Refundowany

Co-Dipper (Axudan HCT) 320 mg+12,5 mg, tabletki powlekane, 28 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

48,23 zł
48,23 zł
0,00 zł
18,27 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
48,23 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 33 aptekach.

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Sandoz Polska Sp. z o.o.
ul. Domaniewska 50C
02-672 Warszawa

Opis

Co-Dipper zawiera dwie substancje czynne, walsartan i hydrochlorotiazyd, które są stosowane w leczeniu nadciśnienia u osób dorosłych. Ma postać różowej, owalnej tabletki powlekanej.

Skład

Substancjami czynnymi są: walsartan i hydrochlorotiazyd.

Każda tabletka zawiera 320 mg walsartanu (Valsartanum) i 12,5 mg hydrochlorotiazydu (Hydrochlorothiazidum).

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna,  hypromeloza, makrogol 4000, talk, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek czarny (E 172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecaną dawką produktu Co-Dipper jest 1 tabletka raz na dobę.  Zaleca się indywidualne dostosowanie poszczególnych składników produktu.

Produkt Co-Dipper można przyjmować niezależnie od posiłków, popijając wodą.

Działanie

Lek obniża ciśnienie krwi.

Wskazania

Produkt Co-Dipper jest wskazany w leczeniu pacjentów, u których ciśnienie tętnicze krwi nie jest wystarczająco kontrolowane podczas monoterapii walsartanem lub hydrochlorotiazydem.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu oraz w drugim i trzecim trymestrze ciąży i pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek i wątroby, marskością wątroby, zastojem żółci, bezmoczem i oporną na leczenie hipokaliemią, hiponatremią, hiperkalcemią i objawową hiperurykemią.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W przypadku wystąpienia rekcji alergicznej z obrzękiem twarzy, jamy ustnej, krtani, wysypką i swędzeniem  należy przerwać stosowanie leku Co-Dipper i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Niezbyt często (występują u 1 do 10 na 1000 osób): kaszel, niskie ciśnienie tętnicze krwi, uczucie oszołomienia, odwodnienie (z nasilonym pragnieniem, suchością jamy ustnej i języka, rzadkim oddawaniem moczu, ciemnym zabarwieniem moczu, suchością skóry), bóle mięśniowe, uczucie zmęczenia, mrowienie lub drętwienie, niewyraźne widzenie, szumy uszne (np. syk, brzęczenie).

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Co-Dipper można przyjmować podczas posiłku lub niezależnie od posiłków.

Należy zachować ostrożność pijąc alkohol podczas przyjmowania leku Co-Dipper, ponieważ u niektórych osób mogą wystąpić omdlenia lub zawroty głowy.

Podczas przyjmowania leku Co-Dipper należy chronić skórę przed działaniem światła słonecznego i promieniowaniem UV.

Należy zachować ostrożność jeśli u pacjenta występuje lub występowało w przeszłości: niewielkie lub umiarkowane zaburzenia nerek lub stan po przeszczepieniu nerki, choroby wątroby, niewydolność serca lub zaburzenia dotyczące zastawek serca lub mięśnia sercowego, wymioty lub biegunka, która jest nasilona lub utrzymuje się przez kilka dni, leczenie dużymi dawkami leków moczopędnych lub stosowanie diety z małą zawartością soli, zaburzenia dotyczące nadnerczy (pierwotny hiperaldosteronizm), cukrzyca, toczeń rumieniowaty (choroba autoimmunologiczna), uczulenie lub astma oskrzelowa, nowotwór skóry, problemy z oddychaniem po przyjęciu hydrochlorotiazydu.

Nasilona biegunka, zaburzenia wzroku i ból oka oraz  pragnienie, suchość błony śluzowej jamy ustnej, ból lub kurcze mięśni, zmęczenie mięśni, niskie ciśnienie tętnicze (niedociśnienie), osłabienie, apatia, zmęczenie, senność lub niepokój, nudności, wymioty, zmniejszona ilość wydalanego moczu, szybka czynność serca są wskazaniem do konsultacji z lekarzem.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 30°C, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje: lit, leki lub substancje, które mogą zwiększyć lub zmniejszyć ilość potasu we krwi, niektóre antybiotyki, leki przeciwpsychotyczne, przeciwdepresyjne, przeciwpadaczkowe, przeciwarytmiczne, stosowane w leczeniu dny, witaminę D i wapń, leki na cukrzycę, inne leki na nadciśnienie, aliskiren, noradrenalinę lub adrenalinę, glikozydy nasercowe, diazoksyd lub beta-adrenolityki, metotreksat lub cyklofosfamid, leki przeciwbólowe, leki zwiotczające mięśnie, leki przeciwcholinergiczne, amantadynę, kolestyraminę i kolestypol, cyklosporynę, jodowe środki kontrastujące.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania leku Co-Dipper we wczesnym okresie ciąży i w okresie karmienia piersią. Nie wolno go stosować po 3 miesiącu ciąży.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie zaleca się stosowania leku Co-Dipper u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Podczas leczenia wysokiego ciśnienia tętniczego może wystąpić uczucie senności lub zawroty głowy. W takim wypadku nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, aż do ustąpienia objawów.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij