5 kroków codziennej pielęgnacji skóry u kobiet 
Joanna Naczyńska

5 kroków codziennej pielęgnacji skóry u kobiet 

Piękna i zadbana skóra nie tylko gwarantuje zdrowy i promienny wygląd, ale jest też oznaką dobrej kondycji całego organizmu. Pielęgnacja skóry na długo pozwala zachować jej młodzieńczy blask i jędrność. Wiele kobiet uważa, że wśród codziennych obowiązków nie da się znaleźć wystarczająco dużo wolnego czasu, by solidnie zadbać o swoją skórę. Jednak wbrew pozorom codzienne dbanie o cerę nie musi zajmować nam wiele czasu. Warto zaplanować pielęgnację – podzielić ją na 5 kroków, które regularnie realizowane pozwolą osiągnąć cel: piękną i zadbaną skórę.

Krok 1: demakijaż

Zacznij od demakijażu skóry. Do codziennego oczyszczania skóry twarzy stosuj preparaty specjalistyczne, dedykowane wrażliwej skórze. Warto wybrać dobry preparat do demakijażu, który powinien skutecznie usuwać makijaż, jednak nie wysuszać skóry

Krok 2: oczyszczanie

Kontakt z zanieczyszczonym powietrzem, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi powoduje, że nasza skóra gromadzi na swojej powierzchni toksyczne substancje. Niestety najbardziej narażona jest skóra twarzy, która przyjmuje na siebie to, z czym stykamy się na co dzień. Również sytuacje stresowe nie są obojętne dla wyglądu naszej skóry – mają ogromny wpływ na jej stan. Aby ograniczyć niekorzystne działanie tych czynników, postaw na prawidłowe oczyszczenie skóry.

Do mycia skóry twarzy zaleca się preparaty w postaci żeli na bazie wody termalnej lub syndety, które łagodnie myją i bardzo dobrze zastępują mydło.

Osoby ze skórą bardzo wrażliwą, suchą lub atopową, powinny całkowicie zrezygnować ze środków myjących zawierających mydło. Warto używać środków myjących, które jednocześnie zachowują naturalny płaszcz lipidowy skóry.

Powiązane produkty

Krok 3: złuszczanie

Peeling skóry twarzy, choć nie jest zalecany codziennie, może niewiarygodnie odmienić skórę. Raz na kilka dni (2-3 razy w tygodniu) warto zastosować peeling drobnoziarnisty lub enzymatyczny, który pozbawi skórę martwych komórek. Skóra będzie bardziej gładka, a jej koloryt wyrównany. Makijaż będzie wyglądał jeszcze bardziej efektownie, jeśli będzie nałożony na gładką skórę.

Krok 4: tonizowanie

Tonizowanie jest ważnym etapem pielęgnacji. Stanowi uzupełnienie oczyszczania i demakijażu skóry, pozwala zapewnić skórze właściwe pH. Tonizowanie skóry pozwala przywrócić jej naturalną równowagę i przygotować na dalsze etapy pielęgnacji. Tonik warto dobrać do rodzaju cery. Dla cery trądzikowej sprawdzi się tonik z wyciągiem z miąższu ogórka, który jest bogaty w kwasy organiczne. Tonik z d-pantenolem zmniejsza skłonność do pękania drobnych naczyń krwionośnych i polecany jest dla skóry naczynkowej. Warto zasięgnąć porady w aptece lub gabinecie kosmetycznym i wybrać preparat odpowiedni dla cery.

Krok 5: nawilżanie

Nawilżenie pozwala dokładnie odżywić skórę i poprawić jej kondycję. Zaleca się, by na twarz stosować produkty nawilżające przeznaczone dla danego przedziału wiekowego. Dobre preparaty powinny być bogate w witaminy, proteiny i kwas hialuronowy. Obecnie obserwuje się trend wyboru kosmetyków naturalnych; wielu producentów oferuje produkty bogate w miód, olejki słonecznika, olej arganowy, masło shea czy ceramidy. Kosmetyki naturalne najczęściej pozbawione są konserwantów, co stanowi ich dodatkową zaletę, zwłaszcza dla alergików. Produkty naturalne rzadziej wywołują reakcje alergiczne i są bardziej przyjazne dla skóry. Warto pamiętać, że szczególnej pielęgnacji wymaga skóra wokół oczu. Kosmetyk powinien być lekki i nie obciążać delikatnej skóry, ale jednocześnie bardzo dobrze ją odżywiać. 

Stosując właściwą pielęgnację skóry możemy zachować jej piękny wygląd na bardzo długi czas. Z pewnością zależy na tym niejednej kobiecie, warto więc poświęcić odrobinę czasu i każdego dnia pielęgnować swoją skórę.
 

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Jak właściwie aplikować kwas hialuronowy?

    Kwas hialuronowy występuje naturalnie w różnych częściach organizmu, a jego największe ilości znajdują się w skórze, tkance łącznej i płynach maziowych w stawach. Dzięki zdolności do wiązania i utrzymywania dużej ilości wody kwas hialuronowy działa jak naturalny nawilżacz, pomagając skórze zachować odpowiednie nawodnienie. Niewiele osób wie jednak, co niszczy kwas hialuronowy i jak temu zapobiec, a także jak właściwie wprowadzić go do pielęgnacji, aby cieszyć się zdrową i jędrną skórą.

  • Co dają kąpiele w mące ziemniaczanej?

    Kąpiele w mące ziemniaczanej, znane także jako kąpiele w skrobi ziemniaczanej lub kąpiele w krochmalu, są stosowane jako domowy sposób na podrażnienia skóry (np. wysypki, otarcia, odparzenia) lub po prostu naturalny kosmetyk do pielęgnacji skóry. Czy ich stosowanie ma sens? Jak przygotować kąpiel w krochmalu?

  • Masaż kobido – jak wygląda japoński lifting twarzy bez skalpela?

    Masaż kobido, japoński lifting twarzy, tzw. lifting bez skalpela lub po prostu kobido to tradycyjny masaż twarzy. Nazwa „kobido” dosłownie oznacza „droga do piękna”. Jest to technika masażu, która ma na celu poprawę kondycji skóry twarzy, stymulację mięśni, poprawę ukrwienia i ogólną poprawę wyglądu skóry.

  • Stosowanie tego popularnego leku widać na twarzy. Czy zauważyłeś u siebie obwisłą skórę po semaglutydzie?

    Ozempikowa twarz to termin określający częste skutki uboczne przyjmowania semaglutydu, czyli leku na cukrzycę typu 2 (Ozempic). Ostatnio preparat jest bardzo chętnie stosowany nie tylko przez diabetyków, ale także przez osoby, które zażywają go, żeby schudnąć, a nie są cukrzykami. Jak wygląda twarz po Ozempicu i czy można cofnąć skutki uboczne stosowania leku?

  • Jak zwiększyć objętość włosów? Kosmetyki i domowe sposoby

    Włosy oklapnięte u nasady to zmora wielu kobiet, zwłaszcza tych posiadających cienkie kosmyki ze skłonnością do nadmiernego przetłuszczania się. Jak je pielęgnować, aby stały się puszyste i lśniące, a jednocześnie nie obciążyć nadmiernie skóry głowy? Sprawdź nasze podpowiedzi i dowiedz się, jak skutecznie zwiększyć objętość włosów.

  • Kolagen na włosy. Jaki wybrać? Efekty stosowania kolagenu na kondycję włosów

    Z wiekiem i ekspozycją na szkodliwe czynniki środowiskowe włosy tracą swoją elastyczność i siłę. Wspieranie produkcji kolagenu w organizmie może jednak przyczynić się do tego, że odzyskają młodzieńczą witalność i blask. Suplementy z kolagenem mogą mieć pozytywny wpływ na włosy pod wieloma względami. Wzmocnią je i zwiększą ich objętość. Mogą także pomóc zredukować łupież, a nawet spowolnić procesy starzenia się włosów.

  • Kiedy pić kolagen – rano czy wieczorem?

    Nie ma jednoznacznych wskazań co do picia kolagenu o danej porze dnia, rano lub wieczorem. Picie kolagenu należy dostosować do własnego harmonogramu dnia, aby możliwe było systematyczne przyjmowanie odpowiednich dawek. Dla uzyskania optymalnych efektów kluczowe jest regularne stosowanie produktu zgodnie z zaleceniami producenta.

  • Jaki kolagen wybrać na zmarszczki?

    Przyjmowanie preparatów z kolagenem zyskało popularność w dermatologii. Stosowanie doustnych i miejscowych produktów kolagenowych może wpłynąć na spowolnienie procesów starzenia oraz poprawę wyglądu skóry. Dostępne są produkty do suplementacji wewnętrznej, kosmetyki stosowane na skórę oraz zabiegi medycyny estetycznej w postaci wypełniaczy i stymulatorów kolagenowych.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij