Kosmetyki do pielęgnacji koreańskiej
Urszula Krzesiak

Kosmetyki do pielęgnacji koreańskiej

Na rynku istnieje określona grupa produktów ściśle związanych z koreańskim rytuałem pielęgnacyjnym – poniżej ich przegląd wraz z krótką charakterystyką. Zapraszam do lektury.

Uzbrojone w niezbędną wiedzę z artykułu na temat najważniejszych etapów w pielęgnacji twarzy możemy śmiało przystąpić do kolejnego poziomu wtajemniczenia. Tym razem na tapet weźmiemy te kosmetyki, po które Azjatki sięgają najczęściej.

Maski w płacie

Maski w płacie to na chwilę obecną jedne z najpopularniejszych produktów do pielęgnacji twarzy, właściwie można by rzec, że to absolutny hit na rynku kosmetyków azjatyckich. Tym bardziej, że ich producenci świetnie wiedzą, jak dobrze sprzedać taki towar, prześcigając się w coraz to nowszych pomysłach na to, jak jeszcze intensywniej przyciągnąć uwagę konsumentek. Maski nie tylko mają fantastyczne właściwości, ale stanowią bardzo atrakcyjny pod względem wizualnym produkt – zarówno ze względu na ich formy, jak i kolory.

Wykonane z czystej bawełny maski w płacie zawierają bogactwo naturalnych substancji odżywczych. Te przeznaczone dla skóry suchej wzbogacone są najczęściej śluzem ze ślimaka o działaniu upiększającym, nawilżającym, odmładzającym i przeciwstarzeniowym. Znacznie przyspieszają one również jej regenerację. Sprawdzą się także u osób z trądzikiem i zaróżowioną cerą, a stosowane regularnie przyczynią się do zmniejszenia porów skórnych. Obok śluzu ze ślimaka w składzie takich masek spotkać można m.in.:

  • wyciąg z aloesu, który utrzymuje wilgoć, działa przeciwzapalnie, łagodząco i kojąco, pobudzając regenerację naskórka,
  • wyciąg z liści zielonej herbaty stanowiący silny antyoksydant zwalczający wolne rodniki, działający przeciwzmarszczkowo i poprawiający elastyczność skóry,
  • kwas hialuronowy utrzymujący głębokie nawilżenie,
  • ekstrakt z pereł – głęboko nawilżający, regenerujący i rozświetlający skórę, wydobywający z cery naturalny blask.

Stosowanie masek w płacie jest dziecinnie proste – przed zastosowaniem należy oczyścić twarz tonikiem, następnie nałożyć na nią maskę i zdjąć po 20 minutach. Pozostałość maski wklepujemy w skórę, aby do końca wykorzystać bogactwo składników.

Olejki wodne

Olejki wodne stworzono z myślą o natychmiastowym zaspokojeniu potrzeb skóry. Zapewniają one silne nawilżenie, długotrwałe utrzymanie wilgoci oraz pielęgnację bez widocznej dodatkowej powłoki, która mogłaby nadmiernie obciążyć delikatną skórę. Zaledwie kilka kropel takiego kosmetyku w zupełności wystarczy, aby dodać cerze zdrowego blasku, nawilżenia i wygładzenia.

Olejek natychmiast się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy. Polecany jest zazwyczaj jako olejek pielęgnacyjny, baza pod makijaż, dodatek wzbogacający ulubione kremy i podkłady, ale również jako esencja pod maskę w płacie.

Unikalna kompozycja zawartych w składzie olejów i wyciągów roślinnych chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi i wzmacnia jej barierę hydrolipidową, co wyraźnie wpływa na poprawę jej elastyczności i jędrności. Tego rodzaju olejki polecane są szczególnie dla cery suchej, dojrzałej i z niedoskonałościami.

Olejki myjące

Olejek myjący to pierwszy etap demakijażu w dziesięciu krokach koreańskiej pielęgnacji. Skóra zostaje oczyszczona z makijażu, zanieczyszczeń środowiskowych oraz sebum, bez naruszania bariery hydrolipidowej. Bogaty wachlarz składników roślinnych pozytywnie wpływa na poprawę jędrności, elastyczności i gładkości skóry.

Stosowanie olejku myjącego jest następujące: nakładamy kilka kropel preparatu na dłonie, rozcieramy opuszkami palców, a następnie wykonujemy za jego pomocą kilkuminutowy masaż twarzy. Dodajemy odrobinę wody, zamieniając olejek w białą emulsję, delikatnie płuczemy twarz, po czym wykonujemy drugi krok w pielęgnacji (mycie twarzy żelem lub pianką) lub kończymy oczyszczanie, tonizując skórę i nakładając ulubiony krem.

Esencje

Esencje to wielofunkcyjne produkty do pielęgnacji twarzy wspomagające metabolizm komórek skóry, a także nawilżające, wygładzające i pozostawiające skórę gładką i miękką w dotyku. Esencje mają w składzie silnie skoncentrowane, technologicznie zaawansowane formuły pielęgnacyjne opóźniające efekty starzenia się skóry. Wpływają łagodząco na wszelkie stany zapalne, a stosowane regularnie wspomagają walkę z niedoskonałościami cery. Zawarte w składzie oligopeptydy pobudzają do wzmożonej syntezy białka podporowego, dzięki czemu skóra staje się napięta, odżywiona i pełna blasku. Preparaty te w ciągu dnia chronią skórę przed uszkodzeniami, a nocą inicjują procesy naprawcze naskórka. Co więcej, dedykowane są wszystkim typom skóry, a więc stanowią kosmetyk uniwersalny.

Można zatem śmiało stwierdzić, że esencje to nowa (lepsza) kategoria kosmetyków dostępnych na rynku. Esencja stanowi pierwszy aktywny krok w pielęgnacji (zaraz po oczyszczaniu, tuż przed aplikacją kremu).

Jak ją stosować? Jedną lub dwie dozy kosmetyku należy nałożyć na wewnętrzną część dłoni, a następnie delikatnymi ruchami zaaplikować na skórę twarzy, omijając okolice oczu. Opcjonalnie można nasączyć esencją wacik kosmetyczny i delikatnymi ruchami oklepującymi rozprowadzić ją na skórze. Wzmacnia ona skuteczność następnie aplikowanych preparatów.

Kremy ochronne z filtrem

Kremy ochronne to przebadane dermatologicznie preparaty charakteryzujące się wysoką zawartością ekstraktów roślinnych, które działają nawilżająco, regenerująco i przeciwzmarszczkowo. Są one przeznaczone do każdego typu cery, bez ograniczeń wiekowych. Kremy te łatwo się rozprowadzają, szybko wchłaniają, a co więcej – współgrają z bardzo popularnymi w Korei kremami BB i podkładami. Dostępne na rynku azjatyckim łagodne kremy z funkcją ochrony przeciwsłonecznej SPF 50+ PA+++ zawierają w sobie 100% filtrów mineralnych oraz liczne ekstrakty roślinne, by jednocześnie skutecznie pielęgnować skórę w ciągu dnia. Preparaty te są lekkie, aksamitne w dotyku i wchłaniają się do matu, nie pozostawiając białych śladów na skórze. Wysoki filtr przeciwsłoneczny zapobiega uszkodzeniom skóry i ewentualnym oparzeniom przez promienie UV. Co jest znamienne w przypadku kremów ochronnych, są one (na ogół) przeznaczone do każdego typu cery, bez ograniczeń wiekowych, także dla dzieci i osób z cerą wrażliwą.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Rozgrzewające kosmetyki na jesień i zimę

    W okresie zimowym, gdy doskwiera zimny wiatr i mróz, brakuje nam słońca, bardzo dobrym sposobem na ocieplenie naszego ciała i poprawę nastroju są kosmetyki rozgrzewające. Jak działają? Jakich składników powinniśmy poszukiwać w takich kosmetykach? Jakie rodzaje kosmetyków i zabiegów rozgrzewających możemy zastosować w domu aby rozgrzać się w chłodny, zimowy wieczór? Czy są one odpowiednie dla wszystkich?

  • Zabiegi kosmetyczne na jesień i zimę – które wybrać?

    Okres jesienno-zimowy to znakomity czas na to, aby wykonać niektóre zabiegi na twarz i ciało, ponieważ części zabiegów kosmetycznych nie powinno się wykonywać wiosną i latem – nie jest wskazana ekspozycja na silne promienie słoneczne po ich wykonaniu, co jak wiadomo wiosną i latem byłoby to nieuniknione. Poza tym część zabiegów kosmetycznych lepiej jest wykonywać jesienią i zimą – w znakomity sposób przygotują one naszą twarz i ciało do nowego letniego sezonu, w którym dzięki nim od razu będziemy mogły zabłysnąć.

  • Kiedy pić kolagen – rano czy wieczorem?

    Nie ma jednoznacznych wskazań co do picia kolagenu o danej porze dnia, rano lub wieczorem. Picie kolagenu należy dostosować do własnego harmonogramu dnia, aby możliwe było systematyczne przyjmowanie odpowiednich dawek. Dla uzyskania optymalnych efektów kluczowe jest regularne stosowanie produktu zgodnie z zaleceniami producenta.

  • Jaki kolagen wybrać na zmarszczki?

    Przyjmowanie preparatów z kolagenem zyskało popularność w dermatologii. Stosowanie doustnych i miejscowych produktów kolagenowych może wpłynąć na spowolnienie procesów starzenia oraz poprawę wyglądu skóry. Dostępne są produkty do suplementacji wewnętrznej, kosmetyki stosowane na skórę oraz zabiegi medycyny estetycznej w postaci wypełniaczy i stymulatorów kolagenowych.

  • Włosy średnioporowate – dlaczego się przetłuszczają lub puszą?

    Włosy o średniej porowatości to termin związany z budową i kondycją włosów. Opisuje poziom ich zdolności do wchłaniania i utrzymywania wilgoci. Rozpoznanie tego, czy masz włosy średnioporowate, niskoporowate czy wysokoporowate, może podpowiedzieć, jak właściwie dbać o włosy, a także pomóc w wyborze najlepszych produktów kosmetycznych do średnioporów. Czy takie włosy powinno się olejować czy może lepiej jest zainwestować w humektanty?

  • Czym są emolienty do włosów? Jak ich używać, żeby włosy nie wyglądały jak tłuste strąki?

    Co wybrać – humektanty, proteiny, emolienty do włosów czy może produkty PEH? Osoby, które znają tajniki tzw. włosingu, poruszają się wśród produktów do pielęgnacji jak ryby w wodzie. Doskonale wiedzą, którego produktu potrzebują ich włosy na danym etapie. W tym artykule sprawdzimy, czym są emolienty, jak działają i kto powinien sięgać po nie częściej niż po inne składniki w szamponach, a może przede wszystkim w odżywkach, maskach czy kremach do włosów.

  • Odżywki proteinowe do włosów – kiedy i jak je stosować? Co zawierają?

    Odżywki proteinowe mają za zadanie odżywić włosy, zregenerować je, sprawić, że staną się elastyczne, miękkie i lśniące. Brak wystarczającej ilości protein w pielęgnacji może prowadzić do osłabienia włosów – stają się one wówczas łamliwe, matowe i pozbawione blasku. Warto jednak pamiętać, że nadmiar protein może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego i sprawić, że włosy będą sztywne i szorstkie.

  • Włosy niskoporowate – co to znaczy i jak o nie dbać?

    Dbanie o włosy w ostatnich latach przeszło istną rewolucję. Dawniej wszystko ograniczało się do mycia włosów i użycia „jakiejś odżywki”, najczęściej jednego z wiodących producentów kosmetyków. Teraz wygląda to zupełnie inaczej. Preparaty do pielęgnacji włosów są podzielone nie tylko na te do mycia i odżywiania. Stanowią ogromną grupę produktów, które możemy dobrać do potrzeb włosów, częstości wykorzystywania, ale przede wszystkim do ich typu – rodzaju porowatości. Czym są włosy niskoporowate i jak je odróżnić od średnio- i wysokoporów? Jak o nie dbać?

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij