Stres w pracy

Stres jest w naszym życiu wszechobecny. Jesteśmy na niego non stop narażeni. Doskwiera nam ciągły brak czasu, pośpiech, natłok obowiązków. Do tego dochodzi nieumiejętność odreagowywania i odpoczywania. Denerwujemy się w pracy, w szkole, na zakupach, a nawet w trakcie spotkań towarzyskich czy na urlopie.

Jednym z bardziej stresogennych czynników jest nasza praca.  W miejscu pracy spędzamy przecież większość naszego czasu.  I zmagamy się z mnóstwem stresujących sytuacji. Męczące spotkania, dziesiątki telefonów, terminy , piętrzące się dokumenty, niespodziewany projekt, nadgodziny…  Tak wygląda nasza zawodowa rzeczywistość. Mało komu udaje się nie stresować w życiu zawodowym. Czasem wydaje się, że od stresu, nadmiaru pracy i obowiązków nie sposób uciec.  Ale nie można z tym nic nie robić. Piętrzące się problemy, brak czasu,  wieczne niewyrabianie się, przemęczenie – może kiedyś przebrać  miarę. Wówczas pojawić się może wyczerpanie, zniechęcenie, brak entuzjazmu, zapału. Dodatkowo osłabia się kreatywność, a częściej pojawia się irytacja, brak koncentracji i skupienia, stany depresyjne. A to już poważny problem.

Kiedy pojawiają się pierwsze sygnały narastającego stresu, należy zwrócić na nie uwagę i podjąć próby poradzenia sobie z tym.

Co można zrobić, żeby zapanować nad stresem w pracy, nerwami związanymi z nadmiarem obowiązków czy trudnym szefem?  Zwróć uwagę na to, co przysparza ci największych problemów w pracy i sięgnij po sposoby, by temu zaradzić:
 

 

 

  1. Jeśli masz nadmiar obowiązków, spróbuj ustalić hierarchię ich ważności; może czasem można coś przesunąć na inny termin, albo poprosić kogoś o pomoc?
  2. Nie wpadaj w panikę, kiedy nadmiar spraw cię przytłacza. Zrób listę rzeczy do zrobienia i realizuj je spokojnie, zgodnie z priorytetami; nawet jeśli czasem zdarzy ci się z czymś spóźnić – świat się od tego nie zawali.
  3. Rób sobie przerwy – nawet w nawale obowiązków pozwól sobie na chwilę rozmowy z koleżanką czy wypicie kawy z dala od biurka; dla higieny naszego umysłu musimy sobie robić przerwy od pracy i umieć się odprężyć.
  4. Staraj się przewidywać różne zawodowe problemy i wyzwania – i omawiaj je z przełożonymi na bieżąco. To pozwoli zapanować nad uczuciem lęku i niepokoju.
  5. Nie załamuj się, gdy szef źle ocenił twoją pracę. Przeanalizuj błędy i napraw je. Możesz też podkreślić wszystko to, co zostało zrobione dobrze.
  6. Odpoczywaj po pracy – w domu staraj się nie myśleć o pracy; obowiązki domowe też są wyczerpujące, dlatego każdego dnia znajdź chwilę na odpoczynek i małe przyjemności, które pozwolą ci się zrelaksować.
  7. Zadbaj o sen – to istotny element naszego zdrowego funkcjonowania. Nie zarywaj nocy, dbaj o higienę snu. Wypoczynek pozwoli na efektywniejszą pracę

Stres? Niepokój? Nerwy? Relana Forte pomaga przywrócić naturalną równowagę

Relana Forte to lek pochodzenia roślinnego, którego substancją czynną jest wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego (Valeriana officinalis). Dzięki wysokiej standaryzacji wyciąg zawarty w każdej tabletce jest stały i odpowiada 1200 mg korzenia kozłka lekarskiego. Skutecznie łagodzi objawy napięcia nerwowego, dodatkowo przyjmowanie leku wieczorem pomaga łagodzić problemy z zasypianiem.

Relana Forte to lek zalecany:

  • gdy niepokój i nerwowość występują w łagodnym natężeniu i wpływają na samopoczucie zarówno w dzień, jak i w nocy;
  • w okresach występowania trudności w zasypianiu (np. w wyniku przemęczenia, stresu, niepokoju i rozdrażnienia).|

Relana Forte, 200 mg tabletki powlekane; Valerianea radicis extractum siccum; Pozwolenie nr: 4241. Wskazania do stosowania: roślinny produkt leczniczy stosowany w łagodnych stanach napięcia nerwowego i w okresowych trudnościach w zasypianiu;Przeciwwskazania: pacjenci ze stwierdzoną nadwrażliwością na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą nie powinni stosować leku; pacjenci z rzadko występującą wrodzoną nietolerancją galaktozy, nietolerancją laktozy (typu Lapp), lub zespołem złego wchłaniania glukozy – galaktozy nie powinni przyjmować preparatu; Opakowanie: 20 tabletek

Podmiot odpowiedzialny: Pharbio Medical International AB; PO Box 715, SE-194 27 Upplands-Väsby, Szwecja  Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego: Cederroth Polska SA, ul. Polna 21, 05-250 Radzymin, Tel. 22 358 13 00

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Art.1/2013/11/06

Artykuł Sponsorowany


Podziel się: