×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Laserowa zmiana koloru oczu

Koniec ery kolorowych soczewek kontaktowych. Trwający 20 sekund zabieg laserowy może trwale zmienić kolor oczu.

Pomysł na zmianę koloru oczu został opatentowany w 2001 roku przez dr Gregga Homera. Od 2004 naukowiec rozpoczął doświadczenia na zwierzętach.

Innowacyjny zabieg trwa zaledwie 20 sekund. Polega on na usuwaniu ciemnego barwnika (melaniny) poprzez naświetlenie tęczówki laserem - punkt po punkcie.

Stosowana podczas zabiegu barwa światła jest silnie absorbowana przez ciemny barwnik - dlatego dr Homer zapewnia, że nie ma niebezpieczeństwa zniszczenie pozostałych części oka. Komórki zawierające barwnik zostają nieodwracalnie uszkodzone, a następnie eliminowane przez organizm.

Choć po pierwszym tygodniu od zabiegu oczy staja się coraz ciemniejsze, później stopniowo jaśnieją i stają się niebieskie. Ostateczny efekt pojawia się po kilku tygodniach.

Eksperci ostrzegają, że zmiana koloru oczu może wywołać poważne problemy - zbyt przezroczysta tęczówka nie będzie zdolna pełnić swojej funkcji i do oka trafi zbyt wiele światła, mogą się pojawić utrudniające prawidłowe widzenie rozbłyski czy podwójne widzenie.


Podziel się: