Refundowany

Anapran, 550 mg, tabletki powlekane, 20 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

19,07 zł
19,07 zł
0,00 zł
0,00 zł
12,11 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.
Jak wybrać odpłatność info

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
19,07 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 825 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  Kurier PHARMALINK
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat INPOST
  Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Adamed Pharma S.A.
Pieńków, ul. M. Adamkiewicza 6A
05-152 Czosnów

Producent

Adamed Pharma S.A.
Pieńków, ul. M. Adamkiewicza 6A
05-152 Czosnów

Opis

Anapran to lek w postaci tabletek powlekanych, zawierający substancję czynną naproksen sodowy (sól sodową naproksenu). Lek Anapran należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Skład

Substancją czynną jest naproksen sodowy (Naproxenum natricum).

Jedna tabletka powlekana zawiera 550 mg naproksenu sodowego (mNaproxenum natricum).

Substancja pomocnicza: celuloza mikrokrystaliczna; powidon; talk; magnezu stearynian; hydroksypropyloceluloza (niskopodstawiona); laktoza jednowodna; kwas stearynowy; hypromeloza; makrogol 8000. Skład otoczki Opaspray K-1R-4210A: indygotyna (E132); glinu wodorotlenek; tytanu dwutlenek; hydroksypropyloceluloza.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Lek należy stosować doustnie, popijając niewielką ilością wody, podczas lub po posiłku.

Nie należy dzielić tabletek.

Działanie

Anapran należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, przeciwgorączkowym.

Wskazania

Lek Anapran jest wskazany w leczeniu: Reumatoidalnego zapalenia stawów i innych chorób reumatycznych (choroby zwyrodnieniowej stawów, zesztywniającego zapalenia kręgosłupa, młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów); Ostrych stanów zapalnych narządu ruchu, takich jak zapalenie kaletek maziowych, zapalenie pochewek ścięgnistych; ostrych napadów dny moczanowej; Bólu różnego pochodzenia, ostrego lub przewlekłego, w tym bóle pooperacyjne, pourazowe i inne; bóle mięśni, kości, stawów, bóle głowy, również migrenowe,
bóle zębów, nerwobóle; bolesne miesiączkowanie; gorączka różnego pochodzenia.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu leczniczego; nadwrażliwości na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne,  przebiegającej z objawami astmy oskrzelowej, nieżytu nosa, polipów nosa lub pokrzywki; czynnej lub przebytej choroby wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy z krwawieniem lub bez krwawienia; ciężkiej niewydolności serca; ciężkiej niewydolności wątroby; ciężkiej niewydolności nerek; skazy krwotocznej; pacjentek w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące często (mogą wystąpić u 1 do 10 osób na 100): nudności, niestrawność, zgaga, bóle brzucha, zawroty głowy, bóle głowy, uczucie pustki w głowie.

Działania niepożądane występujące niezbyt często (występują u 1 do 10 osób na 1 000): wymioty, zaparcia, biegunka, dyskomfort brzuszny, ospałość, bezsenność, senność.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza, jeśli u pacjent: ma występujące reakcje alergiczne; ma choroby nerek, wątroby lub serca; ma choroby żołądka lub jelit; ma astmę; ma zaburzenia układu krwiotwórczego; wykonywał badanie czynności wątroby lub nadnerczy.

Ryzyko zawału serca: leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), takie jak Anapran, mogą nieznacznie nasilać ryzyko zawału serca lub udaru. Ryzyko to zwiększa się, gdy lek stosuje się w dużych dawkach i długotrwale. Nie należy przekraczać zalecanej dawki lub przedłużać czasu leczenia.

Jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności serca, pacjent przebył udar lub jest w grupie zwiększonego ryzyka ze względu na np.: nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, duże stężenie cholesterolu we krwi lub palenie papierosów, powinien skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym o lekach dostępnych bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja, jeśli pacjent przyjmuje: leki stosowane w leczeniu ostrej dny moczanowej, takie jak probenecid; leki stosowane w leczeniu padaczki, takie jak pochodne hydantoiny; leki stosowane w leczeniu zwiększonego krzepnięcia krwi, takie jak leki przeciwzakrzepowe; leki stosowane w leczeniu zakażeń, takie jak sulfonoamidy lub fluorochinolony; leki stosowane w leczeniu niewydolności serca, takie jak furosemid, inne leki moczopędne lub glikozydy nasercowe; leki stosowane w leczeniu depresji, takie jak sole litu; leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi, takie jak propranolol i inne β-adrenolityki oraz inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE); leki stosowane w leczeniu łuszczycy, takie jak metotreksat; leki stosowane w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, takie jak kortykosteroidy; leki przeciwdziałające odrzuceniu przeszczepu, takie jak cyklosporyna; inne leki z grupy NLPZ lub leki przeciwbólowe, takie jak kwas acetylosalicylowy; mifepryston, który jest zazwyczaj stosowany w leczeniu szpitalnym.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Decyzję o stosowaniu leku w czasie ciąży, podejmuje lekarz.

Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Decyzję o stosowaniu leku u dzieci i młodzieży, podejmuje lekarz. U dzieci w wieku poniżej 16 lat naproksen można stosować wyłącznie w celu leczenia młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych takich jak zawroty głowy, senność, zmęczenie i zaburzenia widzenia. W takim przypadku, nie należy prowadzić pojazdów oraz obsługiwać maszyn.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij