Ciesz się każdą wspólną chwilą i pozostań sobą
Beata Karwat

Ciesz się każdą wspólną chwilą i pozostań sobą

Odchowałaś już dzieci, masz stabilną pozycję zawodową i finansową… to prawda, że życie zaczyna się po czterdziestce! Do lamusa odeszło już wyobrażenie o kobiecie „w jesieni życia”, porzucającej karierę i perspektywy rozwoju osobistego dla dbania o dom i zajmowania się rodziną. Jesteśmy dojrzałe i wreszcie mamy czas, żeby zrobić coś dla siebie – począwszy od egzotycznych wakacji, a kończąc na podyplomowych studiach na uniwersytecie (wcale niekoniecznie Trzeciego Wieku!) Jest jednak pewna rzecz, która może nam pokrzyżować szyki – nietrzymanie moczu (NTM), dotykające 10-15% społeczeństwa(1), w tym nawet co drugą kobietę po menopauzie(2).

Co powoduje nietrzymanie moczu?

NTM może być spowodowane szeregiem różnych czynników lub stanowić objaw niektórych chorób. Dolegliwość ta pojawia się w wyniku osłabienia mięśni dna miednicy, podtrzymujących pęcherz. Wśród kobiet najpowszechniejsze jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Najczęściej występuje w trakcie ciąży, po urodzeniu dziecka i powyżej 40. roku życia. Pojawia się bardzo często podczas śmiechu, podnoszenia cięższych przedmiotówi uprawiania sportu. Drugim najczęstszym przypadkiem jest nietrzymanie moczu z powodu parcia naglącego, często zwane nadreaktywnym pęcherzem. Polega na uczuciu nagłej potrzeby oddania moczu, przy którym dochodzi do mimowolnego wycieku z pęcherza.

Naturalnym odruchem przy wystąpieniu NTM jest natychmiastowa chęć schowania się, by nikt nie zobaczył najmniejszej plamy lub nie poczuł przykrego zapachu. Wiele kobiet z tego powodu decyduje się zostać w domu. Nie musi tak być! Na rynku są dostępne specjalistyczne rozwiązania, zapewniające idealną ochronę w przypadku nietrzymania moczu. Szczególnie poleca się je kobietom, które pomimo NTM pragną prowadzić taki sam tryb życia jak do tej pory.

Zamień zwykłą podpaskę na TENA Lady

Bez wątpienia kobiety z NTM bardzo często wybierają zwykłe podpaski. Takie podejście jest zrozumiałe – są to produkty dobrze nam znane, które zwykle posiadamy już w domu, a przede wszystkim, o które nie wstydzimy się poprosić w sklepie. Należy jednak pamiętać, że zwykła podpaska nigdy nie poradzi sobie z moczem tak, jak specjalistyczna podpaska TENA Lady. Podpaski TENA Lady są 4 razy bardziej chłonne, ich specjalna powierzchnia szybko wchłania płyn i zatrzymuje go wewnątrz, zapewniając uczucie suchości, a aktywne mikroperełki zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu (system FreshOdour Control™). Można je nosić bez przerwy, gdyż nie podrażniają skóry – tradycyjne podpaski przeznaczone są do używania jedynie podczas miesiączki, czyli od kilku dni do tygodnia. Wkładki i podpaski TENA Lady są bardzo dobrze dopasowane do anatomii kobiecego ciała, co sprawia, że nie są widoczne pod ubraniem.

Polecane dla Ciebie

Historie pisane przez życie

Skuteczność TENA Lady sprawdzają kobiety z całej Polski. Pani Jolanta Kamińska ma 55 lat, a od niemal 10 cierpi na wysiłkowe NTM:

Przez lata moja aktywność stopniowo malała. Nie miałam już siły walczyć z niedogodnościami. Zwykłe podpaski zapewniały tylko prowizoryczną ochronę. Każde wyjście z domu wiązało się z ogromnym strachem. Miałam wszystkiego dosyć. W końcu postanowiłam, że nie mogę dłużej tak funkcjonować. Przełamałam obezwładniające poczucie wstydu i zgłosiłam się do lekarza, a on opowiedział mi o istnieniu profesjonalnych rozwiązań. Następnie już w aptece farmaceutka zaproponowała mi specjalistyczne podpaski TENA Lady. Od tego czasu jestem spokojna, bo wiem, że chronią mnie dużo lepiej. Czuję się o wiele bardziej komfortowo i znowu jestem sobą. Wykonuję mnóstwo czynności, odnowiłam kontakty i zawsze mam energię do zabawy z wnukami.

Pani Anna Krawczyk ma trójkę dzieci:

W wieku 38 lat, po trzecim porodzie, zaczęły się u mnie dolegliwości z nietrzymaniem moczu. Wiedziałam, że muszę szybko sobie z tym poradzić, zanim sytuacja się pogorszy, a ja będę bała się codziennego chodzenia do biura. Szukałam informacji w Internecie. Na jednym z forów znalazłam dużo pozytywnych opinii o TENA Lady. Spróbowałam i to była najlepsza możliwa decyzja. Teraz już się nie martwię i wciąż jestem bardzo aktywna zawodowo i prywatnie.

Pozostań sobą

Pojawienia się NTM nie należy postrzegać w kategoriach zmiany dotychczasowego trybu życia i ograniczania kontaktów towarzyskich. Dzięki stosowaniu specjalistycznych wkładek i podpasek TENA Lady każda kobieta może zapewnić sobie odpowiednią ochronę, czuć się dobrze i komfortowo, w pełni cieszyć się życiem i pozostać sobą!


1Górecki Robert, „Leczenie nietrzymania moczu. Stan aktualny i kierunki rozwoju”, http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?1022.
2Badanie TNS Polska „Między nami kobietami”, przeprowadzone 25-28 stycznia 2013 r. na próbie 335 Polek w wieku 35+.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Nietrzymanie moczu. Jak możesz pomóc swojemu mężczyźnie?

    Dlaczego twój niegdyś pewny siebie i towarzyski mężczyzna nagle zmienił się nie do poznania? Porzucił aktywny tryb życia, nerwowo reaguje na propozycje wspólnych wyjść i wyjazdów, a twoje pytania o przyczyny zbywa milczeniem lub wymówkami. Obserwuj uważnie jego zachowania. Być może twój partner cierpi z powodu nietrzymania moczu. Wspólnie możecie sprawić, by wszystko znów było jak dawniej.

  • Probiotyki i kiszonki lekiem na halitozę

    Najnowsze badania nad problemem halitozy pokazują, że stosowanie probiotyków w formie bakterii Gram-dodatnich może pomóc w walce z tą przykrą przypadłością. Czy drobnoustroje probiotyczne rozwiązują problem raz na zawsze?

  • KTO MA WIEDZIEĆ… czy to dyskryminacja?

    W sytuacjach, gdy zostaliśmy niesprawiedliwie potraktowani, zastanawiamy się, czy mamy do czynienia z dyskryminacją. Czym ona jest i co odróżnia ją od molestowania?

  • KTO MA WIEDZIEĆ… dlaczego miesiączka boli?

    „Taka Pani uroda”. Twoje badania nie wykazały żadnej nieprawidłowości, a zdarzyło Ci się usłyszeć takie zdanie, gdy pytałaś lekarza_rkę, skąd się biorą Twoje dolegliwości? Bardzo często taką właśnie odpowiedź słyszą kobiety zgłaszające bóle podczas miesiączek lub współżycia.

  • KTO MA WIEDZIEĆ… czy w Polsce istnieje edukacja seksualna?

    Informacji o seksie wielu młodych ludzi poszukuje samodzielnie w Internecie. Tymczasem głównym źródłem rzetelnej wiedzy powinna być szkoła i dobrze przygotowana kadra prowadząca zajęcia wychowania do życia w rodzinie. Oprócz szkół ciężar rozmów z młodymi ludźmi na temat seksu powinni wziąć na siebie rodzice. Tylko czy jako dorośli wiemy, jak rozmawiać i jak przekazywać niezbędną wiedzę?

  • Co powinieneś wiedzieć o szczepieniu na HPV przed zaszczepieniem dziecka?

    Od 1.06.2023 na mocy Decyzji Ministra Zdrowia będzie można rejestrować dzieci w wieku 12 i 13 lat – zarówno dziewczynki, jak i chłopców – na bezpłatne, dobrowolne i zalecane szczepienie przeciwko ludzkiemu wirusowi brodawczaka (HPV, ang. Human Papilloma Virus), czyli jedyną formę obrony przed zakażeniem tym groźnym patogenem.

  • Badanie poziomu witaminy D, metabolit 25(OH). Normy, cena, interpretacja wyników

    Witamina D bierze udział w gospodarce wapniowo-fosforanowej organizmu, wpływa również na prawidłową budowę i funkcję kości. Oznaczenie poziomu witaminy D ma zastosowanie m.in. w diagnostyce i leczeniu osteoporozy, osteomalacji i krzywicy, chorób wątroby i nerek, a także w monitorowaniu leczenia kortykosteroidami, lekami immunosupresyjnymi i przeciwpadaczkowymi oraz suplementacji witaminą D u pacjentów, którym ją zlecono.

  • Co jeść na redukcji? Dieta dla dziewczyny 75 kg (aktywny tryb życia). Na jakie efekty można liczyć?

    Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim każdy z nas chciałby wyglądać jak najlepiej! Bardzo często przed wakacjami decydujemy się na diety redukcyjne, które pozwolą na pozbycie się zbędnych kilogramów i poprawę sylwetki. Jak wygląda taka dieta i co jeść na redukcji przy aktywnym trybie życia?

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij