Stymen (DHEA AFL), 10 mg, tabletki, 60 szt
37.99 zł
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Stymen (DHEA AFL), 10 mg, tabletki, 60 szt

Stymen (DHEA AFL), 10 mg, tabletki, 60 szt
37.99 zł
BEZPŁATNIE
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Stymen zawiera substancję czynną prasteron (dehydroepiandosteron, DHEA), która należy do grupy hormonów steroidowych. Charakterystyczną cechą DHEA jest obniżanie się jego stężenia w trakcie starzenia sie organizmu. Najwyższe stężenie DHEA występuje u kobiet i mężczyzn w przedziale między 20 a 30 rokiem życia. U obu płci po 30 roku życia stwierdza się postępujące, znaczne obniżenie stężenia tego hormonu. Uzupełnianie niedoboru DHEA może opóźniać procesy starzenia się, wpływając korzystnie m.in. na psychikę, zdolność do życia płciowego, czynność układu immunologicznego i układ kostno- mięśniowy.

Skład

1 tabletka zawiera 10 mg prasteronu oraz substancje pomocnicze: ludipress (laktoza jednowodna, powidon, krospowidon), magnezu stearynian.

Dawkowanie

Dawkowanie preparatu należy dostosować do płci, stężenia DHEA w surowicy oraz skuteczności działania leku. Stężenie endogennego DHEA w surowicy jest mniejsze u kobiet. U obu płci niedobory DHEA nasilają się z wiekiem. Zalecana dawka początkowa u kobiet wynosi 10mg/dobę, dwaka maksymalna 25mg/dobę. Zalecana dawka początkowa u mężczyzn wynosi 10mg/dobę, dawka maksymalna 50mg/ dobę. początkową dawkę należy stopniowo zwiększać (o 10mg/dobę, nie częściej niż co 2 tygodnie) do czasu uzyskania pożądanych działań terapeutycznych. W przypadku długotrwałego stosowania dawek większych niż 25mg u kobiet i 50mg u mężczyzn należy oznaczać stężenie hormonu w surowicy i odpowiednio często przeprowadzać badania lekarskie. Lek jest przenaczony do długotrwałego stosowania, efekty działania są widoczne po kliku tygodniach stosowania. Lek należy stosować jeden raz na dobę, rano zgodnie z naturalnym rytmem wydzielania. Lek należy przyjmować w czasie posiłku w celu ułatwienia wchłaniania.

Działanie

Korzystne działanie wspomagające DHEA wykazano w następujących przypadkach:

 • menopauza u kobiet i andropauza u mężczyzn;
 • zmniejszenie sprawności fizycznej i psychicznej, szczególnie u osób w podeszłym wieku;
 • pogorszenie nastroju, stany depresyjne, zaburzenia snu, spadek napędu;
 • zaburzenia erekcji i spadek aktywności płciowej;
 • otyłość;
 • zmniejszona wrażliwość tkanek na insulinę;
 • zaburzenia układu krążenia;
 • zmniejszenie odporności immunologicznej;
 • pierwotna i wtórna niewydolnośc kory nadnerczy.

 

Wskazania

DHEA AFL jest wskazany w leczeniu niedoborów dehydroepiandrosteronu u pacjentów z potwierdzonym laboratoryjnie niedoborem DHEA.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku:

 • nadwrażliwości na składniki preparatu
 • raka sutka, jajnika i innych nowotworów estrogenozależnych
 • cięzkiego uszkodzenia wątroby i nerek
 • przerostu i raka gruczołu krokowego, raka sutka u mężczyzn
 • ciaża i okres karmienia piersią
 • nie należy stosować u dzieci

Działania niepożądane

Rzadko: nudności, wymioty, zwiększenie apetytu, retencja wody i soli, hiperkalcemia, u mężczyzn powiększenie gruczołu krokowego, ginekomastia, u kobiet zaburzenia miesiączkowania, a także objawy trądziku, nadmierne owłosienie, zmiany łojotokowe w skórze, łysienie kątowe typu męskiego, niskie brzmienie głosu.
Prawdopodobieństwo ich wystąpienia może wzrastać, gdy lek stosowany jest w wyższych niż zalecane dobowych dawkach przez dłuższy okres czasu.
Bardzo rzadko: zapalenie wątroby, hepatomegalia, zaburzenia psychiczne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stymen należy przyjmować rano zgodnie z naturalnym cyklem syntezy i wydzielania hormonu DHEA. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Nie podawać jednocześnie z innymi preparatami zawierającymi androgeny. Przed rozpoczęciem leczenia lekarz przeprowadzi badanie zwykle zaleca wykonanie  badań klinicznych i biochemicznych.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 860 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Stymen - Prasteronum - zastosowanie i działanie

Skład:

prasteron

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia niedobory prasteronu

Wskazania:

Preparat przeznaczony dla mężczyzn po 40. roku życia, u których dostrzega się niedobory prasteronu w organizmie. Tabletki Stymen zalecane są szczególnie mężczyznom, u których występuje: obniżona sprawność seksualna, spadek sprawności fizycznej, pogorszenie ogólnego samopoczucia.

Dawkowanie:

Doustnie, podczas posiłku. Lek zaleca się przyjmować raz dziennie, rano. Dawkowanie należy dostosować do stężenia prasteronu w surowicy oraz skuteczności leczenia. Zalecana dawka początkowa u mężczyzn wynosi 10 mg/dobę (1 tabletka), dawka maksymalna 50 mg/dobę (5 tabletek). Początkową dawkę należy stopniowo zwiększać (o 10 mg/dobę co 2 tygodnie) do czasu uzyskania pożądanych działań terapeutycznych.   Preparat przeznaczony jest do długotrwałego stosowania, efekty działania widoczne są po kilku tygodniach stosowania.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Stymen w zalecanych dawkach jest na ogół dobrze tolerowany.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, raka sutka, jajnika i inne nowotwory estrogenozależne, ciężkie zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, przerost i raka gruczołu krokowego, rak sutka u mężczyzn i inne nowotwory.   Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe, preparaty zawierające hormony, leki przeciwdrgawkowe i psycholeptyczne.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY