Czy to prawdą, że aquarobic przyspiesza odchudzanie i nie przeciąża stawów? Ile kalorii można spalić podczas 45 min ćwiczeń?

Tak, to prawda, aqua aerobik jest doskonałą formą ćwiczeń wspomagającą odchudzanie. W trakcie ćwiczeń ciało musi pokonywać opór wody, co jest naturalnym obciążeniem. Stosowane dodatkowo piankowe przybory odpowiednio zwiększają ten opór. Woda odciąża stawy, zatem formę taką mogą stosować także osoby z dużą nadwagą, lub osoby mające problemy ze stawami, dla których zazwyczaj tradycyjny aerobik jest mniej komfortowy. Jeszcze jedną zaletą płynącą z ćwiczeń w wodzie jest to, iż woda w trakcie ruchów masuje całe ciało, co pomaga zwalczać cellulit. 60 minut aqua aerobiku pozwala spalić od 300 do nawet 600 kilokalorii (45 minut to odpowiednio od 225-450kcal).


Podziel się:

Wasze komentarze


Informacje / opinie publikowane w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca leczenia / stosowania leków . W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus