×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Kosmetyki naturalne to czerpanie z tradycji i nowoczesność

Kosmetyki naturalne to nowoczesność i najlepsze z tradycji ...

Od wieków poddawanie się pielęgnacji ciała było przyjemnością: relaks w spa, masaże odbywały się  z użyciem uprzyjemniających tę czynność i regenerujących skórę olei i wyciągów roślinnych. Współczesna kosmetologia pozwala na stworzenie preparatów bardziej skutecznych – stanowiących kompozycję wielu aktywnych substancji, a jednocześnie naturalnych.

Naturalne kosmetyki ekologiczne używają surowców roślinnych z kontrolowanych upraw ekologicznych. Są one wolne od zanieczyszczeń chemicznych.

Kosmetyki naturalne używają w takim samym stopniu substancji czynnych jak „konwencjonalne” kosmetyki. A owe roślinne substancje czynne podają w koktajlu innych roślinnych substancji, które umożliwiają związkom aktywnym lepszą penetrację do głębszych warstw skóry i same w sobie są źródłem witamin, minerałów i innych substancji pozytywnie działających na skórę.

Produkty naturalne nadal bardzo często kojarzone są z mało efektywnymi wyrobami o niezbyt atrakcyjnych walorach sensorycznych. Nic bardziej mylnego. Do ich wytwarzania stosowane są nowoczesne procesy technologiczne, a ich receptury bazują na szerokiej  ofercie, coraz lepiej poznanych surowców pochodzenia naturalnego.  Kosmetyki naturalne są równie efektywne jak kosmetyki konwencjonalne, a pod niektórymi względami mogą je nawet przewyższać.

Surowce, których używamy do produkcji kosmetyków PAT&RUB są tak samo,  jak te używane w konwencjonalnych kosmetykach, przebadane metodami in-vivo i in-vitro. Ich działanie na skórę jest udokumentowane. Nie należy kosmetyków organicznych, które powstały w nowoczesnych laboratoriach, mylić z kosmetykami przygotowywanymi w domu.

art. sponsorowany


Podziel się: