Domowe maseczki
Ewa Pakuła

Domowe maseczki

Maseczki są doskonałym ratunkiem dla szarej, zmęczonej, czy zanieczyszczonej skóry. W zaledwie kilka minut oczyszczają i dodają cerze blasku. Warto wprowadzić je na stałe do kanonu używanych kosmetyków.

Mówiąc o podstawach pielęgnacji nie można pominąć maseczek. Po ich użyciu cera staje się  promienna i wypoczęta. Drogerie oferują bogaty asortyment maseczek.  Oprócz gotowych produktów warto skorzystać z dobrodziejstw natury i samemu przygotować maseczkę.

Maseczka łagodząca (cera sucha)

Łyżkę siemienia lnianego (może być mielone) zalać szklanką wrzącej wody, ostudzić do temperatury pokojowej, nałożyć na twarz zwilżoną w toniku gazę, na gazę nałożyć papkę, zdjąć po ok. 20 minutach, resztki zmyć tonikiem. Maseczka zmiękcza naskórek, wygładza, uelastycznia, łagodzi podrażnienia. Dobrze jest poprosić kogoś o pomoc w nałożeniu tej maseczki, pamiętaj o zabezpieczeniu ubrania. Maskę taką można stosować zawsze, kiedy nasza skóra jest ściągnięta i piecze, dobrze też wykonać taki kompres na uprzednio nałożony krem - ciepło maski sprawi, że substancje zawarte w kremie łatwiej się wchłoną. Polecana jest także kąpiel z do datkiem siemienia.

Maseczka wybielająca (cera tłusta)

Łyżkę soku z ogórka (świeżego) wymieszać z małą ilością świeżych drożdży, zmyć po 15 min.

Polecane dla Ciebie

Maseczka odżywcza na partie suche (cera mieszana)

Owoc awokado rozgnieść, dodać kilka kropel soku z cytryny lub łyżkę mąki ziemniaczanej i nałożyć na 20 min. Awokado jako jedyny owoc zawiera tłuszcze, które uelastyczniają naskórek i go natłuszczają. Na partie tłuste wykonaj maseczkę dla cery tłustej.

Maseczka dla cery tłustej i mieszanej o działaniu wybielającym

Łyżkę soku z ogórka (świeżego) wymieszać z małą ilością świeżych drożdży, zmyć po 15 min. Można też stosować maseczki dla wszystkich typów cery aplikując je wówczas na całą twarz.

Maseczka żółtkowa (cera wrażliwa)

Utrzeć żółtko z 1 jajka z odrobiną oliwy (ok. 1 łyżeczki), rozprowadzić na twarzy, zmyć po 20 min.

Maseczka mleczno-jarzynowa (cera wrażliwa)

1 łyżeczkę świeżego tłustego twarożku zmieszać z 1 łyżeczką śmietany 12 % i 1 łyżeczką soku z marchwi (lub z utartą marchewką), zmyć po 15 min.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Zbliża się przesilenie wiosenne

    Porą roku, która zazwyczaj najbardziej się dłuży jest zima, a najtrudniejsze do przetrwania są jej ostatnie tygodnie. Jesteśmy wtedy zmęczeni mało ruchliwym trybem życia, niedoborem światła słonecznego i zimnem. Jest to tzw. przesilenie wiosenne.

  • Choroby wzroku

    O wzrok warto dbać szczególnie, ponieważ jest jednym z naszych najważniejszych zmysłów, umożliwiającym spostrzeganie świata i właściwe reagowanie na to, co dzieje się wokół nas. Jednocześnie chorób oczu jest bardzo wiele i niektóre z nich dają objawy szybko, a inne rozwijają się podstępnie i powoli. Dlatego warto okresowo poddawać się badaniu okulistycznemu, które niejednokrotnie umożliwia wcześniejsze wykrycie schorzenia oczu.

  • Mononukleoza zakaźna - objawy i leczenie

    Mononukleoza nazywana także chorobą pocałunków jest jedną z rzadziej rozpoznawanych chorób zakaźnych. Co za tym idzie, świadomość społeczna w tym zakresie jest niewielka i skutkuje niepotrzebnym niepokojem w momencie rozpoznania choroby przez lekarza. Czynnikiem chorobotwórczym jest wirus Epsteina-Barra (tzw. EBV), który jest wirusem wszechobecnym. Na zakażenie szczególnie narażone są dzieci i nastolatki. Wirus, który raz zaatakował pozostaje w organizmie człowieka na całe życie.

  • Alergiczne zapalenie spojówek

    Wśród różnych dolegliwości coraz powszechniejsze stają choroby alergiczne, czyli uczuleniowe. Ich objawy zaczynają się często od dolegliwości ze strony oczu. Nierzadko skłania to pacjenta do wizyty bezpośrednio u farmaceuty w aptece po doraźną pomoc.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij