Mucosa compositum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład Mucosa nasalis suis D8
Mucosa oris suis D8
Mucosa pulmonis suis D8
Mucosa oculi suis D8
Mucosa vesicae felleae suis D8
Mucosa vesicae urinariae suis D8
Mucosa pylori suis D8
Mucosa duodeni suis D8
Mucosa oesophagi suis D8
Mucosa jejuni suis D8
Mucosa ilei suis D8
Mucosa coli suis D8
Mucosa recti suis D8
Mucosa ductus choledochi suis D8
Ventriculus suis D8
Pancreas suis D10
Argentum nitricum D6
Belladonna D10
Oxalis acetosella D6
Anacardium D6
Phosphorus D8
Lachesis D10
Ipecacuanha D8
Nux vomica D13
Veratrum D4
Pulsatilla D6
Kreosotum D10
Sulfur D8
Natrium oxalaceticum D8
Colibacillinum D28
Condurango D6
Kalium bichromicum D8
Hydrastis D4
Mandragora D10
Momordica balsamina D6
Ceanothus D4
Postać roztwór do wstrzykiwań
Kategoria Homeopatyczne
Specjalności Homeopatia
Działanie wspomaga system obronny organizmu

Wskazania:

Stymulacja mechanizmów obronnych ustroju w chorobach błon śluzowych różnego pochodzenia i lokalizacji, np. przewodu pokarmowego, z owrzodzeniami lub bez, górnych i dolnych dróg oddechowych, układu moczowego i spojówek.

Dawkowanie:

Dożylnie, domięśniowo, podskórnie lub śródskórnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku homeopatycznego ustala lekarz.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W pojedynczych przypadkach obserwowano występowanie odczynów skórnych.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.