Peeling - najlepszy motywator dla skóry
Paulina Szczepaniak

Peeling - najlepszy motywator dla skóry

Po zimie nasza skóra nie wygląda najlepiej. Wiatr, mróz, przebywanie w ogrzewanych pomieszczaniach, a także uboga dieta negatywnie wpłynęły na jej wygląd. Aby poprawić kondycję i stan naszej skóry warto zastosować peeling. Zanim zabierzemy się za nawilżanie, regenerację i inne zbawienne dla naszej skóry zabiegi, zrzućmy "starą" zimową skórę i spotkajmy się z pierwszym, wiosennym słońcem niejako z "nową twarzą". Niezbędny w tym celu będzie...dobry peeling. Dobry, czyli jaki? I jak go prawidłowo wykonać?

Dlatego "złuszczanie" ma taki korzystny wpływ?

Peeling, czyli inaczej złuszczanie naskórka jest to zabieg, który polega na usunięciu martwych komórek naskórka. Skóra po zastosowaniu peelingu lepiej wchłania różnego rodzaju kremy czy balsamy (również te pomagające w walce z cellulitem). Peelingi powodują jednocześnie lepsze ukrwienie skóry, co prowadzi do pobudzenia komórek do regeneracji.

Gdzie wykonać?

Peeling z powodzeniem można wykonywać w domu za pomocą kosmetyku zakupionego w aptece. Salony kosmetyczne również oferują peelingi. Zawierają one jednak zwykle dużo agresywniej działające składniki i są stosowane np. w przypadku przebarwień potrądzikowych.

Polecane dla Ciebie

Jaki peeling wybrać i jak często go wykonywać?

Należy pamiętać o tym, że do różnego rodzaju cery należy dobrać odpowiedni peeling oraz uwzględnić częstotliwość jego wykonywania. Przy cerze suchej, naczynkowej i wrażliwej lepiej wykonać peeling w tygodniu. W przypadku cery tłustej i mieszanej można zwiększyć częstotliwość (2 razy w tygodniu).

Dlaczego nie za często?

Nie należy przesadzać z peelingowaniem. Dlaczego? Ponieważ po peelingu nasza skóra potrzebuje czasu, aby zregenerować mikrouszkodzenia powstałe w trakcie złuszczania komórek naskórka.

Ograniczenia dla peelingów

Warto także pamiętać, że złuszczania naskórka nie należy przy stanach zapalnych. Ostrożnie należy też postępować w czasie ciąży, kiedy skóra reaguje na nowe kosmetyki ze zdwojoną siłą.

W przypadku wysypki peeling może zaostrzyć niepożądane objawy, a poprzez masowanie może doprowadzić do ''rozsiania'' krostek po całej twarzy.

Wybór peelingu

Przy wyborze peelingu warto zwrócić uwagę na składniki w nim zawarte. Nie należy stosować preparatu zawierającego substancje, na które jesteśmy uczulenie. Efektem może być wówczas reakcja alergiczna i zaczerwienienie skóry.

Jakie są rodzaje peelingów?

  • peelingi mechaniczne

  • peelingi enzymatyczne

Peelingi mechaniczne

Zawierają w swoim składzie drobnoziarniste cząsteczki, które mają właściwości ścierające. W skład tego rodzaju peelingów często wchodzą alantoina oraz witamina E łagodzące występujące na cerze po ścieraniu podrażnienia. Tego rodzaju peelingi sprawdzają się przy skórze tłustej. Peelingi mechaniczne można stosować na twarz bądź całe ciało.

Preparaty złuszczające naskórek przeznaczone do całego ciała często zawierają w swoim składzie składniki modelujące sylwetkę. Przy wykonywaniu peelingu do ciała można sobie pomóc stosując np. gąbkę czy też rękawice do masażu.

Peelingi enzymatyczne

Są to delikatne peelingi, które można wykonywać samodzielnie w domu. Są one polecane do skóry wrażliwej, suchej oraz naczynkowej. Peeling enzymatyczny jest rodzajem peelingu chemicznego. Jego działanie odbywa się na zasadzie rozpuszczania zrogowaciałych komórek naskórka poprzez enzymy występujące w preparacie.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Ceramidy – czym są? Jakie mają właściwości? Dla kogo kosmetyki z ceramidami?

    Ceramidy to naturalnie występujące w naskórku substancje budulcowe, które dzięki swojej budowie i właściwościom mają szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. W artykule odpowiemy na pytania o to, czym są ceramidy, jakie jest ich znaczenie w skórze oraz jak je stosować w codziennej pielęgnacji.

  • Jak przygotować się do Sylwestra?

    Sylwester to wydarzenie, które pozwala nam na huczne zamknięcie pewnego etapu w naszym życiu. Dlatego też, niezależnie od tego, czy spędzamy tę noc w kameralnym gronie, czy też bierzemy udział w zorganizowanym bankiecie, ważne jest, abyśmy czuli się dobrze sami ze sobą. Zadbajmy więc o to, żeby przygotować się do tego ostatniego wieczoru w roku najlepiej jak potrafimy. Pamiętajmy, że Sylwester to przede wszystkim czas beztroskiej zabawy do białego rana, podczas której królują fantastyczne kreacje i nie mniej fantastyczne makijaże.

  • Cera trądzikowa – jak o nią dbać? Oczyszczanie, tonizacja, nawilżanie, makijaż

    Cera trądzikowa jest bardzo specyficznym rodzajem skóry. Wymaga wyjątkowego podejścia, konsekwencji w pielęgnacji czy diecie. Osoby, które borykają się z tzw. pryszczami, często szukają lub sięgają po dziwne sposoby na pozbycie się trądziku. Kluczem do wygojenia cery trądzikowej jest wielotorowe działanie, nie zaś wybiórcze stosowanie zaleceń dermatologicznych. Jak właściwie dbać o cerę z problemem trądziku, co suplementować i jak dokładnie pielęgnować?

  • Jak pielęgnować skórę z niedoskonałościami?

    Nie tylko młodzież zmaga się z problemami z cerą. Zatkane pory, nadmiar sebum, zaskórniki czy wągry potrafią spędzić sen z powiek również dorosłym. Gładka i pozbawiona niedoskonałości skóra to cel, do którego warto dążyć. Istnieje wachlarz możliwości zadbania o cerę. Co może wpływać na tworzenie się niedoskonałości? Jak dobrać kosmetyki, które odpowiedzą na potrzeby skóry? Odkryj wskazówki pomocne przy planowaniu codziennej pielęgnacji.

  • Jak zregenerować włosy u fryzjera i profesjonalnymi kosmetykami?

    Włosy przez cały rok są narażone na wiele czynników zewnętrznych, które z czasem doprowadzają do zniszczenia ich struktury i obniżenia poziomu nawilżenia. Włosy stają się wtedy osłabione, pozbawione elastyczności, trudno się rozczesują i puszą. Ich powierzchnia jest szorstka, matowa, a końcówki rozdwajają się i zaczepiają o siebie, co powoduje dalsze uszkodzenia. Przeczytaj, jak przywrócić włosom blask, wygładzić je, odbudować i zabezpieczyć na przyszłość.

  • Jak pielęgnować okolicę oczu? Czym się różni krem pod oczy od kremu do twarzy?

    Pielęgnacja okolicy oczu jest bardzo ważna, ponieważ skóra w tym rejonie jest bardzo delikatna i wrażliwa. Począwszy od delikatnego usuwania makijażu, stosowanie kremów pod oczy i zimnych kompresów, po używanie ochrony przeciwsłonecznej oraz dbanie o dietę bogatą w antyoksydanty – wszystko ma znaczenie, jeśli chcemy, aby nasze spojrzenie było świeże i rozświetlone.

  • Heterochromia – czym jest?

    Różnobarwność tęczówek, czyli heterochromia, to najczęściej fizjologiczne zjawisko, które nie powoduje żadnych ubocznych objawów. Ta wrodzona cecha jest czymś, co wyróżnia osoby posiadające oczy w dwóch różnych kolorach i uznawana jest za wyjątkowy dodatek do urody.

  • Dlaczego warto stosować kremy z wysokim filtrem SPF nawet pod makijaż?

    Ochrona przeciwsłoneczna to niezbędny element pielęgnacji skóry każdego typu przez cały rok, a w szczególności w okresie letnim, gdy zwiększa się ekspozycja na słońce. Mimo że duża ilość naturalnego światła ma wiele pozytywnych aspektów, jego wpływ na skórę jest także szkodliwy i może prowadzić do przedwczesnego starzenia się, zmian pigmentacyjnych, a nawet raka skóry.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij