Nie czekaj z odchudzaniem do wiosny!
Katarzyna Szulik

Nie czekaj z odchudzaniem do wiosny!

Coraz wyższe temperatury przypominają, że wiosna nadejdzie już za chwilę, inaugurując sezon na kuse sukienki i krótkie spodnie. Jeśli zimę żegnasz się z dodatkowymi kilogramami, już teraz rozpocznij pracę nad szczupłą sylwetką. Mróz i słota nie zachęcają do ćwiczeń na świeżym powietrzu, więc przedstawiamy kilka prostych ćwiczeń, które z powodzeniem wykonasz w domu, również przed telewizorem.

Ćwiczenia z krzesłem

Trening z krzesłem pomoże wymodelować nogi i pośladki. Odwróć mebel  tak, żeby oparcie znajdowało się przed tobą i połóż na nim dłonie. Jedną z nóg zrób wykrok do tyłu, a następnie unieś ją najwyżej jak potrafisz i opuść na podłogę. Powtórz ćwiczenie 20 razy i zmień nogę.

Kolejne ćwiczenie z krzesłem wymaga położenia na siedzisku jednej ze stóp. Drugą nogę zegnij w kolanie trzy razy krótkim, rytmicznym ruchem i wróć do pozycji wyjściowej. Przysiady powtarzaj trzy razy na każdą nogę.

Trening przed telewizorem

Jeśli nie chcesz opuszczać odcinka ulubionego serialu, możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i poćwiczyć przed telewizorem. Żeby popracować nad brzuchem, połóż się na dywanie lub macie treningowej z wyprostowanymi nogami i rękami wzdłuż tułowia. Następnie postaraj się równocześnie podnieść nogi oraz tułów najwyżej, jak potrafisz i utrzymaj ciało w górze na 2-3 sekundy. Powtórz ćwiczenie w sumie 30 razy w dwóch lub trzech seriach.

W tej samej pozycji możesz również trenować uda. Wyprostowane i złączone w kolanach nogi unieś w górę tak, by tworzyły kąt prosty z podłożem. Gdy znajdą się w tej pozycji, powoli rozłączaj nogi do chwili, gdy poczujesz opór. Ćwiczenie powtórz 20 razy.

Powiązane produkty

Z pomocą akcesoriów

Do wymodelowania ramion przydadzą się hantle, które znajdziesz w każdym sklepie z akcesoriami sportowymi. Zacznij od najlżejszych, czyli półkilogramowych i w miarę nabierania wprawy zamieniaj je na cięższe. Ćwiczenia z hantlami są banalne w wykonaniu i dają dobre efekty. Na początek stań prosto trzymając hantle w dłoniach i zegnij ręce w łokciach tak, żeby ciężarki znalazły się na wysokości klatki piersiowej. Opuść i powtórz ćwiczenie w trzech seriach po 10 powtórzeń. Kolejne ćwiczenie rozpoczyna się od stania w rozkroku, dłonie z hantlami powinny zwisać luźno. Wyprostowane w łokciach ręce unieś w bok, utrzymaj pozycję przez 2-3 sekundy i opuść je w dół, a następnie powtórz ćwiczenie 15 razy.

Hantle pomogą również wymodelować klatkę piersiową. W tym celu z ciężarkami w dłoniach połóż się na podłodze i lekko zegnij nogi w kolanach. Ręce wyciągnij nad klatkę piersiową, a następnie zegnij w łokciach i opuść. Wykonaj ćwiczenie 10 razy i powtórz w trzech seriach.

Żeby ćwiczenia dały efekty, konieczna jest systematyczność. Najlepiej wykonywać je codziennie, poświęcając na to około 15-20 minut.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Które ryby warto przyrządzić na święta?

    Trudno wyobrazić sobie świąteczny stół bez ryby. Oprócz tradycyjnego karpia czy śledzia warto w oryginalny sposób zaserwować również inne gatunki tej niezwykle zdrowej potrawy. Które ryby na święta będą nie tylko najsmaczniejsze, ale i najlepsze dla zdrowia?

  • Święta w ciąży – co może jeść ciężarna, a czego musi unikać?

    Kobieta w ciąży powinna jeść nie za dwoje, a dla dwojga, musi starać się tak komponować swoją dietę, aby dostarczała ona maluszkowi wszystkich niezbędnych składników. Znalezienie balansu między smakiem i zdrowiem może być szczególnie trudne w święta, gdy stół wręcz ugina się pod ciężarem aromatycznych potraw. 

  • Wielkanoc dla alergików: bez mleka, jaj i pszenicy

    Nietolerancje pokarmowe dają się szczególnie we znaki podczas świąt. Osoby nietolerujące laktozy, a więc mleka i jego przetworów, muszą zapomnieć o tradycyjnym serniku, bezglutenowcy nie zjedzą żurku, zaś uczuleni na jaja zostaną zmuszeni obyć się bez koronnej, wielkanocnej potrawy. Czym zastąpić żelazne pozycje ze świątecznego menu?

  • Pachnące święta – przegląd korzennych przypraw

    Imbir, cynamon i anyż trafiają do każdej polskiej kuchni w okresie przedświątecznym jako składniki pierniczków, ciast i kompotu z suszu. Warto o nich pamiętać, ponieważ usprawniają trawienie, dzięki czemu łagodzą skutki świątecznego przejedzenia. Ulga w dolegliwościach żołądkowych to jednak tylko jedna z wielu prozdrowotnych właściwości korzennych przypraw.

  • W Tłusty Czwartek nie zapomnij o zdrowiu

    Zjedzenie przynajmniej pączka w Tłusty Czwartek ma gwarantować pomyślność przez cały nadchodzący rok. W imię tradycji i zdrowia z ich liczbą lepiej nie przesadzać, bo obżarstwo nie przysporzy nam szczęścia, a tylko problemów z wątrobą bądź trzustką.

  • Dziecko w samochodzie w upał

    Wraz z nadejściem letnich upałów media zasypują nas informacjami o dzieciach i zwierzętach pozostawianych w rozgrzanych do czerwoności samochodach. Roztargnienie lub brak wyobraźni często prowadzą do tragedii, ponieważ nawet godzina spędzona w takich warunkach może grozić śmiercią dziecka. Najnowsze badanie potwierdzają, że ryzyko jest równie duże także w pojeździe pozostawionym w cieniu.

  • Kiedy dieta roślinna może szkodzić zdrowiu?

    Korzyści zdrowotne płynące z przejścia na dietę opartą na roślinach podkreśla wielu lekarzy, natomiast aktywiści ekologiczni zwracają uwagę na jej pozytywy wpływ na kondycję planety. Mimo to przejście na wegetarianizm, a zwłaszcza weganizm, musi być połączone z suplementacją składników odżywczych obecnych wyłącznie w mięsie. Do tej pory podstawową pozycją z tej kategorii była witamina B12, ale eksperci z Wielkiej Brytanii radzą, by do tej listy dodać także cholinę. 

  • Jak obchodzić Święta Wielkanocne podczas pandemii?

    W tegoroczne Święta Wielkanocne ze względu na pandemię koronawirusa, podobnie jak w roku ubiegłym, musimy zrezygnować z rodzinnych spotkań i odwiedzin, a w większości przypadków również z uczestnictwa w rytuałach religijnych. Nie oznacza to, że nawet w tych trudnych warunkach nie można przeżyć świąt radośnie i duchowo – wręcz przeciwnie, właśnie teraz warto zadbać, by w miarę możliwości utrzymać dobrze znane tradycje i zadbać o  namiastkę normalności w tym trudnym okresie. 

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij