Choroby powiek

Choroby powiek najczęściej są wywołane przez bakterie, wirusy i grzyby.

Zapalenie brzegów powiek to często występujący, przewlekły stan zapalny powiek. Objawem takiego zapalenia jest pieczenie i swędzenie oczu oraz zaczerwienienie brzegów powiek, na których wokół rzęs widoczne są drobne łuseczki.

Najczęściej występujące schorzenie powiek to jęczmień - czyli ropne zapalenie gruczołów znajdujących się w powiece, charakteryzujące się obrzękiem powieki, zaczerwienieniem i bolesnością skóry przy brzegu powieki. Leczenie polega na stosowaniu antybiotyków w postaci kropli lub maści oraz ciepłych okładów.

Gradówka to przewlekła postać jęczmienia widoczna jako niewielki, niebolesny guzek w powiece. Zazwyczaj cofa się samoistnie w ciągu 6 miesięcy, ale (jeżeli utrzymuje się dłużej) czasem usuwa się ją chirurgicznie. Diagnoza choroby i zalecenie odpowiedniego leczenia zawsze należy do lekarza okulisty.

Działania wspomagające:
Bardzo często zapaleniu brzegów powiek towarzyszą dokuczliwe objawy suchego oka. Suchość i podrażnienie oczu są też często następstwem leczenia stanu zapalnego antybiotykami. Należy wówczas chronić oko preparatami sztucznych łez bez konserwantów, aż naturalny proces wydzielania łez się unormuje, a podrażnione zapaleniem i lekami tkanki oka, zregenerują się. Dobrym rozwiązaniem są wówczas krople Hyabak – niezawierające żadnych konserwantów krople na bazie naturalnego dla oka hialuronianu.

Artykuł sponsorowany


Podziel się:

Wasze komentarze


Informacje / opinie publikowane w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca leczenia / stosowania leków . W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus