Cud w szpitalnej izolatce - portal DOZ.pl
Cud w szpitalnej izolatce
Katarzyna Dera

Cud w szpitalnej izolatce

Zabawy i różne formy zajęć sprawiają, że dziecko na chwile zapomina o swojej chorobie.

W ciszę szpitalnego korytarza wchodzi kolorowa, roześmiana grupa. Ich twarze zdobią czerwone nosy, stroje olśniewają tęczowymi kolorami. Zaaferowane maluchy zrywają się z łóżek. Te które nie mogą wstawać, ciekawie zaglądają zza aparatury… „clowny do nas przyszły” – szepcze Ania, szeroko otwierając oczy. Na jej buzi rozkwita uśmiech.

Fundacja „Dr Clown” jest jedyną organizacją w Polsce, która od 12 lat krzewi ideę czerwonego noska. Wolontariusze Fundacji prowadzą terapię śmiechem i zabawą w szpitalach. „Regularne wizyty naszych terapeutów są nie tylko wielką atrakcją dla chorych i niepełnosprawnych dzieci lecz również pomocą. Zabawy i różne artystyczne formy zajęć powodują, że dziecko nie myśli o swojej chorobie, o tym, iż jest wśród obcych ludzi a koło niego nie ma rodziców. „Dr Clown” nieraz po dwóch wizytach staje się jego przyjacielem”. – mówi Anna Czerniak, prezes Fundacji.

Zabawa, śmiech, a często drobny prezent minimalizują na jakiś czas stres i strach spowodowany hospitalizacją i izolacją malucha, a w rezultacie pomagają w leczeniu. „Czas i uwaga jaki mogę ofiarować tym dzieciom powraca do mnie zawsze w formie ich szczęśliwych twarzy, energii, entuzjazmu i miłości oraz wdzięczności rodziców. Wychodząc ze szpitala zawsze mam poczucie, iż otrzymałam więcej dobra niż miałam okazję ofiarować”. – mówi Zośka – „dr Śmieszek”, od 2 lat wolontariuszka Fundacji.

”Kiedyś odwiedzając szpital okazało się, iż jedna dziewczynka musi być w izolatce, a uprzedzona o naszej wizycie, rozpłakała się, że nie będziemy mogli się wspólnie pobawić. Postanowiłyśmy zaimprowizować dla niej pokaz magii zza szyby izolatki…nigdy nie zapomnę jej rozjaśnionej szczęściem buzi”. – wspomina wolontariuszka Kasia.

Fundacja ma ponad 600 przeszkolonych wolontariuszy, działających regularnie w przeszło 100 szpitalacj i placówkach specjalnych – w ponad 30 miastach w Polsce. Spotykamy sie miesięcznie z około 10 tysiącami dzieci. Fundacja „Dr Clown” utrzymuje sie głównie dzięki finansowemu wsparciu darczyńców oraz środkom zebranym w czasie kampanii 1%.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij