Jestem na diecie, ćwiczę na rowerku stacjonarnym. Z jaką prędkością powinnam jeździć aby spalić tłuszcz. Czy powinnam stosować l-karnitynę w tabletkach?

Tempo ćwiczeń najlepiej jest ustalać poprzez kontrolowanie tętna. W celu spalenia tkanki tłuszczowej najlepiej jest utrzymywać tętno w przedziale 65-80% maksymalnego. Maksymalne tętno obliczane jest ze wzoru 220 - wiek (dla osoby 22-letniej będzie to 198 uderzeń na minutę). Zatem w Pani przypadku będzie to przedział pomiędzy 128 a 158 uderzeń na minutę. W tym celu zalecam stosowanie sport testera (specjalnego zegarka z czujnikiem obliczającym tętno) podczas ćwiczeń. Wiele rowerów stacjonarnych jest również wyposażonych w takie czujniki. Jeżeli chodzi o L-karnitynę, odnoszę Panią do mojego artykułu na temat jej działania: http://www.doz.pl/czytelnia/a1950-Cala_prawda_o_L-karnitynie.


Podziel się:

Wasze komentarze


Informacje / opinie publikowane w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca leczenia / stosowania leków . W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus