Rośnie popularność turystyki medycznej w Polsce
Sylwia Stwora

Rośnie popularność turystyki medycznej w Polsce

Dzięki dyrektywie transgranicznej Polacy mogą korzystać z bezpłatnej opieki medycznej na terenie całej Unii Europejskiej, co automatycznie podnosi atrakcyjność naszego kraju jako prozdrowotnej destynacji pacjentów z zagranicy. Polski sektor turystyki medycznej już teraz jest mocny, a eksperci przewidują kolejne wzrosty i szacują, że już dziś generuje przychody na poziomie ponad 200 milionów euro.

Ogromny potencjał Polski w tym sektorze to w dużej mierze zasługa bogatej bazy uzdrowisk liczącej ponad 40 ośrodków. Największą popularnością cieszą się te zlokalizowane na zachodzie i północy Polski, a z ich usług korzystają przede wszystkim kuracjusze z Niemiec, Skandynawii i Wielkiej Brytanii. Dyrektorzy tych ośrodków już od dawna kierują ofertę do zagranicznych pacjentów, którzy, co zrozumiałe, są znacznie bardziej dochodowi od rodaków mogących liczyć na dofinansowanie turnusów przez NFZ.

Sanatoria to nie jedyne medyczne destynacje pacjentów z Europy Zachodniej. Sporą popularnością wśród obcokrajowców cieszą się usługi stomatologiczne, zwłaszcza wysoce specjalistyczne i należące do najdroższych, takie jak zakładanie licówek, wszczepianie implantów czy wybielanie zębów. Rośnie również liczba pacjentów zainteresowanych polskim rynkiem usług medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. W naszych klinikach obcokrajowcy chętnie operują nosy, przeprowadzają liftingi twarzy czy plastykę brzucha, ale też decydują się na operacje o podłożu wyłącznie zdrowotnym, np. stawów kolanowych czy biodrowych.

Hotelarze również zauważają potencjał turystyki medycznej, co wiąże się z coraz większą liczbą ośrodków oferujących usługi typu SPA, a także typowo medyczne, świadczone w luksusowych warunkach i w połączeniu z ofertą wypoczynkową.

Popularność turystyki medycznej w Polsce wynika z dobrej relacji cen do jakości. Mamy wielu świetnie wykształconych specjalistów, którzy oferują swoje usługi w znacznie niższych cenach w porównaniu z ośrodkami z Europy Zachodniej. Zdaniem ekspertów ceny prywatnych zabiegów medycznych w Polsce są nawet o 80 proc. niższe od zachodnich, a pod tym kątem z polskimi uzdrowiskami i ośrodkami medycznymi mogą konkurować tylko te z Czech, Węgier czy Turcji.

Dyrektywa transgraniczna z pewnością przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności polskich ośrodków medycznych, co w opinii ekspertów pociągnie za sobą dodatkowe inwestycje, m. in. stworzenie hoteli przyszpitalnych dla pacjentów nie wymagających intensywnej opieki medycznej.

Źródło: Propertynews.pl

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Miód rzepakowy

    Ma specyficzny zapach oraz smak i jest najzdrowszy jedzony w gęstej, kremowej formie na kanapce lub w orzeźwiającej lemoniadzie. Miód rzepakowy może pomóc przy wielu dolegliwościach, również w stanach ogólnego zmęczenia i osłabienia.

  • Miód spadziowy

    Miód spadziowy jest bardzo specyficzną odmianą pszczelego przysmaku. Powstaje nie na bazie kwiatowych pyłków, ale spadzi, czyli lepkiej substancji zbierającej się na drzewach oraz krzewach, zarówno iglastych, jak i liściastych.

  • Nietypowe miody z różnych stron świata

    Miody powstają pod prawie każdą szerokością geograficzną, na bazie roślin charakterystycznych dla danego regionu. W Polsce do tej grupy należą m.in. lipa, akacja czy rzepak. Z kolei we Włoszech popularny jest miód z eukaliptusa, w Grecji – z tymianku, na Hawajach przysmak wytwarza się z kwiatów drzewa makadamia, a na dalekim Madagaskarze z liczi.

  • Orzechy włoskie

    Zwykle chrupie się je jako przekąskę pomagającą usprawnić pracę mózgu, jednak orzechy włoskie, kształtem przypominające ten organ, pomagają utrzymać w dobrym zdrowiu i kondycji cały organizm.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij