×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Polacy coraz częściej decydują się na prywatną opiekę medyczną

Niemal połowa polskich rodzin korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej opłacanej z własnej kieszeni lub z abonamentu – wynika z raportu „Diagnoza społeczna 2009”. Jednocześnie rosną wydatki ponoszone przez Polaków na ochronę zdrowia. Statystyczna rodzina w okresie jednego kwartału przeznacza na zakup leków i artykułów farmaceutycznych 378 zł. Ale to wydatki na usługi ambulatoryjne pochłaniają największą cześć domowego budżetu – ponad 530 zł w okresie 3 miesięcy.

Wyniki te tłumaczą rosnące zainteresowanie Polaków pakietami medycznymi w prywatnych przychodniach.– W ramach stałej, niewielkiej opłaty miesięcznej można uzyskać dostęp do prywatnej opieki medycznej i dzięki temu uniknąć nieprzewidzianych wydatków na wizyty u lekarzy specjalistów czy badania ambulatoryjne – tłumaczy Remigiusz Hołdys z Citi Handlowy.

W Polsce pakiety medyczne sprzedawane są najczęściej w ramach abonamentu oferowanego przez pracodawcę w pakiecie świadczeń socjalnych. Klienci indywidualni rzadziej decydowali się na zakup pakietu bądź to ze względu na brak informacji o ofercie, bądź też z przekonania o ekskluzywności takiej usługi.

Bankowanie połączone z opieką medyczną

W ostatnim czasie jednak coraz częściej pojawiają się na rynku oferowane przez banki pakiety usług medycznych do rachunków osobistych. Gwarantują one właścicielom kont dostęp do prywatnych gabinetów internistów i specjalistów. Opłata miesięczna za tego typu pakiety wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset zł i zależy od zakresu gwarantowanej opieki oraz placówki oferującej usługi.

Posiadacze kont osobistych w Citi Handlowy dostęp do prywatnej opieki medycznej mogą mieć już od 22,99 zł. W pakiecie podstawowym klienci otrzymują wizyty u lekarza internisty, pediatry, ginekologa, okulisty, ortopedy oraz wybrane badania ambulatoryjne. W ramach pakietu pełnego klienci banku zyskują dostęp do szerszej grupy specjalistów, otrzymują szerszą ofertę badań ambulatoryjnych oraz dostęp do wybranych zabiegów rehabilitacyjnych. Liczba wizyt w obu wariantach pakietu jest nielimitowana. Z opieki medycznej w zależności od wybranego wariantu klienci mogą korzystać w placówkach Promedis i Medycyny Rodzinnej lub LUX MED.

Co ważne, ochroną zdrowia posiadacz konta w Citi Handlowy może objąć nie tylko siebie, ale także swoich bliskich (do 3 osób). Wystarczy jedno konto osobiste w Citi Handlowy, by zapewnić prywatną opiekę medyczną dla swojej rodziny. W podstawowym wariancie oferty Citi Handlowy koszt miesięcznego abonamentu medycznego dla 4 osób wynosi niewiele ponad 90 zł.

Tylko 22,99 zł miesięcznie za stały dostęp do prywatnej opieki medycznej

Takie połączenie bankowania i ochrony zdrowia zyskuje coraz więcej zwolenników. Citi Handlowy, zanim kilka miesięcy temu wystartował z ofertą konta osobistego z prywatną opieką medyczną, najpierw dokładnie sprawdził oczekiwania Polaków wobec służby zdrowia i ich opinię na temat tego typu rozwiązań.

1/3 Polaków jest zainteresowana otwarciem konta połączonego z pakietem medycznym

– Okazało się, że 1/3 mieszkańców Polski jest zainteresowana otwarciem konta połączonego z pakietem medycznym. Kiedy startowaliśmy z kontem z opieką zdrowotną, byliśmy z tym rozwiązaniem pierwsi na rynku – informuje Remigiusz Hołdys. Cały czas dołączają nowi klienci, którzy do Citi Handlowy przychodzą założyć konto właśnie ze względu na możliwość zapewnienia sobie i bliskim prywatnej opieki zdrowotnej po bardzo konkurencyjnej cenie.

50 zł dla Ciebie w trosce o zdrowie jesienią

Zainteresowanie pakietami medycznymi odżywa szczególnie w miesiącach jesiennych. Wraz z rosnącą liczbą zachorowań na grypę, rodziny zaczynają przeliczać, jak wiele wydały na jednorazowe wizyty u internistów, ile czasu spędziły w kolejce do lekarza rodzinnego i jak wiele przeznaczyły na badania. To dobry moment, by podjąć decyzję o zakupie pakietu medycznego. Dlatego Citi Handlowy uruchamia promocję „Zadbaj jesienią o zdrowie swoje i swoich bliskich”. Do 30 listopada w ramach specjalnej oferty klienci, którzy aktywują pakiet medyczny i opłacą składkę w promocyjnej cenie już od 22,99 zł, oprócz dostępu do profesjonalnej opieki medycznej w placówkach Promedis, Medycyny Rodzinnej lub LUX MED, otrzymają 50 zł, które mogą przeznaczyć np. na ochronę zdrowia (szczepionkę przeciw grypie czy badania profilaktyczne). W trosce o zdrowie – warto to wykorzystać.

Artykuł sponsorowany


Podziel się: