×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Nie czekaj z odchudzaniem do wiosny!

Coraz wyższe temperatury przypominają, że wiosna nadejdzie już za chwilę, inaugurując sezon na kuse sukienki i krótkie spodnie. Jeśli zimę żegnasz się z dodatkowymi kilogramami, już teraz rozpocznij pracę nad szczupłą sylwetką. Mróz i słota nie zachęcają do ćwiczeń na świeżym powietrzu, więc przedstawiamy kilka prostych ćwiczeń, które z powodzeniem wykonasz w domu, również przed telewizorem.

Ćwiczenia z krzesłem

Trening z krzesłem pomoże wymodelować nogi i pośladki. Odwróć mebel  tak, żeby oparcie znajdowało się przed tobą i połóż na nim dłonie. Jedną z nóg zrób wykrok do tyłu, a następnie unieś ją najwyżej jak potrafisz i opuść na podłogę. Powtórz ćwiczenie 20 razy i zmień nogę.

Kolejne ćwiczenie z krzesłem wymaga położenia na siedzisku jednej ze stóp. Drugą nogę zegnij w kolanie trzy razy krótkim, rytmicznym ruchem i wróć do pozycji wyjściowej. Przysiady powtarzaj trzy razy na każdą nogę.

Trening przed telewizorem

Jeśli nie chcesz opuszczać odcinka ulubionego serialu, możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i poćwiczyć przed telewizorem. Żeby popracować nad brzuchem, połóż się na dywanie lub macie treningowej z wyprostowanymi nogami i rękami wzdłuż tułowia. Następnie postaraj się równocześnie podnieść nogi oraz tułów najwyżej, jak potrafisz i utrzymaj ciało w górze na 2-3 sekundy. Powtórz ćwiczenie w sumie 30 razy w dwóch lub trzech seriach.

W tej samej pozycji możesz również trenować uda. Wyprostowane i złączone w kolanach nogi unieś w górę tak, by tworzyły kąt prosty z podłożem. Gdy znajdą się w tej pozycji, powoli rozłączaj nogi do chwili, gdy poczujesz opór. Ćwiczenie powtórz 20 razy.

Z pomocą akcesoriów

Do wymodelowania ramion przydadzą się hantle, które znajdziesz w każdym sklepie z akcesoriami sportowymi. Zacznij od najlżejszych, czyli półkilogramowych i w miarę nabierania wprawy zamieniaj je na cięższe. Ćwiczenia z hantlami są banalne w wykonaniu i dają dobre efekty. Na początek stań prosto trzymając hantle w dłoniach i zegnij ręce w łokciach tak, żeby ciężarki znalazły się na wysokości klatki piersiowej. Opuść i powtórz ćwiczenie w trzech seriach po 10 powtórzeń. Kolejne ćwiczenie rozpoczyna się od stania w rozkroku, dłonie z hantlami powinny zwisać luźno. Wyprostowane w łokciach ręce unieś w bok, utrzymaj pozycję przez 2-3 sekundy i opuść je w dół, a następnie powtórz ćwiczenie 15 razy.

Hantle pomogą również wymodelować klatkę piersiową. W tym celu z ciężarkami w dłoniach połóż się na podłodze i lekko zegnij nogi w kolanach. Ręce wyciągnij nad klatkę piersiową, a następnie zegnij w łokciach i opuść. Wykonaj ćwiczenie 10 razy i powtórz w trzech seriach.

Żeby ćwiczenia dały efekty, konieczna jest systematyczność. Najlepiej wykonywać je codziennie, poświęcając na to około 15-20 minut.


Podziel się: