Zabieg Thermage – na czym polega? Przebieg, efekty i przeciwskazania
Anna Posmykiewicz

Zabieg Thermage – na czym polega? Przebieg, efekty i przeciwskazania

Skóra zaczyna ulegać procesowi starzenia wraz z upływem czasu. To nieuniknione – jest wręcz „zaprogramowane” genetycznie i biologicznie. Co to oznacza? Starzenie dotknie każdego z nas, lecz w innym czasie. Uzależnione jest od uwarunkowań genetycznych oraz czynników biologicznych, zarówno tych zewnętrznych (np. promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenie powietrza, palenie papierosów), jak i wewnętrznych (m.in. wpływ hormonów). Gdy skóra zestarzeje się, będzie mało jędrna – wtedy warto pomyśleć o wykonaniu jednego z zabiegów dermatologii estetycznej, który przywróci naszej skórze blask i młodość.  Do nich należy m.in. zabieg Thermage. Jak przebiega i jakie przynosi efekty?

Proces starzenia skóry u człowieka zaczyna się już około 25-30 roku życia, w tym czasie mogą zacząć pojawiać się na twarzy pierwsze zmarszczki. Dlaczego w ogóle skóra starzeje się? W pewnym momencie dochodzi do spadku aktywności metabolicznej komórek. Nie są one w stanie zregenerować uszkodzonych tkanek i wytworzyć na ich miejsce nowych włókien kolagenu, które zapewniają skórze jędrność, elastyczność i młody wygląd. Podsumowując, w skórze większa ilość włókien kolagenowych obumiera niż jest tworzona, co powoduje, że pojawiają się pierwsze objawy starzenia się.

Oczywiście, jeśli będziemy dbać o nią  – stosować właściwe kremy do skóry oraz unikać szkodliwych czynników (nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne czy palenia papierosów), a także zdrowo się odżywiać – możemy opóźnić proces starzenia. Jednak nigdy nie będziemy w stanie całkowicie go zatrzymać.

Co to jest zabieg Thermage i na czym polega?

Metoda Thermage często nazywana jest liftingiem bez użycia skalpela, bowiem po jej wykonaniu skóra staje się bardziej jędrna, „naciągnięta” i pozbawiona zmarszczek. W zabiegu wykorzystywane są fale radiowe o wysokiej częstotliwości, które za pomocą generatora przesyła się w krótkich i szybkich impulsach. To powoduje, że kolagen w głębszych warstwach skóry przy każdym wytworzonym impulsie ulega rozgrzaniu, zaś powierzchowne warstwy, przede wszystkim naskórek, są chłodzone za pomocą specjalnego sprayu. Dzięki temu, że skóra w tym samym czasie ulega zarówno podgrzaniu, jak i chłodzeniu, dochodzi do stymulowania włókien kolagenowych, które zaczynają ulegać regeneracji. Prowadzi to także do produkcji nowych włókien kolagenowych, zaś te istniejące ulegają także skróceniu i pogrubieniu, przez co skóra zaczyna być bardziej jędrna.

Thermage wykonuje się przede wszystkim na twarzy, ale można go przeprowadzać również na innych okolicach ciała, jak: dekolt, szyja, brzuch, pośladki czy uda. Jest on odpowiedni dla każdego rodzaju i koloru skóry (również opalonej). 

Efekty po zabiegu Thermage

Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu – lepsze ujawniają się po 4-6 tygodniach. Jednak najpełniejsze rezultaty działania osiąga się zwykle pomiędzy drugim a szóstym miesiącem od wykonania zabiegu. Efekty zabiegu mogą utrzymać się nawet 4-5 lat. Wszystko uzależnione jest też od tego, jaki styl życia będzie prowadził pacjent: czy będzie zdrowo się odżywiał, stosował właściwe kremy do pielęgnacji skóry oraz czy nie będzie palił papierosów.

Powiązane produkty

Zabieg Thermage: przeciwwskazania i objawy niepożądane

Procedura Thermage nie powinna być wykonywana u kobiet w ciąży oraz kobiet karmiących piersią. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są również choroby nowotworowe oraz cukrzyca. Ponadto metody tej nie należy stosować u pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi, chorych na opryszczkę i u osób, które zażywają glikokortykosteroidy.   

Termage to metoda w pełni bezpieczna. Przeprowadzenie procedury nie niesie ze sobą żadnych poważnych konsekwencji. Niemniej, mogą pojawić się efekty uboczne w postaci zaczerwienienia skóry lub też niewielkich obrzęków. Ponadto w czasie wykonywania zabiegu pacjent może czasami odczuwać uczucie gorąca i ewentualnie niewielkiego pieczenia. 

Jak przygotować się do zabiegu Thermage i jak długo trwa?

Nie wymaga on ze strony pacjenta żadnego specjalnego przygotowania. Osoba, która chce poddać się zabiegowi, musi zgłosić się do kliniki w wyznaczonym dniu, a lekarz od razu będzie mógł go dokonać. Po przeprowadzeniu procedury pacjent może od razu wrócić do domu i wykonywać wszystkie czynności.

Thermage nie trwa długo. Jednak czas przebiegu zabiegu zależy od tego, jaki obszar ciała będzie mu poddawany. Przeciętny czas trwania Thermage to około 30 minut do 2 godzin.

Thermage i cena – czy zabieg jest drogi?

Niestety, koszt zabiegu Thermage jest dość wysoki. Ceny uzależnione są przede wszystkim od tego jak duża okolica zostanie poddana metodzie oraz jak bardzo zniszczona przed zabiegiem była skóra. Zwykle najmniejszy koszt to wykonanie zabiegu twarzy  – jest to cena rzędu około 2000-3000 złotych. Za najdroższą procedurę, obejmującą dużą okolicę ciała, jak na przykład pośladki lub dekolt, trzeba zapłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych .
         
Thermage jest zabiegiem skutecznym i w pełni bezpiecznym, jednak jego podstawową wadą jest wysoka cena. Chcąc mieć jak najdłużej zdrową i jędrną skórę, starajmy się o nią dbać jak najlepiej potrafimy: przykładajmy się do jej pielęgnacji i zdrowo się odżywiajmy. Dzięki temu istnieje duża szansa, że nasza skóra na dłużej pozostanie młoda i jędrna, a pierwsze efekty starzenia się będą widoczne dużo później.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Kwas hialuronowy – charakterystyka, właściwości i zastosowanie

    Kwas hialuronowy to jedna z najbardziej znanych makrocząsteczek na świecie. Występuje nie tylko w ustroju człowieka, ale również w innych organizmach zwierzęcych, a takie rozpowszechnienie przekłada się na jego szerokie zastosowanie w medycynie i farmacji. Z czego wynika ta popularność? Jakie właściwości ma hialuronian? Oto garść informacji na jego temat.

  • Co stan paznokci mówi o zdrowiu? Zwróć uwagę na te objawy

    Czy kiedykolwiek spojrzeliście na wyszczerbiony, połamany lub pokryty białymi kropkami paznokieć i zastanawialiście się, dlaczego tak wygląda? Cóż, okazuje się, że zdrowie paznokci jest ściśle związane z tym, jak dobrze organizm funkcjonuje w innych obszarach, na co wpływ ma przede wszystkim nasza dieta i styl życia.

  • Skwalan na twarz i włosy – jak działa? Kto powinien go używać?

    Skwalan to naturalny organiczny związek o charakterze lipidowym, który jest produkowany przez organizm człowieka. Jest pochodną skwalenu, jednak w przeciwieństwie do swojego prekursora wykazuje znacznie większą trwałość i stabilność. Skwalan w największych ilościach występuje w skórze, gruczołach łojowych oraz w wydzielanym przez nie sebum. Aplikowany na skórę tworzy na jej powierzchni ochronny film o działaniu natłuszczającym i nawilżającym. Wraz z wiekiem poziom skwalanu drastycznie spada, dlatego warto stosować kosmetyki z tym cennym składnikiem.

  • Skin cycling – działanie, etapy, produkty do pielęgnacji skóry

    W Internecie krąży wiele trendów dotyczących pielęgnacji cery. Łatwo się w tym pogubić, a jeszcze łatwiej wpaść w błędne koło wypróbowywania kolejnych nowości polecanych przez influencerów. Skin cycling to jedna z metod, które jednak warto wypróbować na własnej skórze, ponieważ jest to doskonały sposób na uporządkowanie codziennych rytuałów pielęgnacyjnych.

  • Skin flooding - nowa metoda nawilżania skóry

    Skin flooding jest jednym z trendów, który swoją popularność zyskał na Tik-Toku i szybko zamieszał w świecie pielęgnacji skóry. Na czym polega? Co sprawia, że ten nowy trend w pielęgnacji doceniany jest przez profesjonalistów i czy naprawdę może zapewnić ultranawilżenie skóry?

  • Co to jest hydrolat i dla jakich efektów można go używać?

    Hydrolat (z fr. hydro – woda; lait – mleko) to efekt uboczny produkcji olejków eterycznych. Nazywa się go także wodą kwiatową. Jego głównym zadaniem jest nawilżenie skóry. Dobrze sprawdzi się w przypadku każdego typu cery, ponieważ istnieje wiele rodzajów tego produktu. Jak używać hydrolatu?

  • Połączenie tego składnika z retinolem jest najlepsze na zmarszczki

    Retinol i peptydy to dwa składniki, które zrewolucjonizowały pielęgnację anti-aging. Choć działają na różne sposoby, ich synergia zapewnia spektakularne efekty w wygładzaniu zmarszczek i poprawie kondycji skóry.

  • Czy malowanie się przed treningiem to dobry pomysł?

    Trening na siłowni, przebieżka, zajęcia fitness – ćwiczymy, aby zadbać o zdrowie, ale też o lepszy wygląd. Malowanie się również ma na celu poprawę wizerunku. Okazuje się, że lepiej nie łączyć makijażu z wysiłkiem fizycznym. Makijaż nałożony przed podjęciem aktywności fizycznej działa niekorzystnie na skórę.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij