Kosmetyki naturalne to czerpanie z tradycji i nowoczesność

Kosmetyki naturalne to nowoczesność i najlepsze z tradycji ...

Od wieków poddawanie się pielęgnacji ciała  było przyjemnością: relaks w spa, masaże odbywały się  z użyciem uprzyjemniających tę czynność i regenerujących skórę olei i wyciągów roślinnych. Współczesna kosmetologia pozwala na stworzenie preparatów bardziej skutecznych – stanowiących kompozycję wielu aktywnych substancji, a jednocześnie  w 100% naturalnych.

Naturalne kosmetyki ekologiczne używają surowców  roślinnych  z kontrolowanych upraw ekologicznych. Są  one wolne od zanieczyszczeń chemicznych.

Kosmetyki naturalne używają w takim samym stopniu substancji czynnych jak „konwencjonalne” kosmetyki. A owe roślinne substancje czynne podają w koktajlu innych roślinnych substancji, które umożliwiają związkom aktywnym  lepszą penetrację do głębszych warstw skóry i same w sobie są źródłem witamin, minerałów i innych substancji pozytywnie działających na skórę.

Produkty naturalne nadal bardzo często kojarzone są z mało efektywnymi wyrobami o niezbyt  atrakcyjnych walorach sensorycznych. Nic bardziej mylnego.  Do ich wytwarzania stosowane są nowoczesne procesy technologiczne, a ich receptury  bazują na szerokiej  ofercie, coraz lepiej poznanych  surowców  pochodzenia naturalnego.  Kosmetyki naturalne  są  równie efektywne  jak  kosmetyki konwencjonalne,  a pod niektórymi względami mogą je nawet przewyższać.

Surowce, których używamy do produkcji kosmetyków PAT&RUB są tak samo,  jak te używane w konwencjonalnych kosmetykach, przebadane  metodami in-vivo i in-vitro. Ich działanie na skórę jest udokumentowane. Nie należy kosmetyków organicznych, które powstały w nowoczesnych laboratoriach, mylić z kosmetykami przygotowywanymi w domu.

art. sponsorowany


Podziel się: