×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Perfekcyjna sylwetka

W walce o piękną sylwetkę mamy coraz więcej sprzymierzeńców. Do zdrowej diety i porcji ruchu dołączają najnowsze osiągnięcia technologiczne, które wykorzystywane są w nowoczesnym sprzęcie kosmetycznym.

Czasy, kiedy głównym „narzędziem” pracy kosmetyczki były jej własne dłonie, bezpowrotnie minęły. Oczywiście nadal istnieją zabiegi, które należy wykonywać dłońmi (np. klasyczny masaż), ale w kwestii wyszczuplania, ujędrniania i odmładzania ciała to maszyny przejęły władzę. I to nie byle jakie maszyny. Futurystyczne kapsuły spa i „kombajny” zabiegowe zostały wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne, które pozwalają ukształtować ciało, utrwalając efekty terapii wyszczuplających.

W obliczu ilości tych innowacji warto dowiedzieć się, jakie technologie wywierają największy wpływ na naszą sylwetkę i takich rozwiązań warto poszukać w gabinecie kosmetycznym.

Z pewnością nikogo nie zaskoczy już pojęcie koloroterapii, hydromasażu czy zabiegów laserowych. Te technologie wykorzystywane są w zabiegach spa czy kosmetyki estetycznej już od kilku lat i zdążyły spowszechnieć osobom często odwiedzającym salony piękności.

Jakie więc nowości są warte naszego zainteresowania? Z pewnością radiofrekwencja (RF), lipokawatitacja ultradźwiękowa i endermologia. Najnowszym trendem w świecie kosmetyki jest łączenie działania tych technologii, dzięki czemu efekty zabiegowe są trwalsze i bardziej widoczne. Czym są więc te nowe kosmetyczne hity?
 

Siła fal radiowych

Radiofrekwencja to jedna z najnowocześniejszych metod zabiegowych pozwalających na bezbolesne i bezinwazyjne modelowanie sylwetki.

Zabieg polega na stymulacji skóry prądami o częstotliwości fal radiowych (RF). Fale emitowane są przez specjalną głowicę, która zamienia je w ciepło. W czasie zabiegu tkanka podskórna podgrzewana jest do temperatury 40 stopni, przez co zwiększa się przepływ krwi oraz napięcie tkanki łącznej.

Celem radiofrekwencji jest pobudzenie komórek skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się gładsza, jędrna i bardziej sprężysta.

Na jakie efekty możemy liczyć po serii zabiegów? Z pewnością na zmniejszenie się cellulitu, ujędrnienie skóry miejsc problematycznych (ramion, pośladków, ud) oraz spłycenie rozstępów.

Zabiegi z wykorzystaniem radiofrekwencji są również powszechnie stosowane na skórze twarzy, dzięki czemu staje się ona gładsza – zauważalny jest tzw. efekt natychmiastowego liftingu.

W przypadku tego rodzaju zabiegów zawsze należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do ich wykonania – nie mogą się mu poddawać m.in. kobiety ciężarne, osoby z chorobami i rozrusznikiem serca czy cierpiące na nowotwory.

 

Liposukcja bez skalpela

Lipokawitacja ultradźwiękowa to nic innego jak zabieg kawitacji na ciało. Technologia ta wykorzystuje działanie fal ultradźwiękowych o niskiej częstotliwości, które wnikają w głąb skóry, gdzie powodują drganie komórek tłuszczowych, którego efektem jest rozerwanie ścianki adipocytu (komórki tłuszczowej).

Produkty rozpadu adipocytów, m.in. trójglicerydy, usuwane są z organizmu poprzez naturalne procesy metaboliczne.

Dzięki zastosowaniu ultradźwięków możemy usuwać nadmiar tkanki tłuszczowej z tych obszarów ciała, które zwykle oporne są na działanie ćwiczeń fizycznych czy stosowanie diety – z okolic kolan, wewnętrznej strony ud, bioder czy ramion.

Aby osiągnąć optymalne rezultaty zabieg przeprowadza się w trzech etapach – pierwszy polega na rozluźnieniu tkanki, potem następuje jej rozbijanie, a na zakończenie drenaż limfatyczny, którego celem jest przyspieszona eliminacja produktów rozpadu adipocytów z organizmu.

Podczas trwania kuracji (zabiegi przeprowadza się co 10-14 dni) zaleca się przestrzeganie zdrowej diety oraz spożywania ok. 2,5 litra wody dziennie. Dzięki temu zapewnimy sobie odpowiedni efekt drenujący.

Podobnie jak w przypadku zabiegów z wykorzystaniem fal RF także tutaj pojawiają się przeciwwskazania do kuracji. Należy się z nimi bezwzględnie zapoznać przed podjęciem decyzji o poddaniu się serii zabiegów.

 

Lipomasaż

Zabieg endermologii nazywany jest też często lipomasażem. Skąd nawiązanie do masażu? Istotą zabiegu jest właśnie masaż, tyle że mechaniczny.

Wykonuje się go specjalną głowicą wyposażoną w ruchome rolki, w których wytwarzane jest podciśnienie. Kiedy rolki przesuwają się po skórze, zasysają fałd skórny z powierzchni, po której się poruszają.

Jednym z efektów zabiegu jest drenaż limfatyczny, który pomaga przyspieszyć eliminację toksyn z organizmu (w tym również rozbitych wcześniej komórek tłuszczowych).

Endermologia zdecydowanie poprawia ukrwienie tkanek, usuwa nadmiar nagromadzonych płynów i polepsza wymianę międzykomórkową.

Zabieg ma działanie antycellulitowe, wyszczuplające i modelujące, zmniejsza zatrzymywanie wody w organizmie, pomaga w eliminacji toksyn, rozluźnia napięte mięśnie, poprawia krążenie krwi oraz limfy. Podobnie jak wcześniej opisywane terapie wymaga skonsultowania przeciwwskazań.


Kosmetologia to jedna z dziedzin, które w ostatnich latach rozwijają się bardzo dynamicznie. Naukowcy prześcigają się wręcz w dostarczaniu klientom gabinetów innowacyjnych rozwiązań zabiegowych, które pomogą bez większego wysiłku i, co najważniejsze, interwencji chirurgicznej poprawić i wymodelować sylwetkę.

Nie powinniśmy jednak traktować tego typu zabiegów jako magicznego sposobu na problemy z sylwetką. Terapię w gabinecie zawsze należy wspomagać dietą i rozsądnie dawkowanym wysiłkiem fizycznym. Takie połączenie zapewni nam optymalne rezultaty. Drżyjcie więc dodatkowe kilogramy!
 


Podziel się: