Obroże dla psów: przecikleszczowe, ozdobne i relaksacyjne

4 produkty info
Podsumowanie
4 produkty info

Obroże dla psów: przeciwkleszczowe, ozdobne i relaksacyjne

Jak w prosty sposób zapewnić psu ochronę przed kleszczami, pchłami i innymi szkodnikami albo pomóc zwierzęciu odzyskać spokój? Nie zawsze trzeba sięgać po „inwazyjne” metody, np. po doustne leki na uspokojenie. Pomocne mogą okazać się specjalne obroże dla psów „nasączone” odpowiednio dobranymi składnikami aktywnymi. Każda z nich może być stosowana samodzielnie lub w połączeniu z tradycyjną obrożą, do której przypina się smycz

Produkty w tej kategorii różnią się przeznaczeniem, składem.  

Obroże dla psów na kleszcze i pchły

Obroże dla psów na pchły i kleszcze to najpopularniejsze akcesoria. Niemal każda z nich jest obrożą biobójczą. To dlatego, że zawiera substancje, które pomagają skutecznie zneutralizować pchły i kleszcze oraz odstraszyć je.

W składzie takich obroży znajdują się najczęściej:

  • permetryna – insektycyd, który jest bezpieczny dla czworonoga, ale silnie trujący dla szkodników; dzięki temu pozwala się on pozbyć pcheł już żerujących na skórze czworonoga;
  • imidachlopryd – insektycyd, który jest toksyczny dla owadów, ale na sierści psa nie stanowi zagrożenia dla czworonoga;
  • geraniol – olejek eteryczny, który jest repelentem, a więc odstrasza pchły, kleszcze i inne szkodniki.

Działanie obroży rozpoczyna się po ok. kilkudziesięciu godzinach od jej założenia i utrzymuje się przez kilka miesięcy. Nie należy stosować tego akcesorium w przypadku szczeniąt oraz zwierząt chorych czy przechodzących rekonwalescencję.

Obroże relaksacyjne dla psów

Obroże relaksacyjne dla psów są „nasączone” substancjami, które wspierają ukojenie nerwów, relaks oraz zasypianie. Są to np. psie feromony (imitujące te wytwarzane przez psią matkę w trakcie pielęgnacji szczeniąt) lub naturalne związki wspomagające wyciszenie zwierzęcia (np. waleriana, lawenda).

Obroże dla dużych i małych psów

Obroże dla psów są dostępne w szerokiej rozpiętości rozmiarów. Można znaleźć modele odpowiednie dla szczeniąt i czworonogów małych ras, ale także te dla psów średnich i dużych rozmiarów. 

Niektóre modele można potraktować także jako obroże ozdobne dla psów, ponieważ mają ładne kolory, a czasem nawet wzory. Znajdziesz również funkcyjne obroże odblaskowe dla psów, które pomagają zwiększyć widoczność zwierzaka podczas wieczornych spacerów.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij