×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Recepty – zmiany od 4 października 2014 roku!

Od 4 października 2014 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie recept lekarskich.

Rozporządzenie wprowadza zmiany w zakresie wypisywania i realizacji recept:

1. Na jednej recepcie lekarz może wypisać podwójną ilość leku recepturowego. Natomiast w  przypadku recept na maści, kremy, mazidła, pasty albo żele do stosowania na skórę, można przepisać dziesięciokrotną ilość leku recepturowego, ustaloną na podstawie przepisów określających leki, które mogą być traktowane jako surowce farmaceutyczne stosowane przy sporządzeniu leków recepturowych.

2. Na jednej recepcie, podając na recepcie sposób dawkowania, lekarz może przepisać pacjentowi ilość leku, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyrobu medycznego niezbędną pacjentowi do maksymalnie 120-dniowego okresu stosowania wyliczonego na podstawie określonego na recepcie sposobu dawkowania (do tej pory było to 90 dni stosowania).

3. Wprowadzono możliwość rozpisania przez lekarza 12 recept na 360 dni stosowania (na jednej recepcie nie może być więcej niż na 120 dni) - dotychczas istniała możliwość realizowania do trzech recept na maksymalny łączny okres 90 dni.


Podziel się: