Woda termalna – ukojenie dla skóry
Anna Żyła

Woda termalna – ukojenie dla skóry

W aptekach można znaleźć całe serie kosmetyków na bazie wody termalnej. Najpopularniejszym preparatem jest woda termalna w sprayu. Skąd ten zachwyt wodą termalną? Czy warto ją mieć w swojej kosmetyczce?

Najprościej - woda w sprayu. Oczywiście nie taka, którą mamy w kranie. Według definicji jest to woda podziemna, naturalnie zmineralizowana, której temperatura znacznie przekracza średnią roczną temperaturę w okolicy, z której jest wydobywana. Zawiera w swoim składzie wiele cennych biopierwiastków takich jak np. wapń, żelazo, krzem, sód, lit, potas czy selen. W zależności od źródła wody termalne mogą różnić się składem i ilością poszczególnych składników mineralnych.

Źródła pozyskiwania

Wody termalne w Polsce występują min. w Cieplicach, Ciechocinku, na Podhalu, Iwoniczu. Zaś za granicą możemy je spotkać głównie w Islandii, Francji (słynna miejscowość Vichy), Niemczech, Słowacji czy USA.

Woda termalna – ukojenie dla skóry

  • Woda termalna dobrze nawilża i koi, uzupełnia niedobory minerałów.
  • Zawarte w wodzie termalnej biopierwiastki warunkują jej wielokierunkowy, dobroczynny wpływ na skórę - poza wspomnianym już działaniem łagodzącym i kojącym, pomaga wzmocnić naturalne mechanizmy obronne skóry i stymuluje jej regenerację.
  • Jednym z kierunków jej działania jest również działanie antyoksydacyjne czyli ochrona skóry przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników.
  • Redukuje obrzęki, opuchnięcia, przywraca skórze odpowiednie pH i poprawia ogólny wygląd skóry.
  • Woda ta przywraca również skórze elastyczność i wygładza ją.

Powiązane produkty

Woda termalna – komu to potrzebne?

Jest to kosmetyk hipoalergiczny, bez konserwantów i środków zapachowych, polecany szczególnie do pielęgnacji skóry wrażliwej, nadwrażliwej lub podrażnionej. Świetnie sprawdza się również w codziennej pielęgnacji. Jest również pomocna w stanach chorobowych skóry takich jak trądzik i łuszczyca.

Kiedy należy stosować?

Wodę termalną można stosować z częstotliwością zależną od potrzeb, nie tylko na twarz ale również na całe ciało. Świetnie sprawdza się, gdy skóra wymaga dodatkowego nawilżenia, dlatego warto ją mieć przy sobie podczas letnich upałów oraz gdy dużo przebywamy w klimatyzowanych czy ogrzewanych pomieszczeniach. Można ją wykorzystać do codziennej pielęgnacji np.: po demakijażu, do łagodzenia podrażnień, na zaczerwienioną skórę, na oparzenia słoneczne, po depilacji czy goleniu. Niektóre z nich mogą być również stosowane u dzieci w pieluszkowym zapaleniu skóry.

Jak stosować?

Bardzo prosto. Wystarczy spryskać skórę. Po 2-3 minutach należy delikatnie osuszyć skórę czystym ręcznikiem, chusteczką lub płatkiem kosmetycznym.

Osuszanie jest bardzo ważne! Pozostawianie wody na skórze do samoistnego wyschnięcia może sprzyjać jej przesuszeniu.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Masaż kobido – jak wygląda japoński lifting twarzy bez skalpela?

    Masaż kobido, japoński lifting twarzy, tzw. lifting bez skalpela lub po prostu kobido to tradycyjny masaż twarzy. Nazwa „kobido” dosłownie oznacza „droga do piękna”. Jest to technika masażu, która ma na celu poprawę kondycji skóry twarzy, stymulację mięśni, poprawę ukrwienia i ogólną poprawę wyglądu skóry.

  • Stosowanie tego popularnego leku widać na twarzy. Czy zauważyłeś u siebie obwisłą skórę po semaglutydzie?

    Ozempikowa twarz to termin określający częste skutki uboczne przyjmowania semaglutydu, czyli leku na cukrzycę typu 2 (Ozempic). Ostatnio preparat jest bardzo chętnie stosowany nie tylko przez diabetyków, ale także przez osoby, które zażywają go, żeby schudnąć, a nie są cukrzykami. Jak wygląda twarz po Ozempicu i czy można cofnąć skutki uboczne stosowania leku?

  • Jak zwiększyć objętość włosów? Kosmetyki i domowe sposoby

    Włosy oklapnięte u nasady to zmora wielu kobiet, zwłaszcza tych posiadających cienkie kosmyki ze skłonnością do nadmiernego przetłuszczania się. Jak je pielęgnować, aby stały się puszyste i lśniące, a jednocześnie nie obciążyć nadmiernie skóry głowy? Sprawdź nasze podpowiedzi i dowiedz się, jak skutecznie zwiększyć objętość włosów.

  • Kolagen na włosy. Jaki wybrać? Efekty stosowania kolagenu na kondycję włosów

    Z wiekiem i ekspozycją na szkodliwe czynniki środowiskowe włosy tracą swoją elastyczność i siłę. Wspieranie produkcji kolagenu w organizmie może jednak przyczynić się do tego, że odzyskają młodzieńczą witalność i blask. Suplementy z kolagenem mogą mieć pozytywny wpływ na włosy pod wieloma względami. Wzmocnią je i zwiększą ich objętość. Mogą także pomóc zredukować łupież, a nawet spowolnić procesy starzenia się włosów.

  • Kiedy pić kolagen – rano czy wieczorem?

    Nie ma jednoznacznych wskazań co do picia kolagenu o danej porze dnia, rano lub wieczorem. Picie kolagenu należy dostosować do własnego harmonogramu dnia, aby możliwe było systematyczne przyjmowanie odpowiednich dawek. Dla uzyskania optymalnych efektów kluczowe jest regularne stosowanie produktu zgodnie z zaleceniami producenta.

  • Jaki kolagen wybrać na zmarszczki?

    Przyjmowanie preparatów z kolagenem zyskało popularność w dermatologii. Stosowanie doustnych i miejscowych produktów kolagenowych może wpłynąć na spowolnienie procesów starzenia oraz poprawę wyglądu skóry. Dostępne są produkty do suplementacji wewnętrznej, kosmetyki stosowane na skórę oraz zabiegi medycyny estetycznej w postaci wypełniaczy i stymulatorów kolagenowych.

  • Włosy średnioporowate – dlaczego się przetłuszczają lub puszą?

    Włosy o średniej porowatości to termin związany z budową i kondycją włosów. Opisuje poziom ich zdolności do wchłaniania i utrzymywania wilgoci. Rozpoznanie tego, czy masz włosy średnioporowate, niskoporowate czy wysokoporowate, może podpowiedzieć, jak właściwie dbać o włosy, a także pomóc w wyborze najlepszych produktów kosmetycznych do średnioporów. Czy takie włosy powinno się olejować czy może lepiej jest zainwestować w humektanty?

  • Czym są emolienty do włosów? Jak ich używać, żeby włosy nie wyglądały jak tłuste strąki?

    Co wybrać – humektanty, proteiny, emolienty do włosów czy może produkty PEH? Osoby, które znają tajniki tzw. włosingu, poruszają się wśród produktów do pielęgnacji jak ryby w wodzie. Doskonale wiedzą, którego produktu potrzebują ich włosy na danym etapie. W tym artykule sprawdzimy, czym są emolienty, jak działają i kto powinien sięgać po nie częściej niż po inne składniki w szamponach, a może przede wszystkim w odżywkach, maskach czy kremach do włosów.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij