Olej z kryla antarktycznego — nowość dla serca - portal DOZ.pl
Olej z kryla antarktycznego — nowość dla serca

Olej z kryla antarktycznego — nowość dla serca

O pozytywnym wpływie kwasów omega-3 na serce i układ krwionośny nie trzeba dziś nikogo przekonywać. Rezultaty wielu badań naukowych na całym świecie potwierdzają ich dobroczynne właściwości. Najczęściej spotykanym źródłem kwasów omega jest olej z tłustych ryb morskich. Jednak od kilku lat rosnącą popularnością i uznaniem cieszy się olej z kryla. Skąd to zainteresowanie? Powodów jest kilka.

Jak olej z kryla wpływa na pracę serca?

Badania wykazały, że kwasy tłuszczowe z kryla antarktycznego charakteryzują się powolnym i stabilnym wzrostem poziomu we krwi utrzymującym się nawet przez 12 godzin! Znacząco zwiększa się także ich wykorzystanie w organizmie.

Dodatkową zaletą takiego oleju jest obecność w jego składzie naturalnej astaksantyny — jednego z najsilniejszych znanych obecnie antyutleniaczy. Usuwa ona wolne rodniki, które są przyczyną wielu niekorzystnych procesów w organizmie. Wolne rodniki utleniają m.in. zły cholesterol. Powstaje wówczas tzw. forma oxy-LDL związana ze zwiększonym ryzykiem rozwoju miażdżycy czy choroby niedokrwiennej serca.

Skuteczność działania astaksantyny oraz jej przewaga nad innymi antyutleniaczami wynika z faktu, iż wbudowuje się ona w poprzek błony komórkowej, chroniąc jej strukturę z obydwu stron. Dzięki swojej unikalnej strukturze znakomicie chroni fosfolipidy błon komórkowych oraz inne lipidy organizmu przed uszkodzeniami związanymi z utlenianiem. 

Olej z kryla wzmacnia nie tylko serce

Poza swoim korzystnym działaniem dla serca i układu krążenia, astaksantyna wykazuje również szereg innych prozdrowotnych właściwości, m.in. wzmacnia poziom ochrony oczu, przeciwdziała procesom starzenia się skóry oraz zwiększa ochronę przeciwko promieniowaniu UV.

Dodatkowo kwasy tłuszczowe omega-3 w oleju z kryla występują w postaci fosfolipidów, dzięki czemu wchłaniają się zdecydowanie lepiej od formy z ryb. Dzieje się to za sprawą fosfolipidowego połączenia, które zwiększa wykorzystanie tych niezbędnych kwasów w organizmie.

Polecane dla Ciebie

Kryl antarktyczny — niebanalny skorupiak

Kryl antarktyczny (Euphausia superba) to mały skorupiak bytujący w morzu, do złudzenia przypominający krewetkę. Zamieszkuje tylko najczystsze akweny na ziemi. Są to głównie wody antarktyczne znajdujące się poza niekorzystnym wpływem przemysłowego środowiska. Mały kryl jest jednym z ważniejszych ogniw łańcucha pokarmowego zaliczanym do tzw. filtratorów — bezkręgowców wodnych odżywiających się cząsteczkami organicznymi odfiltrowanymi z wody. Szczętki, bo tak też są nazywane kryle, same stają się źródłem pokarmu, m.in. dla ryb, wielorybów, fok, pingwinów czy albatrosów.

Dobroczynny olej z kryla

Olej z kryla zawarty w niektórych preparatach został odznaczony prestiżowym znakiem MSC — Rady Zarządzania Zasobami Morskimi.

Znak ten jest dowodem pochodzenia z połowów prowadzonych metodami przyjaznymi morskiemu środowisku naturalnemu.
 

 

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij