Hurtownie coraz aktywniejsze

Dystrybutorzy farmaceutyków coraz częściej przedstawiają swoim klientom kompleksową ofertę usług.Do tej pory dystrybutorzy farmaceutyków koncentrowali uwagę przede wszystkim na aptekach. Tworzyli własne sieci aptek lub wiązali je ze sobą programami lojalnościowymi. Nie rezygnując z tego, chcą, by równie ważnym ogniwem włańcuchu sprzedaży stali się dla nich producenci.

-Nowy trend polega naprzygotowywaniu kompleksowej oferty skierowanej do producenta i wspierającej jego siły sprzedażowe -mówi „Rzeczpospolitej “ Marcin Gawroński z monitorującej rynek farmaceutyczny firmy IMS Health. - Hurtownik sam proponuje rozmaite usługi, oczywiście za odpowiednią opłatą, w istotny sposób oddziałując na łańcuch dystrybucji leków. Nie jest już tylko operatorem logistycznym przekazującym towar od producenta do apteki, ale aktywnym graczem. Dystrybutor, sam zarządzając łańcuchem dostaw, może oczekiwać korzyści finansowych. Stopniowo będzie też dążył do współpracy z producentami, u których może liczyć na najlepsze rabaty, by podzielić się nimi później z apteką.


Podziel się:


Wasze komentarze


Informacje / opinie publikowane w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca leczenia / stosowania leków . W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus