×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Dieta selfie, czyli jak zmotywować się do zadbania o linię

Chyba każdy z nas chciałby mieć jak najlepszą sylwetkę i bez żadnych oporów rozebrać się na plaży, by pochwalić się wszystkim nienaganną, wysportowaną figurą. Obecnie w różnych mediach coraz więcej słyszy się o tzw. diecie selfie, która ma pomóc nam w zrzuceniu zbędnych kilogramów i osiągnięciu upragnionej sylwetki. Na czym polega to zjawisko i skąd się wzięło?

Dieta selfie polega na tym, że osoba, która się odchudza, fotografuje swoje ciało przed rozpoczęciem odchudzania, w jego trakcie oraz po zakończeniu kuracji odchudzającej. Zdjęcia, które są wykonywane w czasie tej diety to właśnie selfie, czyli zdjęcia, które wykonujemy sobie sami. Najlepiej wykorzystać do tego celu lustro i fotografować swoje odbicie.

Następnie osoba, która jest w trakcie diety udostępnia zdjęcia na portalach społecznościowych, aby inne osoby mogły zobaczyć efekty odchudzania. Zdjęcia, które wykonuje się w czasie stosowania diety selfie, można robić zarówno w ubraniach, jak i w bieliźnie – te drugie oczywiście raczej będą wykonywane przez osoby zdecydowanie bardziej odważne.

Co należy przygotować sobie do zrobienia zdjęć selfie w czasie diety?

Najlepiej przygotować sobie jedne zestaw ubrań lub też jeden zestaw bielizny, w którym należy sfotografować się przed rozpoczęciem odchudzania, w różnych jego fazach oraz po jego zakończeniu i osiągnięciu upragnionego efektu. Te same ubrania lub bielizna najlepiej bowiem oddadzą to, ile kilogramów zrzuciliśmy. Na zdjęciach będzie przecież widać, jak wielkie i szerokie dżinsy nosiliśmy przed dietą oraz jak ogromną nosiliśmy bluzkę, która po zakończeniu odchudzania wygląda na nas jak namiot.

Czemu służy dieta selfie?

Zjawisko diety selfie wyróżnia się przede wszystkim tym, że wstawiając zdjęcia na portal społecznościowy, mamy bardzo dużą motywację do zrzucenia zbędnych kilogramów. Chcemy bowiem udowodnić innym, że jesteśmy na tyle wytrwali i mamy tyle silnej woli, że możemy bez problemu osiągnąć nasz upragniony cel.

Na tym właśnie polega fenomen diety selfie – chęci udowodnienia innym, że jesteśmy w stanie schudnąć pomaga nam w dążeniu do wymarzonego efektu. Kiedy na naszym profilu w mediach społecznościowych pojawiają się nasze zdjęcia, na których widać już efekty diety i kiedy ludzie zaczynają nas chwalić, za to, co już osiągnęliśmy, czujemy się coraz bardziej zmotywowani i coraz bardziej uparcie dążymy do swojego celu.

Jak często wykonywać zdjęcia w czasie diety selfie?

Aby było widać efekty naszej diety, najlepiej wykonywać zdjęcia nie częściej niż raz w tygodniu. Jeszcze lepiej – raz na dwa tygodnie. Wtedy efekty widoczne na zdjęciach będą jeszcze bardziej spektakularne. Najlepiej wykonywać sobie zdjęcia zarówno od przodu, jak i z boku – wtedy jeszcze wyraźniej będzie na nich widać ubytek naszych zbędnych kilogramów. Poza tym zarówno wybrane do wykonywania zdjęć ubrania, jak i bielizna, powinny być jak najbardziej ciasne – im bardziej na początku będą się one wrzynać w fałdki tłuszczu, tym lepiej będzie potem widać efekty odchudzania, kiedy rzeczy te zaczną stawać się zbyt luźne i zajdzie potrzeba wymiany praktycznie całej garderoby.

Trzeba pamiętać też o tym, że w czasie swojego projektu dieta selfie warto zachować systematyczność. Jeśli w którymś momencie zaprzestaniemy zdrowego odżywania oraz aktywności fizycznej, wtedy od razu będzie to widoczne na zdjęciach.

Zdrowa dieta i ruch

Przede wszystkim powinno być to pięć posiłków w ciągu całego dnia, które będą spożywane regularnie, w odstępach mniej więcej trzygodzinnych. W naszej diecie powinna znaleźć się duża dawka warzyw i owoców, wieloziarniste ciemne pieczywo, chude mięso i wędliny oraz – przede wszystkim – duże ilości wody. Należy natomiast wyeliminować wszystkie dania typu fast food, produkty gotowe wysoko przetworzone oraz słodkie gazowane napoje i słodycze.

Koniecznie trzeba pamiętać również o właściwej dawce ruchu. Najlepiej dwa-trzy razy w tygodniu chodzić na basen, a jeśli się uda, to również na siłownię. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, trzeba ćwiczyć w domu – można wykorzystywać do tego celu różnego rodzaju programy ćwiczeń, które bez problemu znajdziemy w Internecie; programy te mają różne stopnie trudności i zaawansowania, więc każdy z nas na pewno dobierze program idealnie dopasowany do swoich potrzeb i możliwości.

Dieta selfie jest zazwyczaj bardzo skuteczna. W dużej mierze oparta jest bowiem na automotywacji. Kiedy bowiem zaczynamy się zaniedbywać, przestajemy ćwiczyć oraz zwracać uwagę na to, co jemy, jest to od razu widoczne na zdjęciach. Jeśli na kolejnym zdjęciu wyglądamy gorzej niż na wcześniejszym i widzimy, że ubrania znowu stają się bardziej ciasne i opięte, a fałdki tłuszczu zaczynają z nich od nowa wychodzić, daje nam to od razu napęd do działania. Od nowa się motywujemy i przestrzegamy zasad zdrowego żywienia oraz jesteśmy aktywni fizycznie.

Dzięki dieta selfie bardzo wiele osób straciło naprawdę mnóstwo kilogramów i może cieszyć się upragnioną szczupłą sylwetką. Dlatego, jeśli mamy w planach odchudzanie, naprawdę warto zastosować właśnie ten rodzaj diety. Cel zaczniemy osiągać bardzo szybko, dzięki czemu będziemy z siebie niezwykle dumni i zadowoleni ze swojej figury.


Podziel się: