Linex Forte, kapsułki, 14 szt.

kapsułki, odbudowa flory bakteryjnej, obniżona odporność

18,49 zł
Cena za szt.: 1,32 zł
Sprawdź warianty
14 szt.
18,49 zł
1,32 zł / szt.
28 szt.
31,99 zł
1,14 zł / szt.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Podczas i po antybiotykoterapii

Po biegunce

Podczas podróży

Przy zmianie diety

Czy wiesz, że w naszych jelitach żyje ok. 500 różnych rodzajów bakterii? U zdrowej osoby korzystne i szkodliwe bakterie są w równowadze tworząc zrównoważoną florę bakteryjną. Jednak istnieje wiele czynników, które tę równowagę zaburzają. Głównymi z nich są: antybiotykoterapia, zmiana diety i biegunka. Zadbaj o swoją florę bakteryjną i sięgnij po probiotyk Linex Forte.
Stosowanie suplementu diety Linex Forte polecane jest przede wszystkim w przypadku obniżonego poziomu pożytecznych bakterii w jelitach.

Przyczynami tego stanu mogą być: infekcje wirusowe i bakteryjne, nieprawidłowe odżywianie, zmiana diety, stres, alkohol, czy antybiotykoterapia. Zaburzenia tej równowagi w przewodzie pokarmowym mogą prowadzić do wzdęć, biegunki, bóli brzucha i osłabienia całego organizmu.

Przyjmowanie Linex Forte wpływa pozytywnie na perystaltykę jelit i pomaga odbudować florę bakteryjną. Linex Forte to nowoczesny synbiotyk zawierający dwa szczepy bakterii kwasu mlekowego: Lactobacillus acidophilus, LA-5 i Bifidobacterium animalis subsp. lactis, BB-12. Zawiera także inulinę i oligofruktozę, które stanowią pożywkę dla bakterii pomagając w ich szybszym namnażaniu się.

Kapsułki Linex Forte od Sandoz mogą być stosowane przez dzieci od lat 3 oraz osoby dorosłe.

Zachowaj równowagę z Linex.

Nowoczesny synbiotyk zawierający:

2 szczepy bakterii kwasu mlekowego oraz inulinę i oligofruktozę zapewniające szybszy rozwój dobrych bakterii

LINEX® Forte - dawkowanie:

Dzieci w wieku od 3 do 12 lat:

1 kapsułka do dwóch razy dziennie

Dzieci powyżej 12 lat i dorośli:

1 kapsułka do trzech razy dziennie

Skład:

dwa miliardy (2x109) sumy bakterii CFU*:
Lactobacillus acidophilus, LA-5®
i Bifdobacterium animalis subsp. lactis, BB-12®,
Inulina (158 mg), Oligofruktoza (14 mg)

Poznaj wszystkie produkty LINEX®:

LINEX®
Complex

*CFU – colony forming unit – jednostka tworząca kolonię bakterii

LINE/016/06-2020

Pokaż wszystkie produkty LINEX

Producent

LEK
Verovskova 57
Ljubljana, Słowenia

Dystrybutor

SANDOZ
Domaniewska 50c
Warszawa

Opis

Linex Forte to suplement diety, który zawiera dwa szczepy żywych liofilizowanych bakterii kwasu mlekowego oraz inulinę i oligofruktozę, które wspierają namnażanie się i wzrost bakterii. Synbiotyk Linex Forte ma postać kapsułek i jest przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia i osób dorosłych.

Nie zawiera laktozy ani glutenu i może być stosowany przez wegetarian.

Składniki

Uwaga! Zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (UE) 2022/63 z dnia 14 stycznia 2022 r. w odniesieniu do zakazu dodatku do żywności ditlenku tytanu (E 171) żywność wyprodukowana zgodnie z przepisami obowiązującymi przed dniem 7 lutego 2022 r. może być nadal wprowadzana do obrotu do dnia 7 sierpnia 2022 r., a po tej dacie może pozostać na rynku do końca terminu przydatności do spożycia lub daty minimalnej trwałości. W związku z powyższym na stronie DOZ.pl w sprzedaży mogą występować produkty spożywcze, w tym suplementy diety, zawierające dwutlenek tytanu.

Kompleks Beneo Synergy 1 (inulina, oligofruktoza), kompleks liofilizowanych bakterii kwasu mlekowego (Lactobacillus acidophilus, LA-5® i Bifidobacterium animalis subsp. lactis, BB-12®), substancja glazurująca - hydroksypropylometyloceluloza, substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych, barwniki: dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza. 

Składniki 1 kapsułka 2 kapsułki 3 kapsułki

Lactobacillus acidophilus (LA-5) Bifidobacterium animalis subsp. lactis (BB-12)

Suma ww. szczepów bakterii

≥1 miliard bakterii
≥ 1 miliard bakterii

 

2 x 109 CFU*

≥ 2 miliardy bakterii 
≥ 2 miliardy bakterii

 

4 x 109 CFU*

≥ 3 miliardy bakterii
≥ 3 miliardy bakterii

 

6 x 109 CFU*

Inulina 158 mg 316 mg 473 mg
Oligofruktoza 14 mg 27 mg 41 mg

*CFU - Colony Forming Unit - jednostka tworząca kolonię bakterii

Właściwości składników

W jelicie cienkim żyje około 10000 bakterii jelitowych. U zdrowej osoby korzystne i szkodliwe bakterie tworzą zrównoważoną florę bakteryjną, czyli mikrobiotę, zwana także mikroflorą. Niestety, na skład flory jelitowej negatywnie wpływają przebyte infekcje, biegunki, stosowana antybiotykoterapia, zmiana diety i metabolity bakteryjne. Na skład mikroflory może oddziaływać też przesadna higiena w wieku niemowlęcym oraz stres. Linex Forte to synbiotyk (probiotyk połączony z prebiotykiem), który uzupełnia mikroflorę jelitową, pomagając w szybszym namnażaniu się dobroczynnych bakterii jelitowych.

Stosowanie suplementu diety Linex Forte polecane jest w przypadku zaburzenia eubiozy czyli równowagi mikrobiologicznej panującej w jelicie. Probiotyk stosuje się osłonowo przy antybiotyku*, po antybiotyku*, osłonowo na żołądek oraz przy biegunce. 

Zalecane dzienne spożycie

Dzieci od 3 do 12 roku życia: 1 kapsułka 2 razy dziennie.

Dzieci powyżej 12 roku życia i dorośli: 1 kapsułka 3 razy dziennie.

Kapsułki spożywać podczas posiłku. 

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Produkt może być stosowany przez wegetarian, nie zawiera laktozy ani glutenu. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Preparat jest suplementem diety, nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Przechowywać w suchym miejscu. Chronić od światła i wilgoci. Przechowywać w temperaturze nie przekraczającej 25°C. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Brak informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie. Przed zastosowaniem synbiotyku w okresie ciąży lub karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem. Nie ma danych dotyczących wpływu probiotyku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. 

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij