×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Joga dla amazonek

Zdiagnozowanie raka piersi oraz zabieg mastektomii, czyli całkowitego lub częściowego usunięcia piersi to dla kobiety przerażające doświadczenie, które często prowadzi do izolowania się od świata. Joga dla amazonek ma przeciwdziałać negatywnemu podejściu do choroby nowotworowej i być odskocznią od codziennych trosk, lęków oraz stresu z nią związanego.

Podstawowym elementem leczenia po operacji jest rehabilitacja, która w głównej mierze ma przywrócić sprawność fizyczną, ale i pomóc również w odzyskaniu równowagi psychicznej. Nie zawsze się to udaje, bo większość kobiet po usunięciu piersi ma problemy nie tylko z akceptacją własnego ciała, zmianą stylu życia, ale także z powrotem do aktywności fizycznej – ćwiczenia budzą lęk związany z bólem czy powikłaniami wynikającymi z nadmiernego wysiłku.

Z założenia joga dla amazonek ma przede wszystkim wyzwolić w kobietach, które mają za sobą trudne zmagania z chorobą nowotworową, nowe pokłady energii i chęć do życia. Ma również pomóc w oderwaniu myśli od codziennych trosk, zrelaksowaniu się, wyciszeniu i zredukowaniu stresu. Kobiety mają szansę spojrzeć w głąb siebie, lepiej poznać swoje emocje, odczucia, a także rozwijać się i popatrzeć na chorobę z innej strony. Uczestniczenie w zajęciach, gdzie inni również zmagają się z tym samym problemem, jest nie tylko okazją do nawiązania nowych znajomości, ale także do wymiany doświadczeń, informacji na temat miejsc, gdzie można kupić specjalną bieliznę czy wskazówek odnośnie leczenia, lekarzy lub placówek onkologicznych.

Od strony fizycznej, joga pozwala w szybki sposób zregenerować się, wzmocnić ciało, poprawić kondycję oraz sprawność, a co za tym idzie - przyspieszyć powrót do zdrowia po mastektomii.

Treningi jogi dla amazonek zwykle są realizowane na kilku poziomach zaawansowania, tak aby każda kobieta mogła dopasować je do swoich możliwości oraz stanu psychicznego.

Zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanego instruktora i zwykle są bezpłatne lub uczestnictwo w nich wiąże się z symboliczną opłatą.


Podziel się: