Nowe metody leczenia trądziku

Lekarze dermatolodzy twierdzą, że w walce z trądzikiem najlepsze rezultaty daje połączenie leczenia dermatologicznego oraz właściwej pielęgnacji skóry w gabinecie kosmetycznym i domu.

- Trądzik może pojawić się w każdym wieku i co ciekawe, w połowie przypadków trądziku u dorosłych winny jest stres - wyjaśnia Angelika Kukla, kosmetolog w Perła Day Spa.

Specjaliści podkreślają, że zanim wybierzemy się do kosmetyczki na zabieg łagodzący objawy trądziku, warto zasięgnąć rady lekarza. Leczenie trądziku najczęściej polega na podawaniu antybiotyków w małych ilościach oraz pochodnych witaminy A. Są to nowoczesne leki powodujące trwałe obkurczenie gruczołów łojowych. Stały się one przełomem w leczeniu trądziku. W żadnym wypadku nie należy wyciskać zaskórników. Zalecany jest peeling kawitacyjny.
 


Podziel się:


Wasze komentarze


Informacje / opinie publikowane w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca leczenia / stosowania leków . W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus