Produkt w kategoriach

Sonol, płyn do stosowania na skórę, 8 g

Sonol, płyn do stosowania na skórę, 8 g

7.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Lek złożony w formie płynu do stosowania na skórę, stosowany zewnętrznie jako środek pomocniczy w leczeniu chorób zakaźnych skóry. Substancjami czynnymi są: kwas salicylowy, mentol i tymol.

Skład

(1 ml) mentol racemiczny 21 mg, kwas salicylowy 21 mg, tymol 2 mg. Substancja pomocnicza: glikol propylenowy.

Dawkowanie

dorośli i dzieci od 12 roku życia: zewnętrznie. Miejsca swędzące i wykwity na wargach smarować cienko i równomiernie początkowo 4-5 razy na dobę, gdy nastąpi poprawa 2-3 razy na dobę.

Wskazania

Stosowany zewnętrznie jako środek pomocniczy w chorobach zakaźnych skóry.

Przeciwwskazania

Nie zaleca się stosowania produktu na otwarte rany, błony śluzowe i skórę uszkodzoną, przy nadwrażliwości na składniki preparatu. Nie wolno stosować u noworodków i dzieci do 12 lat życia. Nie stosować w przypadku rozległych zmian złuszczających (np łuszczycy).

Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi składniki złuszczające np. rezorcynę, siarkę ponieważ może nastąpić podrażnienie skóry.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Sonol może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one występują. Podrażnienie skóry. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceute.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią: Produktu Sanol nie można stosować w okresie ciąży i karmienia, bez konsultacji z lekarzem.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:  Lek nie ogranicza zdolności prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Ponieważ kwas salicylowy bardzo łatwo wchlania się przez skórę nie powinien być stosowany na dużych obszarach skóry przez długi czas, szczególnie u dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 854 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Sonol - Mentholum, Thymolum, Acidum salicylicum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas salicylowy tymol mentol

Postać:

płyn do stosowania na skórę

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia Medycyna rodzinna

Działanie :

łagodzi objawy opryszczki

Wskazania:

Opryszczka.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Preparat należy wsmarować w miejsca swędzące i w wykiwty skórne.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus