Galvenox Veno, 500 mg, kapsułki twarde, 60 szt. - Portal DOZ.pl

Galvenox Veno, 500 mg, kapsułki twarde, 60 szt.

kapsułki, skurcze, żylaki, hemoroidy

37.79 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy „GALENA”
Krucza 62
53-411 Wrocław

Producent

GALENA
Krucza 62
Wrocław

Opis

Kapsułki twarde Galvenox Veno to lek stosowany w przypadku problemów takich jak bolesne skurcze nóg, żylaki czy obrzęki nóg – w przypadku gdy stany wynikają z zastojów krwi w żyłach. Galvenox Veno poprawia przepływ krwi w żyłach oraz wzmacnia naczynia krwionośne. Lek ma również zastosowanie w przypadku problemów z hemoroidami. 

Skład

Substancją czynną jest dobezylan wapnia.

Jedna kapsułka twarda zawiera 500 mg dobezylanu wapnia. 

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, tytanu dwutlenek (E 171), azorubina (E 122), żółcień chinolinowa (E 104), żelatyna.

Dawkowanie

Galvenox Veno należy zawsze dawkować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek przyjmuje się doustnie, najlepiej podczas głównych posiłków. Zalecane dawkowanie Galvenoxu Veno u osób dorosłych to od 1 do 2 kapsułek na dobę. Okres leczenia wynosi od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Działanie

Galvenox Veno (dobezylan wapnia) ma pozytywny wpływ na naczynia krwionośne i limfatyczne. Zwiększa ich elastyczność i wytrzymałość, zmniejsza ich przepuszczalność i łamliwość. Poprawia również elastyczność czerwonych krwinek i ma częściowe działanie antyagregacyjne. Działania te przekładają się na lepszy przepływ krwi przez naczynia i zmniejszenie jej zastojów. 

Wskazania

Galvenox Veno przyjmuje się w przypadku problemów z naczyniami żylnymi nóg lub odbytu (tzw. hemoroidy). Problemy z krążeniem żylnym w nogach mogą się objawiać poprzez: bóle, kurcze, uczucie ciężkości nóg, mrowienie, drętwienie kończyn dolnych, zmiany skórne związane z zastojem żylnym, żylaki kończyn dolnych, obrzęki związane z przewlekłą niewydolnością żylną.

Przeciwwskazania

Galvenox Veno nie powinny przyjmować osoby, które mają nadwrażliwość na dobezylan wapnia lub substancje pomocnicze leku. 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Galvenox Veno może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Odnotowano reakcje alergiczne na lek, które objawiały się wysypką lub pokrzywką. 

Rzadko (u mniej niż 1 na 1 000 osób, ale więcej niż u 1 na 10 000) Galvenox Veno może wywoływać takie efekty uboczne jak: ból w nadbrzuszu, nudności, biegunki, wymioty, reakcje skórne, bóle stawów, bóle i zawroty głowy, gorączka.

Bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10 000 osób) odnotowano zahamowanie czynności szpiku z agranulocytozą (ostry stan, który może objawiać się wysoką gorączką, zakażeniami w obrębie jamy ustnej lub stanami zapalnymi w obrębie odbytu i narządów płciowych). W takich przypadkach należy zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jeśli występują schorzenia układu pokarmowego (czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy lub przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka) należy poinformować o nich lekarza. 

Jeśli wystąpią takie objawy jak gorączka, ból gardła lub krtani, ból podczas przełykania, zapalenie błony śluzowej nosa, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zapalenie okolic narządów płciowych i odbytu to należy odstawić lek i skontaktować się z lekarzem, gdyż mogą to być objawy ciężkiej choroby – agranulocytozy.

U osób z niewydolnością nerek może istnieć konieczność zmniejszenia dawki leku. 

Lek zawiera azorubinę (E 122) i może powodować reakcje alergiczne.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC i oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Galvenox Veno należy przyjmować podczas głównych posiłków.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża: Lek Galvenox Veno może być stosowany u kobiet w ciąży jedynie wtedy, gdy potencjalna korzyść ze stosowania leku przewyższa możliwe ryzyko dla płodu. Lek Galvenox Veno jest przeciwwskazany w pierwszym trymestrze ciąży.

Karmienie piersią: Lek przenika w niewielkich ilościach do mleka kobiet karmiących piersią. Brak danych dotyczących wpływu leku na niemowlę karmione piersią. Przed rozpoczęciem stosowania leku kobieta powinna przerwać karmienie piersią.

Wpływ na badania laboratoryjne

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij