Młoda trzyma dłoń na szyi na wysokości tarczycy
Barbara Sitek

Jakie badania należy zrobić, żeby sprawdzić pracę tarczycy?

Badanie poziomów hormonów, które wpływają na pracę tarczycy, powinno się wykonywać regularnie, a nie tylko wówczas, kiedy u pacjenta występują charakterystyczne objawy zaburzeń pracy tego gruczołu. Które badania wchodzą w skład trójki tarczycowej, jak obliczyć konwersje i ile to kosztuje?

Choroby tarczycy są diagnozowane u coraz większej liczby Polaków. Szacuje się, że nawet co piąta osoba ma problemy z pracą tarczycy. Zaburzenia w działaniu tego niewielkiego gruczołu przekładają się na liczne problemy zdrowotne, które wpływają na pracę całego organizmu. Hormony wydzielane przez prawidłowo funkcjonującą tarczycę wpływają na metabolizm i procesy wzrastania, a także na rozwój układu nerwowego u niemowląt. Wielu pacjentów, których tarczyca nie funkcjonuje prawidłowo, nie zdaje sobie z tego sprawy, tymczasem do wykrycia tych zaburzeń wystarczy wykonanie kilku badań laboratoryjnych.

Za co odpowiadają hormony tarczycy?

Tarczyca to jeden z gruczołów wydzielania wewnętrznego, który produkuje i wydziela do krwi różnego rodzaju hormony. Dwa najważniejsze hormony tarczycy to T3 (trójjodotyronina) i T4 (tyroksyna). Związki te odpowiadają za prawidłowy przebieg procesów metabolicznych, produkcję ciepła, zachowanie odpowiedniego bilansu energetycznego i funkcjonowanie układu nerwowego. W momencie, gdy ich poziom we krwi jest nieprawidłowy, może dochodzić do pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości.

Zmiany w pracy tarczycy mogą zaburzyć metabolizm, wpływać na apetyt i prowadzić do wahań masy ciała – mowa zarówno o tyciu, jak i chudnięciu. Ponadto wpływają na stan skóry i włosów, mogą także wywołać problemy związane z płodnością czy prawidłowym funkcjonowaniem układu trawiennego. Objawów niespecyficznych, które są konsekwencją zaburzeń tarczycowych, jest naprawdę dużo.

Do oceny pracy tarczycy konieczne jest sprawdzenie poziomu produkowanych przez nią hormonów, uzupełnione o ocenę stężenia TSH (tyreotropiny) – hormonu stymulującego pracę tarczycy, który jest wydzielany przez przysadkę mózgową.

Badania na tarczycę – wskazania, objawy zaburzeń

Choroby tarczycy obejmują wiele schorzeń, zaczynając od choroby Hashimoto, aż po guzki gruczołu tarczowego. Najczęściej jednak diagnozuje się niedoczynność lub nadczynność tarczycy.

W przypadku niedoczynności tarczyca produkuje zbyt małe ilości tyroksyny i trójjodotyroniny, co prowadzi do spowolnienia procesów metabolicznych, zaburzeń wchłaniania i trawienia pokarmów, a tym samym do przyrostu masy ciała, który nie wynika ze zmiany nawyków żywieniowych. U osób cierpiących na niedoczynność tarczycy pojawia się także osłabienie i wypadanie włosów, nadmierna suchość skóry (pacjenci często skarżą się na suchą skórę na łokciach i kolanach), nadmierna senność i zmęczenie, puchnięcie twarzy, zaburzenia koncentracji, uczucie zimna, anemia i problemy z pracą nerek.

Dowiedz się więcej i przeczytaj artykuł o tym, jakie są domowe, skuteczne sposoby na „brudne” łokcie i kolana.

Jeżeli mamy do czynienia z nadczynnością tarczycy, to poziom hormonów znajduje się powyżej normy, co może prowadzić do przyspieszenia metabolizmu, nasilonego chudnięcia, biegunek, bezsenności, zwiększonej potliwości, drżenia i osłabienia mięśni i pojawienia się objawów ze strony układu nerwowego, takich jak drażliwość, stany niepokoju, epizody depresyjne, przyspieszenie akcji serca czy trudności ze skupieniem uwagi.

Zaobserwowanie któregoś z tych objawów jest istotnym wskazaniem do przeprowadzenia badań tarczycy. Chociaż profilaktyczne badanie poziomu TSH, FT3 i FT4 każda osoba dorosła powinna wykonywać przynajmniej raz w roku, tak wielu z nas niestety nie pilnuje swojego kalendarza badań profilaktycznych. Warto pamiętać, że w grupie ryzyka chorób tarczycy znajdują się przede wszystkim młode kobiety, zwłaszcza te, w których rodzinie występowały przypadki takich schorzeń, a także wśród których zdiagnozowano już jedno z zaburzeń hormonalnych (np. PCOS, hiperprolaktynemię lub insulinooporność).

Polecane dla Ciebie

Co to jest panel tarczycowy? Wskazania do wykonania badania, interpretacja wyników

Panel tarczycowy to zestaw badań, dzięki którym można dokonać oceny pracy tarczycy lub efektywności stosowanego leczenia hormonalnego. W skład podstawowego panelu tarczycowego wchodzi tzw. trójka tarczycowa, czyli oznaczenie poziomu TSH, FT3 i FT4. Wskazaniem do zrobienia tych badań jest pojawienie się objawów sugerujących niedoczynność lub nadczynność tarczycy lub inne zaburzenia hormonalne (np. zaburzenia miesiączkowania czy nawracające infekcje intymne). Na profilaktyczne badanie hormonów tarczycy powinny się również udać kobiety planujące ciążę, osoby, w których rodzinie występowały schorzenia tarczycy, i wszystkie osoby dorosłe, które nie wykonywały ich w ciągu dłużej niż dwa lata.

Jeżeli wynik badania wykaże, że któryś z hormonów znajduje się poza granicami normy lub też u pacjenta wciąż występują niewyjaśnione dolegliwości w pracy gruczołu, zaleca się wykonanie pełnego (rozszerzonego) panelu tarczycowego, czyli trójki tarczycowej uzupełnionej o dwa dodatkowe testy:

Hormon tyreotropowy (TSH) – normy, za wysoki, za niski

Hormon tyreotropowy (TSH) to najczęściej stosowany wskaźnik zdrowia tarczycy. Jego stężenie jest w ścisły sposób powiązane z pracą tego gruczołu: wzrost stężenia TSH we krwi wskazuje na niedoczynność tarczycy, natomiast niskie TSH na jej nadczynność. Prawidłowy poziom TSH powinien mieścić się w granicach 0,23–4,0 µU/ml, jednak wartość ta może być wyższa u osób starszych, noworodków i kobiet w ciąży. Z tego względu wyniki badania należy skonsultować z lekarzem endokrynologiem.

Podwyższony poziom TSH może wskazywać na niedoczynność tarczycy, ale może być również wynikiem choroby Hashimoto, pierwotnej niedoczynności kory nadnerczy lub guza przysadki mózgowej. Obniżone stężenie hormonu tyreotropowego może natomiast wynikać z nadczynności tarczycy, choroby Gravesa-Basedowa, zespołu Sheehana lub wola guzkowego toksycznego.

Badanie poziomu TSH powinno się przeprowadzać rano, ponieważ hormon ten wykazuje wahania dobowe. Wynik badania może także zaburzyć przyjmowanie leków, takich jak: propylotiouracyl, dopamina, L-dopa, amiodaron, propranolol, biotyna (wit. B7) czy glikokortykosteroidy.

Trójjodotyronina (FT3) – normy, za wysokie, za niskie

FT3, czyli aktywna frakcja trójjodotyroniny, powinna mieścić się w zakresie od 2,25 do 6,0 pmol/l (1,5–4,0 ng/l). Wzrost stężenia FT3 może towarzyszyć nadczynności tarczycy, chorobie Gravesa-Basedowa, wczesnej fazie choroby Hashimoto, wolu toksycznemu wieloguzkowemu, zapaleniu, gruczolakowi lub nowotworowi tarczycy. Fizjologicznie poziom FT3 rośnie u kobiet w ciąży, a także u osób, które miały wykonywane badania z użyciem kontrastu lub są leczone tyroksyną, heparyną, amiodaronem, metforminą, lekami przeciwpadaczkowymi, glikokortykoidami, propranololem lub preparatami zawierającymi jod.

Do obniżenia poziomu FT3 dochodzi w wyniku niedoczynności tarczycy, choroby Hashimoto, niedoboru jodu, atroficznego zapalenia tarczycy, amyloidozy, wrodzonych zaburzeń syntezy hormonów, guzów przysadki lub innych chorób, którym towarzyszy obniżenie poziomu TSH. Spadek poziomu FT3 jest także notowany u osób leczonych litem, tyroksyną i poddawanych immunoterapii lub radioterapii tarczycy.

Tyroksyna (FT4) – normy, za wysokie, za niskie

Prawidłowy poziom wolnej frakcji tyroksyny, czyli FT4, powinien zawierać się w zakresie 10–35 pmol/l (8–28 ng/l). Wzrost poziomu FT4 może towarzyszyć nadczynności tarczycy, wczesnej postaci choroby Hashimoto, chorobie Gravesa-Basedowa lub też wynikać z ciąży, badania radiologicznego z udziałem kontrastu, zażywania heroiny, amiodaronu i metadonu lub przyjmowania dużych dawek jodu bądź tyroksyny.

Do obniżenia stężenia FT4 dochodzi na skutek niedoczynności, zapalenia, wycięcia lub radioterapii tarczycy, choroby Hashimoto, schorzeń przysadki mózgowej, zażywania heparyny, benzodiazepin, androgenów i beta blokerów.

Stosunek FT3 do FT4 – jak obliczyć? Przykładowy kalkulator wyników

Interpretacja wyników badań tarczycy wymaga nie tylko znajomości zakresów referencyjnych poszczególnych parametrów, ale także ich wzajemnych relacji między sobą. Obniżone poziomy FT3 i FT4 przy podwyższonym TSH wskazują na niedoczynność tarczycy. Z kolei niskie TSH i wysokie FT3 i FT4 wskazują na jej nadczynność. Trójjodotyronina (T3) jest aktywną formą hormonu tarczycy, natomiast tyroksyna (T4) jest postacią nieaktywną. Aby tarczyca działała prawidłowo, musi dojść do konwersji hormonów, czyli przekształcenia się tyroksyny (FT4) w trójjodotyroninę (FT3).

Obliczenie stosunku FT4 do FT3 pozwala określić, czy konwersja hormonów przebiega prawidłowo, czy też na tej linii występują jakieś zaburzenia. Należy jednak pamiętać, że proces konwersji hormonów zależy od wielu czynników i nie wszystkie z nich są związane z pracą tarczycy. Ich przyczyną mogą być np. choroby sercowo-naczyniowe czy niedobory jodu. Choć w Internecie znajdziemy wiele kalkulatorów, za pomocą których można samodzielnie wyliczyć stosunek FT4 do FT3, tak interpretację wyników badań najlepiej jest zostawić specjaliście – lekarzowi endokrynologowi.

Najczęściej stosowany wzór na obliczenie konwersji FT4 do FT3 wygląda następująco:

Jak dla przykładowych wyników badania wyglądają obliczenia konwersji FT4 do FT3?

 • Przykładowy wynik badania FT3: 4,25 pmol/l

Norma laboratoryjna FT3: 2,25 do 6,0 pmol/l

Jak obliczyć procentową zawartość FT3?

4,25 – 2,25 = 2

6 – 2,25 = 3,75

2 ÷ 3,75 = 0,53 * 100% = 53%

 • Przykładowy wynik badania FT4: 25 pmol/l

Norma laboratoryjna FT4: 10–35 pmol/l

Jak obliczyć procentową zawartość FT4?

25 – 10 = 15

35 – 10 = 25

15 ÷ 25 = 0,6 * 100% = 60%

Procentowa wartość FT3 i FT4 powinna być do siebie zbliżona. Optymalnie, aby nie była niższa niż 50%.

O zaburzonej konwersji tyroksyny do aktywnej trójjodotyroniny świadczyć mogą objawy związane z niedoczynnością tarczycy, jak i wyniki badań laboratoryjnych. To bardzo uproszczony schemat obliczeń i interpretacji takich wyników. Po ich otrzymaniu należy bezzwłocznie skonsultować się ze specjalistą, który jest w stanie wydać wiarygodną diagnozę i dalej pokierować ewentualną terapią pacjenta. Lekarz powinien dysponować pełną dokumentacją medyczną pacjenta i uwzględnić wszystkie jej elementy w dalszych poczynaniach.

Stosunek TSH do FT4 – jak obliczyć? Przykładowy kalkulator wyników

Obliczenie stosunku FT4 i FT3 do TSH jest wykorzystywane do określania kierunku zmian w pracy tarczycy i wykrywania subklinicznych postaci jej zaburzeń, czyli takich stanów, w których poziom FT3 i FT4 pozostaje jeszcze w granicach normy, a stężenie TSH zaczyna się obniżać lub rosnąć.

Na podstawie wartości poziomu FT3 przy prawidłowym poziomie FT4 i obniżonym TSH można odróżnić subkliniczną niedoczynność tarczycy (FT3 znajduje się w granicach normy) od tyreotoksykozy (której towarzyszy wzrost poziomu FT3) i zespołu niskiej T3 (w tym wypadku FT3 jest obniżone).

Ze względu na to, że zależności między poszczególnymi hormonami wchodzącymi w skład trójki tarczycowej są dosyć złożone, to najlepiej, gdy ich analiza jest wykonywana przez doświadczonego klinicystę. W Internecie można znaleźć tzw. kalkulatory medyczne, które pozwalają na samodzielne przeliczanie stosunków poszczególnych hormonów, należy jednak pamiętać, że są to tylko narzędzia pomocnicze.

Przeciwciała przeciwko tyreoglobulinie (anty-TG) – normy, za wysokie, za niskie

Przeciwciała anty-TG to specyficzne cząsteczki białkowe skierowane przeciwko tyreoglobulinie – substancji produkowanej przez komórki tarczycy, która jest niezbędna do wytworzenia FT3 i FT4. Przeciwciała anty-TG niszczą komórki tarczycy i prowadzą do spadku stężenia produkowanych przez nią hormonów. Prawidłowy poziom przeciwciał anty-TG nie powinien być wyższy niż 100 IU/ml, chociaż może się zdarzyć, że zakres referencyjny będzie się różnił pomiędzy laboratoriami w zależności od stosowanej przez nie metody.

Wzrost poziomu przeciwciał anty-TG powyżej tego zakresu może wynikać z chorób autoimmunologicznych (choroby Hashimoto, choroby Gravesa-Basedowa) lub nowotworów tarczycy i zawsze wymaga konsultacji z lekarzem. Do nieznacznego podwyższenia poziomu anty-TG może dojść w przebiegu niektórych chorób przewlekłych, takich jak: reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), cukrzyca typu I, niewydolność wątroby czy kolagenoza oraz u osób z usuniętą tarczycą, leczonych jodem i osób w podeszłym wieku.

Pomimo że dla przeciwciał anty-TG nie istnieje dolna granica normy, ich spadek może być wykorzystywany jako wskaźnik radioterapii lub chirurgicznego usunięcia tarczycy (jeżeli poziom przeciwciał jest niewykrywalny, oznacza to, że operacja zakończyła się pełnym usunięciem gruczołu).

Przeciwciała przeciwko peroksydazie (anty-TPO) – normy, za wysokie, za niskie

Przeciwciała anty-TPO są autoprzeciwciałami skierowanymi przeciwko peroksydazie tarczycowej – jednemu z enzymów biorących udział w powstawaniu hormonów tarczycy: tyroksyny i trójjodotyroniny. Białka te niszczą komórki tarczycy, prowadząc do jej niewydolności i zapalenia. Oznaczenie ich poziomu we krwi zaleca się pacjentom, u których istnieje podejrzenie autoimmunologicznego zapalenia tarczycy, czyli choroby Hashimoto, a także choroby Gravesa-Basedowa.

U osób zdrowych przeciwciała anty-TPO w ogóle nie powinny występować we krwi. Jednak ze względu na to, że przeciwciała te nie są specyficzne tylko dla choroby Hashimoto, to są one znajdowane także:

 • u 5–15% osób zdrowych, u których nie ma to żadnego związku z chorobami tarczycy,
 • u 60–90% osób z chorobą Hashimoto,
 • u 80% osób z nadczynnością tarczycy,
 • u 50% osób z niedoczynnością tarczycy, w 60–85%,
 • u 50–70% pacjentek z poporodowym zapaleniem tarczycy,
 • u 20% osób ze zdiagnozowanym rakiem tarczycy,
 • u 60–85% pacjentów z chorobą Gravesa-Basedowa.

Niski poziom anty-TPO nie jest wystarczający do wykluczenia choroby Hashimoto, ponieważ u części chorych przeciwciała te są nieobecne we krwi. Podczas stawiania diagnozy należy wziąć pod uwagę całościowy stan pacjenta i wyniki wszystkich wykonanych przez niego badań, a nie tylko pojedyncze oznaczenie.

Panel tarczycowy – cena/refundacja, skierowanie

Wszystkie badania wchodzące w skład panelu tarczycowego można zrobić w ramach NFZ, na podstawie skierowania od lekarza rodzinnego (TSH) lub specjalisty (FT3, FT4, anty-TG, anty-TPO). Osoby, które zastanawiają się, ile kosztuje podstawowy i rozszerzony panel tarczycowy wykonywany w laboratorium prywatnym, powinny wiedzieć, że odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Ze względu na to, że w skład panelu może wchodzić różna liczba badań, a ceny w poszczególnych laboratoriach zależą od ich wielkości, lokalizacji i polityki cenowej, występuje dosyć duży rozrzut cen. Oznaczenie trójki tarczycowej waha się w granicach 80–150 zł, a koszt rozszerzonego panelu już w zakresie 200–350 zł.

 1. R. Caquet, 250 badań laboratoryjnych, Warszawa 2007.
 2. A. Szczeklik, P. Gajewski (red.), Interna Szczeklika. Podręcznik chorób wewnętrznych 2019, Medycyna Praktyczna, Kraków 2019.
 3. G. Herold, Medycyna wewnętrzna, tom 1–2, PZWL, Warszawa 2008.
 4. K. Łącka i in., Leczenie niedoczynności tarczycy, „Farmacja Współczesna”, nr 1, 2008.
 5. W. Zgliszczyński, Wielka Interna. Endokrynologia, Warszawa 2020, s. 312–322.
 6. C. Fileei in., Comparison of Three Free T4 (FT4) and Free T3 (FT3) Immunoassays in Healthy Subjects and Patients with Thyroid Diseases and Severe Non-Thyroidal Illnesses, „Clinical Laboratory”, nr 58 (7–8), 2012.
 7. K. Kowal, Przeciwciała przeciwtarczycowe anty-TG, wylecz.to [online] https://wylecz.to/badania-laboratoryjne/przeciwciala-przeciwtarczycowe-anty-tg/ [dostęp:] 16.11. 2022.
 8. E. Jastrzębska-Bohaterewicz i in., Miejsce oznaczeń poziomu przeciwciał anty-tyreoglobulinowych w diagnostyce autoimmunologicznych chorób tarczycy, „Endokrynologia Polska”, nr 1 (56), 2005.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

 • Przesiewowe badanie słuchu

  Badania przesiewowe wykonywane są rutynowo w celu określenia prawdopodobieństwa wystąpienia choroby lub wczesnego jej wykrycia. Już w pierwszych dniach życia dziecka wykonuje się przesiewowe badanie słuchu. Na czym ono polega? Ile trwa?

 • RTG kręgosłupa – badanie, wskazania, przeciwwskazania, refundacja, cena

  RTG kręgosłupa jest metodą obrazową, którą od wielu lat wykorzystuje się podczas diagnozowania wad postawy, zmian zapalnych czy zwyrodnieniowych, a także w przypadku urazów i bóli kręgosłupa. Co prawda interpretacja wyników prześwietlenia kręgosłupa może stanowić problem dla pacjenta, niemniej samo RTG kręgosłupa nie jest badaniem bolesnym lub długotrwałym. Ile kosztuje rentgen kręgosłupa, jak należy się przygotować do badania i czy istnieją przeciwwskazania do jego wykonania? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

 • Rezonans magnetyczny kręgosłupa – przebieg badania, wskazania, cena

  Rezonans magnetyczny kręgosłupa to badanie pozwalające na ocenę elementów kostnych tego obszaru, jego tkanek miękkich oraz rdzenia kręgowego. Dzięki niemu możliwe jest wykrycie wszelkich zmian zapalnych, zwyrodnieniowych i nowotworowych. Najczęściej bada się pacjentów, którzy zgłaszają się do neurologa z bólami pleców i drętwieniem kończyn – zarówno rąk, jak i nóg. Częstym wskazaniem do badania jest także uraz kręgosłupa. Ile kosztuje MRI, jak długo trwa badanie i czy kobiety w ciąży mogą przystąpić do rezonansu magnetycznego kręgosłupa? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

 • Czy mutacja genu MTHFR może być przyczyną poronień nawykowych i zakrzepicy?

  Genotyp genu MTHFR pośrednio wpływa na metabolizm i przyswajanie kwasu foliowego w organizmie człowieka. Mutacja w genie MTHFR jest łączona z występowaniem u pacjenta tendencji do nadkrzepliwości i zakrzepicy, nowotworów bądź zwiększonego ryzyka chorób układu krążenia. Doniesienia te jednak bywają sprzeczne i nie znajdują przełożenia na rekomendacje specjalistów w sprawie wdrożenia profilaktycznej diagnostyki mutacji w genie MTHFR. Kwestia niedoborów kwasu foliowego jest szczególnie istotna w planowaniu ciąży, diagnostyce niepowodzeń położniczych i trudności z utrzymaniem ciąży, a także przy ustalaniu przyczyn urodzenia dziecka z wadą cewy nerwowej.

 • Badanie genetyczne BRCA1 i BRCA2 – na czym polega i jak interpretować wyniki?

  Ryzyko wystąpienia nowotworu piersi i jajników u osoby posiadającej mutację genu BRCA wzrasta odpowiednio do około 60% w przypadku raka piersi i do około 40% w przypadku raka jajnika. Badania mutacji BRCA zaleca się kobietom, u których bliskich krewnych wystąpiły co najmniej dwa przypadki zachorowań na złośliwy nowotwór piersi i/lub jajnika, zwłaszcza gdy choroba pojawiła się u krewnego przed 50. rokiem życia.

 • Sigmoidoskopia – wskazania, przebieg, przygotowanie do badania

  Sigmoidoskopia (lub fiberosigmoidoskopia) to badanie, które pozwala zobrazować końcowy odcinek jelita grubego przy użyciu giętkiego przewodu z kamerą na końcu. Przeważnie jest bezbolesne i związane tylko z niewielkim dyskomfortem, jednak u niektórych pacjentów musi być wykonywane nawet w znieczuleniu ogólnym. Sigmoidoskopia jest tańsza, mniej obciążająca i wymagająca mniejszego przygotowania niż kolonoskopia. Na czym dokładnie polega to badanie? Co warto o nim wiedzieć?

 • Jakie badania na bezdech senny?

  Bezdech senny, a mówiąc ściślej obturacyjny bezdech senny, to częsta przypadłość, w trakcie której dochodzi do znacznego spłycenia, a nawet zatrzymania oddechu. Nawet chwilowe niedotlenienie organizmu może powodować szereg poważnych konsekwencji zdrowotnych. Jak rozpoznać bezdech senny? Czy istnieją rzetelne badania?

 • Co to jest antybiogram i jak wygląda to badanie?

  W 1928 roku Alexander Fleming odkrył pierwszy szeroko stosowany antybiotyk – penicylinę. Ten przełomowy moment w historii medycyny doprowadził nie tylko do zmniejszenia liczby zgonów z powodu zakażeń, lecz również zapoczątkował erę antybiotykoterapii. Szerokie zastosowanie leków przeciwdrobnoustrojowych doprowadziło jednak do sytuacji, w której bakterie potrafią wymykać się leczeniu. Dlatego w podjęciu decyzji o wyborze jak najskuteczniejszego leku z pomocą przychodzi antybiogram.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij