Dieta selfie, czyli jak zmotywować się do zadbania o linię
Michał Posmykiewicz

Dieta selfie, czyli jak zmotywować się do zadbania o linię

Chyba każdy z nas chciałby mieć jak najlepszą sylwetkę i bez żadnych oporów rozebrać się na plaży, by pochwalić się wszystkim nienaganną, wysportowaną figurą. Obecnie w różnych mediach coraz więcej słyszy się o tzw. diecie selfie, która ma pomóc nam w zrzuceniu zbędnych kilogramów i osiągnięciu upragnionej sylwetki. Na czym polega to zjawisko i skąd się wzięło?

Dieta selfie polega na tym, że osoba, która się odchudza, fotografuje swoje ciało przed rozpoczęciem odchudzania, w jego trakcie oraz po zakończeniu kuracji odchudzającej. Zdjęcia, które są wykonywane w czasie tej diety to właśnie selfie, czyli zdjęcia, które wykonujemy sobie sami. Najlepiej wykorzystać do tego celu lustro i fotografować swoje odbicie.

Następnie osoba, która jest w trakcie diety udostępnia zdjęcia na portalach społecznościowych, aby inne osoby mogły zobaczyć efekty odchudzania. Zdjęcia, które wykonuje się w czasie stosowania diety selfie, można robić zarówno w ubraniach, jak i w bieliźnie – te drugie oczywiście raczej będą wykonywane przez osoby zdecydowanie bardziej odważne.

Co należy przygotować sobie do zrobienia zdjęć selfie w czasie diety?

Najlepiej przygotować sobie jedne zestaw ubrań lub też jeden zestaw bielizny, w którym należy sfotografować się przed rozpoczęciem odchudzania, w różnych jego fazach oraz po jego zakończeniu i osiągnięciu upragnionego efektu. Te same ubrania lub bielizna najlepiej bowiem oddadzą to, ile kilogramów zrzuciliśmy. Na zdjęciach będzie przecież widać, jak wielkie i szerokie dżinsy nosiliśmy przed dietą oraz jak ogromną nosiliśmy bluzkę, która po zakończeniu odchudzania wygląda na nas jak namiot.

Czemu służy dieta selfie?

Zjawisko diety selfie wyróżnia się przede wszystkim tym, że wstawiając zdjęcia na portal społecznościowy, mamy bardzo dużą motywację do zrzucenia zbędnych kilogramów. Chcemy bowiem udowodnić innym, że jesteśmy na tyle wytrwali i mamy tyle silnej woli, że możemy bez problemu osiągnąć nasz upragniony cel.

Na tym właśnie polega fenomen diety selfie – chęci udowodnienia innym, że jesteśmy w stanie schudnąć pomaga nam w dążeniu do wymarzonego efektu. Kiedy na naszym profilu w mediach społecznościowych pojawiają się nasze zdjęcia, na których widać już efekty diety i kiedy ludzie zaczynają nas chwalić, za to, co już osiągnęliśmy, czujemy się coraz bardziej zmotywowani i coraz bardziej uparcie dążymy do swojego celu.

Powiązane produkty

Jak często wykonywać zdjęcia w czasie diety selfie?

Aby było widać efekty naszej diety, najlepiej wykonywać zdjęcia nie częściej niż raz w tygodniu. Jeszcze lepiej – raz na dwa tygodnie. Wtedy efekty widoczne na zdjęciach będą jeszcze bardziej spektakularne. Najlepiej wykonywać sobie zdjęcia zarówno od przodu, jak i z boku – wtedy jeszcze wyraźniej będzie na nich widać ubytek naszych zbędnych kilogramów. Poza tym zarówno wybrane do wykonywania zdjęć ubrania, jak i bielizna, powinny być jak najbardziej ciasne – im bardziej na początku będą się one wrzynać w fałdki tłuszczu, tym lepiej będzie potem widać efekty odchudzania, kiedy rzeczy te zaczną stawać się zbyt luźne i zajdzie potrzeba wymiany praktycznie całej garderoby.

Trzeba pamiętać też o tym, że w czasie swojego projektu dieta selfie warto zachować systematyczność. Jeśli w którymś momencie zaprzestaniemy zdrowego odżywania oraz aktywności fizycznej, wtedy od razu będzie to widoczne na zdjęciach.

Zdrowa dieta i ruch

Przede wszystkim powinno być to pięć posiłków w ciągu całego dnia, które będą spożywane regularnie, w odstępach mniej więcej trzygodzinnych. W naszej diecie powinna znaleźć się duża dawka warzyw i owoców, wieloziarniste ciemne pieczywo, chude mięso i wędliny oraz – przede wszystkim – duże ilości wody. Należy natomiast wyeliminować wszystkie dania typu fast food, produkty gotowe wysoko przetworzone oraz słodkie gazowane napoje i słodycze.

Koniecznie trzeba pamiętać również o właściwej dawce ruchu. Najlepiej dwa-trzy razy w tygodniu chodzić na basen, a jeśli się uda, to również na siłownię. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, trzeba ćwiczyć w domu – można wykorzystywać do tego celu różnego rodzaju programy ćwiczeń, które bez problemu znajdziemy w Internecie; programy te mają różne stopnie trudności i zaawansowania, więc każdy z nas na pewno dobierze program idealnie dopasowany do swoich potrzeb i możliwości.

Dieta selfie jest zazwyczaj bardzo skuteczna. W dużej mierze oparta jest bowiem na automotywacji. Kiedy bowiem zaczynamy się zaniedbywać, przestajemy ćwiczyć oraz zwracać uwagę na to, co jemy, jest to od razu widoczne na zdjęciach. Jeśli na kolejnym zdjęciu wyglądamy gorzej niż na wcześniejszym i widzimy, że ubrania znowu stają się bardziej ciasne i opięte, a fałdki tłuszczu zaczynają z nich od nowa wychodzić, daje nam to od razu napęd do działania. Od nowa się motywujemy i przestrzegamy zasad zdrowego żywienia oraz jesteśmy aktywni fizycznie.

Dzięki dieta selfie bardzo wiele osób straciło naprawdę mnóstwo kilogramów i może cieszyć się upragnioną szczupłą sylwetką. Dlatego, jeśli mamy w planach odchudzanie, naprawdę warto zastosować właśnie ten rodzaj diety. Cel zaczniemy osiągać bardzo szybko, dzięki czemu będziemy z siebie niezwykle dumni i zadowoleni ze swojej figury.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Wszystko, co każdy turysta wiedzieć powinien na temat pierwszej pomocy

    Wakacje to czas relaksu, który kojarzy nam się z przyjemnością i beztroską. Niestety jest też druga strona medalu – czas letnich wyjazdów to okres, kiedy zdarza się wielka ilość wypadków różnego rodzaju: oparzenia, zasłabnięcia, podtopienia, czy utonięcia. Każdy z nas powinien umieć się odnaleźć w tych sytuacjach i umieć udzielić pomocy poszkodowanej osobie.

  • Ból trzustki – objawy i przyczyny, jak boli trzustka?

    Trzustka jest narządem gruczołowym położonym w górnej części jamy brzusznej. Pełni ona w organizmie bardzo ważną funkcję – odpowiedzialna jest za produkcję soku trzustkowego, który ma w swym składzie enzymy regulujące procesy trawienne, jak również wytwarza ona insulinę i glukagon, czyli hormony wpływające na utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy. Najczęstszą dolegliwością, którą odczuwamy przy zaburzonej pracy i chorobach trzustki, jest ból. Jakie zatem przyczyny mogą powodować ból trzustki?

  • Pierwsza pomoc przy zawale

    Zawał mięśnia sercowego to martwica mięśnia sercowego spowodowana jego niedokrwieniem na skutek zamknięcia światła tętnicy wieńcowej doprowadzającej krew do serca. Do zawału mięśnia sercowego dochodzi najczęściej na skutek zamknięcia światła tętnicy wieńcowej przez blaszkę miażdżycową. Do zawału zdecydowanie częściej dochodzi u mężczyzn niż u kobiet, zwykle dotyka on osoby po 40 roku życia.

  • Choroba Gravesa-Basedova – objawy, rozpoznanie, leczenie

    Do tej pory nie udało się ustalić etiopatogenezy choroby Gravesa-Basedova, wiadomo jedynie, że jest chorobą autoimmunologiczną. Występuje zdecydowanie częściej u kobiet (około 10 razy częściej), co z kolei może sugerować wpływ estrogenów na rozwój schorzenia. Ponadto zaobserwowano, że choroba częściej rozwija się po silnych sytuacjach stresowych.

  • Jakie objawy mogą sugerować obecność guza mózgu?

    Pierwotne nowotwory ośrodkowego układu nerwowego są u dorosłych przyczyną około 3% wszystkich zgonów na nowotwory złośliwe. Większość nowotworów ośrodkowego układu nerwowego jest umiejscowiona wewnątrzczaszkowo, a jedynie co dziesiąty nowotwór rozwija się w kanale kręgowym. Warto wiedzieć, jakie objawy wskazują na rozwijający się nowotwór. 

  • Zapomniane choroby zakaźne

    Obecnie na świecie zaczynają znowu pojawiać się choroby, o których świat już zaczynał zapominać. Ma to związek zarówno z tym, że bardzo dużo ludzi nie chce szczepić swoich dzieci, jak również z tym, że coraz więcej ludzi zwiedza odległe zakątki świata, nie stosując właściwej profilaktyki przed podróżami. O jakich chorobach mowa?

  • Prawidłowe ciśnienie i puls. Jaka jest norma?

    Serce to najważniejszy narząd w organizmie. To dzięki jego pracy można żyć. Razem z nim współpracuje cały układ krążenia — on także powinien funkcjonować prawidłowo. W innym przypadku zaczynają pojawiać się problemy zdrowotne. Z sercem i układem krążenia są bez wątpienia ściśle związane dwa pojęcia — ciśnienie tętnicze oraz puls.

  • Wysypka na brzuchu u dorosłego lub dziecka

    Każdy z nas nie jeden raz borykał się z problemem zmian skórnych, które lokalizowały się w różnych miejscach ciała. Czasami zmiany te były swędzące, czasami nie odczuwaliśmy natomiast żadnych związanych z nimi dolegliwości. Zdarzało się, że wykwity na skórze były płaskie, innym razem wyraźnie można było je wyczuć i miały one formę grudek lub krostek. Jedną z częstszych lokalizacji wysypki jest brzuch, co dotyczy zarówno ludzi dorosłych, jak i dzieci.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij