×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Soczewka toryczna – szansa dla astygmatyków

Soczewka toryczna bez wątpienia stanowi przełom w dziedzinie nauki. Jej wynalezienie pozwoli astygmatykom raz na zawsze odłożyć okulary do szuflady.

Soczewki toryczne powstały z myślą o osobach z wadami krótkowzroczności i nadwzroczności połączonymi z astygmatyzmem.

Wykonane zostały podobnie jak inne soczewki z materiałów hydrożelowych lub silikonowo-hydrożelowych, mają jednak kilkakrotnie większą przepuszczalność tlenu niż one, dzięki czemu oko jest dobrze nawilżone.

Zasadnicza różnica dotyczy budowy soczewki. Cylindryczne szkła pozwalają na niwelowanie wad wzroku, podnosząc jakość i komfort widzenia. Znajdujące się na szkłach specjalne szlify umożliwiają załamanie światła pod kątem prostym, dzięki czemu osoba ich używająca widzi wyraźne obrazy.

Istotne znaczenie ma sposób zakładania soczewki. W przeciwieństwie do innych soczewek, soczewka toryczna musi być zakładana każdego dnia w taki sam sposób, jest nieruchoma.

Soczewki dostępne są w wersji jednodniowej i miesięcznej z pełnej gamie dioptrii dla krótkowidzów i dalekowidzów. Zakupić je można zarówno w salonach optycznych jak i również w sklepach internetowych salonów optycznych.

Głównym zadaniem soczewki jest likwidacja zniekształceń obrazu i wyostrzenie go.


Podziel się: