
Zadbaj o zdrową skórę przed latem. 5 wskazówek
Nawilżanie skóry
Po zimie, skóra może być przesuszona, słabo odżywiona, przez co wygląda nieestetycznie. Warto dostarczyć skórze odżywczych i nawilżających składników. Sprawdzą się w tej roli dobrej jakości kremy z dodatkiem witaminy A i E, glicerolu, który zatrzyma wodę w głębszych warstwach skóry, a także kremy lub mleczka z pantenolem i alantoiną. Składniki te sprzyjają szybkiej regeneracji drobnych uszkodzeń skóry, zapewniają elastyczny i zdrowy wygląd.
Przygotuj skórę na słońce
Słońce kojarzy nam się z letnim czasem, lekkim ubiorem, plażą, wakacjami. U większości osób wywołuje pozytywne skojarzenia. Łapiąc pierwsze, wiosenne promyki słońca, odruchowo zamykamy oczy i wystawiamy twarz do słońca. Słusznie, gdyż słońce potrzebne jest nam do życia, światło i ciepło które nam daje, korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Przebywanie na słońcu pozwala na naturalną syntezę witaminy D3 w skórze. Przebywając jednak zbyt długo na słońcu, łatwo możemy oparzyć skórę i nieodwracalnie ją uszkodzić. Dlatego, przy tych wszystkich zaletach, nie możemy zapominać o umiarze i ochronie naszej skóry przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Zwłaszcza dotyczy to skóry o jasnej karnacji. Pod wpływem zbyt długiego przebywania na słońcu, skóra staje się grubsza, szybciej zachodzą procesy starzenia, pojawiają się przebarwienia i zmarszczki. Chroń zatem swoją skórę kremami lub balsamami z filtrem. Stosuj wysoki filtr i nakładaj go mniej więcej co cztery godziny oraz, jeśli korzystasz z kąpieli morskich, po każdym wyjściu z wody. Filtr SPF (Sun Protection Factor) w preparatach do opalania pomaga chronić skórę przed oparzeniem słonecznym i uszkodzeniem.
Polecane dla Ciebie
Skóra skłonna do przebarwień
Przebarwienia tworzą się w wyniku zaburzeń wytwarzania barwnika i jego nadmiernego lub nierównomiernego gromadzenia się w skórze. W większości przypadków czynnikiem prowokującym te zmiany jest słońce. Skóra ze skłonnościami do przebarwień jest bardzo wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Pod ich wpływem przebarwienia stają się ciemniejsze i bardziej widoczne. Najczęściej pojawiają się na twarzy, w widocznych miejscach, tzn. nad górna wargą, na żuchwie, skroniach, na czole.
Znamiona
Zadbaj o skórę i przyjrzyj się wszystkim znamionom, które na niej posiadasz. Jeżeli którekolwiek znamię niepokoi cię, zmieniło ostatnio kształt lub barwę, koniecznie udaj się po poradę do lekarza dermatologa.
„Pajączki” na skórze nie muszą być problemem
Rozszerzone, drobne naczynka krwionośne mogą pojawić się w okolicy łydek, na udach, również na twarzy. Niestety, nie wyglądają estetycznie, dlatego warto zadbać o uszczelnienie drobnych naczyń krwionośnych widocznych na skórze. W tym celu warto smarować skórę na nogach żelem z kasztanowca, który działa uszczelniająco na ścianki naczyń włosowatych. Naczynka mogą być widoczne również na skórze twarzy, wtedy sięgnąć należy po kosmetyki zalecane cerze naczynkowej.
Latem, piękna, zdrowa, zadbana i odżywiona skóra może dodać wiele uroku. Pamiętajmy jednak by dobrze przygotować ją na kontakt ze słońcem, wiatrem i morskimi kąpielami. Będziemy wtedy mogli w pełni cieszyć się piękną letnią pogodą.