×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Walentynkowe Spa w domowym zaciszu

Walentynki to dzień zatłoczonych restauracji, maskotek w kształcie serc i czerwonych róż. A może w tym roku odrobinę mniej komercyjnie? Jednym z pomysłów może być celebrowanie tego dnia z dala od miejskiego zgiełku, tylko we dwoje, np. w… domowej łazience.

Wiadomo, że na tę okazję niektóre salony Spa przygotowują specjalną ofertę dla zakochanych par. Większą niespodzianką dla naszego partnera będzie jednak „Spa” zaaranżowane przez nas samych, w domowym zaciszu…

Liczy się atmosfera

Któż nie marzy, aby po ciężkim dniu móc wejść do wanny i w ten sposób odprężyć zmęczone ciało i pozbyć się napięcia codzienności?

Zresztą zimą, w porze siarczystych mrozów, nawet najlepiej wyposażony prysznic „nie umywa się” do ciepłej kąpieli pod kołderką delikatnej piany.

Jak w takim razie stworzyć namiastkę Spa w domowym zaciszu?

Nic prostszego. Potrzebna będzie wanna oraz ciepła, ale nie gorąca, woda – taka bowiem najlepiej likwiduje napięcie mięśni i relaksuje. Poza tym zbyt wysoka temperatura może np. sprzyjać zaburzeniom krążenia. Oprócz wanny z ciepłą wodą niezbędne będą ulubione świeczki zapachowe (elektryczne światło w łazience nie należy do najromantyczniejszych) oraz dobre, nastrojowe tło muzyczne. Ciepłą kąpiel wzbogaćmy aromatycznymi olejkami do kąpieli, które uwolnią od stresu i wprowadzą w dobry nastrój.

Ktoś mógłby zaoponować, że w czasie długiej kąpieli skóra wysusza się, w czym znaczący udział mają właśnie takie silnie pieniące się kosmetyki. Chyba jednak większość z nas, w ten wyjątkowy dzień, nie ma zamiaru rezygnować z kąpieli w wannie właśnie z tego powodu. Istota takiej kąpieli ma tkwić przecież w odprężeniu, jakiego zaznają umysł i ciało

Spośród olejków do kąpieli do wyboru mamy między innymi:

Jeśli jednak wiemy, że nasz partner ma niezwykle suchą, alergiczną skórę, mimo wszystko, zrezygnujmy z pachnącej piany i wybierzmy jeden z emolientów np.:

Aromatyczną, kąpielową pianę będą musiały wówczas zastąpić subtelne olejki eteryczne , którymi nasycimy tylko powietrze w łazience.

Masaż

Zrelaksowane kąpielą ciała aż proszą się o masaż, dlatego zaopatrzmy się wcześniej w odpowiednie olejki przeznaczone do tego celu. Masaż warto wykonać zaraz po wyjściu z wanny, gdy skóra jest jeszcze ciepła i rozpulchniona. Poprawi on cyrkulację krwi, odpręży i otuli subtelnym zapachem.

Do wyboru mamy:

Menu pełne afrodyzjaków

W wannie oczywiście się nie je, jednak małe złamanie zasad i przygotowanie winogron czy czekoladek z pewnością doda kąpieli pikanterii. Do ciepłej czekolady warto dodać szczyptę chili (jest bodźcem powodującym wytwarzanie endorfin, czyli hormonów peptydowych warunkujących dobre samopoczucie).

Przygotowując właściwą kolację możemy zdecydować się na owoce morza (uznane afrodyzjaki). Smacznym dodatkiem może być też awokado. Wybierajmy te lekko przejrzałe, z wyczuwalnym miękkim miąższem pod skórką.

Liczy się pomysł, coś innego niż zazwyczaj. Ważne, aby potrawy nie były za „ciężkie”, gdyż szkoda w taki wieczór tracić energię na wielogodzinne trawienie.

Użyjmy też świec i ładnego obrusu lub zamieńmy go na koc położony na podłodze…

Udanego Walentynkowego wieczoru!


Podziel się: