Naturalny wapń w walce z chorobami
Marlena Drożdż

Naturalny wapń w walce z chorobami

Na temat wapnia wiemy już chyba bardzo dużo. Wiemy, że wapń jest składnikiem mineralnym, niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Odpowiedzialny jest za właściwą budowę kości, zębów. Utrzymuje odpowiednią aktywność mięśni, w tym również mięśnia sercowego. Chroni organizm przed szkodliwym działaniem alergenów, wspomaga go również podczas przeziębienia.

Duża podaż wapnia w pokarmach tylko nieznacznie zwiększa jego przyswajanie. Powodem tego jest istnienie bariery jelitowej, regulującej ilość przyswajanego wapnia. Wapń znajdujący się w warzywach jest słabo przyswajany, ze względu na zawarty w nich błonnik i kwas szczawiowy. Słabym źródłem wapnia są również produkty zbożowe, w których jest dużo fosforu, tworzącego z wapniem nieprzyswajalne związki. Najwięcej dobrze przyswajanego wapnia jest w mleku i jego przetworach, dlatego lekarze wciąż powtarzają "Pijcie mleko". Niestety, nie wszyscy mogą je pić, gdyż poza zbawiennymi dla nas witaminami, mikro- i makroelementami zawiera cukry, węglowodany, tłuszcz. Wiadomo, że należy pić chude mleko, aby wapń, który w nim się znajduje został wchłonięty przez organizm w ilościach zaspokajających dzienne normy. Mleko to jednak jeszcze inny problem - kalorie, które wraz z nim wypijamy nie są dla wszystkich obojętne. Często nasza dieta nie pozwala na wypicie choćby filiżanki tego białego płynu. Alternatywą jest przyjmowanie wapnia dostępnego w aptekach. Tu nasuwa się jednak pytanie: "Wapnia w aptekach jest bardzo dużo i to w różnych postaciach. Ten sam minerał jest różnie przyswajany przez organizm, który zatem brać?" To uzależnione jest od naszego organizmu. Ale zapaliło się światełko w tunelu. W aptekach pojawił się wapń otrzymany wprost z mleka. Jak najbardziej naturalny. Cóż może być lepszego dla naszego organizmu niż natura. Jak już jednak wspomnieliśmy, nie każdy może pić mleko, a poza tym nie każdy lubi. Od niedawna można już szklankę mleka zastąpić tabletką. W przeliczeniu na zawartość wapnia, szklanka mleka to dokładnie tyle, co jedna tabletka, która poza tym nie zawiera tłuszczu, cukrów i węglowodanów. Ta tabletka może być stosowana przez osoby chore na cukrzycę. Jest bardzo dobra w smaku, co na pewno ma niebagatelne znaczenie dla dzieci, a i osobom starszym coś dobrego, a w dodatku zdrowego, może sprawić sporo przyjemności. Tabletka, ssana 4 razy dziennie, przypominająca smakiem budyń waniliowy, to codzienna porcja wapnia, która jest niezbędna dla zachowania zdrowych, pozbawionych próchnicy zębów, jak również mocnych, silnych kości.
Zadbajmy więc o swoje kości, zęby, mięśnie - ze smakiem i w zgodzie z naturą.

Mgr farm. Marlena Drożdż

Porównanie zaopatrzenia organizmu w wapń z Calcium syntetycznego i z Calcium naturalnego

  Syntetyczne Calcium
1 tabletka
Naturalne Calcium
1 tabletka
Zawartość wapnia pochodzenia naturalnego 0 mg 200 mg
Koszt średni 0.46 zł 0.40 zł
Zalecane dzienne spożycie = 800 mg wapnia w zależności od zawartości 4 tabletki
Przyswajalność zależna od składu chemicznego i organizmu bardzo dobra
Najważniejsze korzyści
(wapń jest niezbędny dla kości, zębów, mięśni)
zwykle mniejsze niż w przypadku naturalnego wapnia pełne - bo czerpane z naturalnego wapnia
Smak różne smaki lub bezsmakowe mlecznego dropsa
Sposób użycia zwykle konieczne ich rozpuszczenie lub popicie wystarczy ssać

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Główny budowniczy

    Wapń jest pierwiastkiem budulcowym i regulacyjnym w organizmie. W ciele dorosłego człowieka znajduje się około 1 kg tego elementu. Prawie 99% wapnia znajduje się w szkielecie, reszta - w osoczu. Sole wapnia wchodzą w skład kośćca i zębów, zapewniając ich odpowiednią wytrzymałość i twardość.

  • Ceramidy – czym są? Jakie mają właściwości? Dla kogo kosmetyki z ceramidami?

    Ceramidy to naturalnie występujące w naskórku substancje budulcowe, które dzięki swojej budowie i właściwościom mają szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. W artykule odpowiemy na pytania o to, czym są ceramidy, jakie jest ich znaczenie w skórze oraz jak je stosować w codziennej pielęgnacji.

  • Probiotyki i kiszonki lekiem na halitozę

    Najnowsze badania nad problemem halitozy pokazują, że stosowanie probiotyków w formie bakterii Gram-dodatnich może pomóc w walce z tą przykrą przypadłością. Czy drobnoustroje probiotyczne rozwiązują problem raz na zawsze?

  • Jakie właściwości ma chlorofil do picia? Działanie, przeciwwskazania

    Zielona barwa liści wynika z obecności w nich chlorofilu – głównego barwnika fotosyntetycznego. Doniesienia o tradycyjnych leczniczych zastosowaniach chlorofilu w alternatywnych formach medycyny znane są już od wieków. Co więcej, chlorofil cieszy się dużym zainteresowaniem również we współczesnej medycynie. Jakie właściwości i działanie ma chlorofil? Kto może, a kto nie powinien po niego sięgać?

  • Jak odchudzić dziecko? Praktyczne porady dietetyka

    Statystyki w kwestii nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży pogarszają się z roku na rok. Coraz więcej dzieci w Polsce boryka się ze zbyt wysoką masą ciała. Jako rodzice chcemy jak najlepiej dla swoich pociech, dlatego zaczynamy wyszukiwać informacje dotyczące odchudzania dzieci. Jak poradzić sobie z nadwagą lub otyłością dziecka? Jakie kroki warto podjąć w tym kierunku? I ostatnie – czy dzieci powinno się odchudzać?

  • Biały szum – czym jest i dlaczego uspokaja dzieci?

    Biały szum może być stosowany do maskowania innych dźwięków, takich jak hałas uliczny, co może pomóc chociażby w polepszeniu jakości snu. Może również pomóc w uspokojeniu niemowląt i dzieci, które mają trudności z zasypianiem, a także poprawić ich koncentrację. Jednak długotrwałe narażenie na głośny biały szum może prowadzić do uszkodzenia słuchu i pogorszenia zdolności postrzegania dźwięków. Ponadto nadmierna ekspozycja na biały szum może powodować zmęczenie, drażliwość i inne problemy zdrowotne związane z przemęczeniem, takie jak bóle głowy i bezsenność. Jak stosować biały szum, żeby przyniósł zmęczonym rodzicom chwilę wytchnienia i uspokoił dziecko, a jednocześnie nie pogorszył jakości słuchu domowników?

  • Jak wyleczyć nużeńca? Leki, suplementy, domowe sposoby na nużycę

    Nużeniec jest pasożytem należącym do roztoczy. Jest niewidoczny gołym okiem, ponieważ ma bardzo niewielkie rozmiary. Gatunki bytujące na człowieku to: nużeniec ludzki oraz nużeniec krótki. Liczba osób zarażonych wzrasta wraz z wiekiem. Nawet ponad 80% osób powyżej 70. roku życia może być zarażonych nużeńcem.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij