Depilacja laserowa
Anna Posmykiewicz

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to obecnie najbardziej skuteczny sposób pozbywania się zbędnego owłosienia. Dzięki niej skóra staje się gładka i można zapomnieć o konieczności walki z brzydkimi włoskami co kilka czy kilkanaście dni. Dzięki depilacji laserowej dochodzi bowiem do zniszczenia cebulki włosa, w związku z czym przestaje on rosnąć, a skóra po zabiegu pozostaje gładka na zawsze. Poza tym, że zabieg depilacji laserowej pozostawia trwałe efekty, to dodatkowo jest bezinwazyjny. Dlatego naprawdę warto rozważyć poddanie się takiej formie depilacji – chociażby z tego powodu, że nigdy więcej nie będziemy tracić czasu na usuwanie zbędnego owłosienia i nigdy już nie będziemy się martwić, czy nasze nogi są wystarczająco gładkie.

Przygotowanie do zabiegu

Przez około miesiąc przed zabiegiem depilacji laserowej należy przestać usuwać zbędne owłosienie. Włosy muszą mieć czas, aby do zabiegu zdążyć odrosnąć, z tego powodu lepiej więc wykonywać zabieg depilacji laserowej jesienią lub zimą – większości z nas łatwiej w tym okresie pozwolić sobie na to, aby skóra przez jakiś czas nie była gładka. Ponadto przez kilka tygodni przed wykonaniem zabiegu nie powinno się korzystać z kąpieli słonecznych – dotyczy to również opalania się w solarium. Rzecz w tym, by skóra przed zabiegiem nie była w żaden sposób podrażniona. Jeśli skóra jest „opalona” za pomocą samoopalacza, zabieg można wykonać dopiero wtedy, kiedy jej koloryt wróci do normy. Skóra nie powinna być również sucha – warto zadbać o jej prawidłowe nawilżenie: wypijać około dwóch litrów wody dziennie, aby zapewnieć skórze odpowiednie nawilżenie i elastyczność.

Na dwa tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej należy również odstawić leki i zioła światłouwrażliwiające (dziurawiec, nagietek, leki fototoksyczne i fotoalergiczne), zaś na pół roku przed – zrezygnować z kuracji doustnymi retinoidami w przypadku leczenia trądziku. Na trzy tygodnie przed zabiegiem należy również przestać stosować maści zawierające retinoidy, witaminę A, witaminę C oraz kwasy owocowe.

Należy też pamiętać, że najpóźniej na tydzień przed poddaniem się depilacji laserowej można wykonać ostatni peeling skóry.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej?

Tak. Przede wszystkim zabiegu depilacji laserowej nie można wykonać u kobiety w okresie ciąży i karmienia piersią. Przeciwwskazaniami są też miejscowe zmiany na skórze – ropne, opryszczkowe, grzybicze. Dodatkowo zabiegu nie można wykonywać u osób z chorobą nowotworową oraz u osób z chorobami skóry, takimi jak łuszczyca, bielactwo czy też rybia łuska. Należy pamiętać, że zabieg nie zostanie wykonany u osób, które wyrywały zbędne owłosienie pęsetą lub też stosowały do depilacji wosk do czterech tygodni przed zabiegiem.

Polecane dla Ciebie

Czy wystarczy jeden zabieg?

Niestety nie, ponieważ włosy nie rosną jednocześnie i na światło lasera reagują jedynie te, które są akurat w fazie wzrostu. Pozostałe włosy – będące akurat w fazie uśpienia – mają zbyt małą ilość melaniny, aby mogły zareagować na światło lasera. Aby zabieg depilacji laserowej był w pełni skuteczny i dał znakomity efekt, należy powtarzać go kilka razy. Zwykle odstępy pomiędzy kolejnymi zabiegami wynoszą około 8-12 tygodni. Zabieg może być wykonywany różnymi laserami; istnieją między innymi lasery diodowe, rubinowe czy tradycyjne.

Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej

Dwa tygodnie po zabiegu bezwzględnie przeciwwskazane jest korzystanie z kąpieli słonecznych; skórę w tym czasie należy chronić kremami z filtrem co najmniej 20 SPF. Jeśli zabiegowi depilacji laserowej poddana była twarz, nie wolno stosować podkładów – może się to przyczynić do powstania podrażnień skóry. Po wykonaniu zabiegu depilacji laserowej należy też nosić luźne, nieuciskające bawełniane ubrania, aby nie dochodziło do nadmiernego pocenia się skóry i tym samym jej podrażniania.

Naturalnym zjawiskiem będzie zaczerwienienie i obrzęk skóry po zabiegu depilacji laserowej. Dlatego też trzeba ją traktować bardzo delikatnie: myć ją żelem bez mydła lub po prostu czystą wodą, nie stosować dezodorantów, zaś kosmetyki złuszczające można wprowadzić najwcześniej dopiero dwa tygodnie po zabiegu. Skórę po myciu trzeba też bardzo delikatnie osuszać, aby jej dodatkowo nie podrażniać. Przy takim postępowaniu obrzęk i zaczerwienienie skóry powinny ustąpić już po kilku dniach.

Depilacja laserowa jest bardzo skuteczna i daje znakomite efekty pod postacią trwale gładkiej skóry. Jest poza tym całkowicie nieinwazyjna.

Warto więc zastanowić się, czy nie zafundować sobie serii zabiegów – dzięki nim będzie można bowiem zawsze cieszyć się piękną gładką skórą, zaoszczędzi się czas potrzebny na wykonanie klasycznej depilacji w domu (co jest uciążliwe zwłaszcza latem), jak również nie trzeba będzie się martwić o ewentualne podrażnienia skóry, które mogą powstać po wykonaniu klasycznej depilacji, zwłaszcza woskiem lub depilatorem.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Wymodeluj swoje ciało przed sylwestrem!

    Sylwester to czas, gdy żegnamy się ze Starym Rokiem, a witamy z Nowym. Wszyscy pragną, aby Nowy Rok przyniósł same sukcesy w każdej dziedzinie życia. Kobiety chcą się wtedy czuć wyjątkowe i piękne, dlatego przygotowują się do zabawy sylwestrowej w szczególny sposób.

  • Przygotuj się na Sylwestra! 5 zasad, o których trzeba pamiętać

    Nadchodzi nowy rok! Przed nami szampańska zabawa do białego rana i… syndrom dnia następnego? Niekoniecznie! Co zrobić, aby sylwestrowa zabawa nie zakończyła się wcześniej niż byśmy tego chcieli? Oto 5 zasad, o których trzeba pamiętać.

  • Ceramidy – czym są? Jakie mają właściwości? Dla kogo kosmetyki z ceramidami?

    Ceramidy to naturalnie występujące w naskórku substancje budulcowe, które dzięki swojej budowie i właściwościom mają szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. W artykule odpowiemy na pytania o to, czym są ceramidy, jakie jest ich znaczenie w skórze oraz jak je stosować w codziennej pielęgnacji.

  • Makijaż sylwestrowy – co warto mieć pod ręką?

    Wraz z nieuchronnym zbliżaniem się do końca roku kalendarzowego na pierwszy plan wychodzą wszelkiego rodzaju tematy związane z Sylwestrem, w tym m.in. ubiór, fryzura czy właśnie makijaż. Na co postawić przy sylwestrowym make-upie? Brokat, cyrkonie czy smokey eye? Poniżej kilka przydatnych rad, jak się najlepiej przygotować do nadchodzącej gorączki sylwestrowej nocy. 

  • Jak przygotować się do Sylwestra?

    Sylwester to wydarzenie, które pozwala nam na huczne zamknięcie pewnego etapu w naszym życiu. Dlatego też, niezależnie od tego, czy spędzamy tę noc w kameralnym gronie, czy też bierzemy udział w zorganizowanym bankiecie, ważne jest, abyśmy czuli się dobrze sami ze sobą. Zadbajmy więc o to, żeby przygotować się do tego ostatniego wieczoru w roku najlepiej jak potrafimy. Pamiętajmy, że Sylwester to przede wszystkim czas beztroskiej zabawy do białego rana, podczas której królują fantastyczne kreacje i nie mniej fantastyczne makijaże.

  • Jak pielęgnować skórę z niedoskonałościami?

    Nie tylko młodzież zmaga się z problemami z cerą. Zatkane pory, nadmiar sebum, zaskórniki czy wągry potrafią spędzić sen z powiek również dorosłym. Gładka i pozbawiona niedoskonałości skóra to cel, do którego warto dążyć. Istnieje wachlarz możliwości zadbania o cerę. Co może wpływać na tworzenie się niedoskonałości? Jak dobrać kosmetyki, które odpowiedzą na potrzeby skóry? Odkryj wskazówki pomocne przy planowaniu codziennej pielęgnacji.

  • Jak zregenerować włosy u fryzjera i profesjonalnymi kosmetykami?

    Włosy przez cały rok są narażone na wiele czynników zewnętrznych, które z czasem doprowadzają do zniszczenia ich struktury i obniżenia poziomu nawilżenia. Włosy stają się wtedy osłabione, pozbawione elastyczności, trudno się rozczesują i puszą. Ich powierzchnia jest szorstka, matowa, a końcówki rozdwajają się i zaczepiają o siebie, co powoduje dalsze uszkodzenia. Przeczytaj, jak przywrócić włosom blask, wygładzić je, odbudować i zabezpieczyć na przyszłość.

  • Jak pielęgnować okolicę oczu? Czym się różni krem pod oczy od kremu do twarzy?

    Pielęgnacja okolicy oczu jest bardzo ważna, ponieważ skóra w tym rejonie jest bardzo delikatna i wrażliwa. Począwszy od delikatnego usuwania makijażu, stosowanie kremów pod oczy i zimnych kompresów, po używanie ochrony przeciwsłonecznej oraz dbanie o dietę bogatą w antyoksydanty – wszystko ma znaczenie, jeśli chcemy, aby nasze spojrzenie było świeże i rozświetlone.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij