Pamiętaj aby zadbać o wzrok!

Wraz z pierwszymi promieniami słońca przypominamy sobie nie tylko o okularach przeciwsłonecznych, ale także potrzebie dbania o wzrok.

 

Niektórych substancji organizm nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć, stąd konieczne jest dostarczanie ich do organizmu. Do substancji tych należą m.in. antocyjany, trokserutyna, rutyna oraz  wiele antyoksydantów m.in. – witamina C, witamina E oraz cynk.

Na rynku jest wiele preparatów o różnych składach. Pytanie, które wybrać? Przyjrzyjmy się zatem poszczególnym składnikom pojawiających się w różnych preparatach.
 

Dlaczego tak ważny jest ekstrakt z owoców borówki czarnej?


Ponieważ jest źródłem cennych antocyjanów – są to barwniki nadające owocom i warzywom charakterystyczną czerwoną i fioletową barwę. Warto zwrócić na to, aby dawka borówki oraz antocyjanów była odpowiednio wysoka!
 

Dlaczego antyoksydanty?


Komórki w naszym organizmie narażone są na działanie stresu oksydacyjnego. Stres oksydacyjny  to niekorzystny stan, który wynika z niemożności poradzenia sobie przez organizm z wolnymi rodnikami. Obiektem ataku wolnych są białka, DNA oraz nienasycone kwasy tłuszczowe w błonach komórkowych. Jednym z najsilniejszych antyoksydantów jest witamina E oraz C.
 

Dlaczego właśnie witamina C?


Witamina ta pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych. Naczynia krwionośne w narządzie wzroku pełnią bardzo ważną funkcję – zaopatrują komórki w oczach w składniki odżywcze oraz tlen, potrzebny do ich  prawidłowego funkcjonowania.
 

Dlaczego ryboflawina?


Ryboflawina pomaga w utrzymaniu prawidłowego widzenia oraz pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Dodatkowo, ryboflawina pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego.  Pamiętajmy, iż dzięki komórkom nerwowym w oczach możemy odbierać bodźce wzrokowe.

Szczególnie okres wiosenny i letni przynosi nam możliwość spożywania wielu świeżych owoców i warzyw, których składniki mają korzystny wpływ na nasz wzrok. Niestety, zawartość tych ważnych składników w diecie często nie wystarcza aby pokryć dzienne zapotrzebowanie. Możemy wtedy wspomóc nasze oczy dostępnymi w aptece preparatami, takimi jak suplement diety Bioretinof.

Bioretinof to aż 8 składników aktywnych w wygodnym dawkowaniu – tylko 1 tabletka dziennie. Bioretinof zawiera wysoką dawkę – 460 mg - ekstraktu z owoców borówki czarnej połączony z trokserutyną i rutyną. Dodatkowo suplement diety Bioretinof zawiera witaminy pomagające w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym oraz cyk pomagający w utrzymaniu prawidłowego widzenia

 

 

 

 

Artykul sponsorowany

Bioretinof - suplement diety


Podziel się: