Homeopatia w leczeniu różnych grup wiekowych pacjentów - portal DOZ.pl
Homeopatia w leczeniu różnych grup wiekowych pacjentów
Barbara Leszczyńska

Homeopatia w leczeniu różnych grup wiekowych pacjentów

Leki homeopatyczne przepisywane są w bardzo wielu dolegliwościach i mają zastosowanie w każdej grupie wiekowej pacjentów. Mogą być stosowane po konsultacji z lekarzem nawet u noworodków i niemowląt, poprzez cały okres dzieciństwa, potem u młodzieży, ludzi młodych, dojrzałych oraz starszych.

Leki homeopatyczne przepisywane są w bardzo wielu dolegliwościach i mają zastosowanie w każdej grupie wiekowej pacjentów. Mogą być stosowane po konsultacji z lekarzem nawet u noworodków i niemowląt, poprzez cały okres dzieciństwa, potem u młodzieży, ludzi młodych, dojrzałych oraz starszych.

Jak ujawniają wyniki badań klinicznych skuteczność leczenia homeopatycznego niektórych infekcji dróg oddechowych (przeziębienia, zapalenia gardła, ucha) oraz przewodu pokarmowego (ostre biegunki) jest zbliżona do leczenia konwencjonalnego. Jednak stosując leki homeopatyczne unikamy możliwości wystąpienia działań ubocznych niektórych leków allopatycznych. Szczególnie jest to ważne u dzieci, matek karmiących i kobiet w ciąży.
 
Bywa, że u dzieci homeopatia przynosi rozwiązania w leczeniu pacjentów, u których allopatia okazała się bezradna np. w zaburzeniach snu, stanach niepokoju, alergiach, nawracających infekcjach. Wielu lekarzy w swojej konwencjonalnej praktyce stosuje leki homeopatyczne kompleksowe u dzieci, ponieważ są one skuteczne i bezpieczne.
 
Kobiety ciężarne zwłaszcza w pierwszym trymestrze nie mogą przyjmować wielu leków klasycznych i tu homeopatia może okazać się bardzo pomocna, nie tylko w stanach infekcyjnych. Lekarz homeopata bezpiecznie może złagodzić dolegliwości okresu ciąży takie jak: wymioty, nudności, bóle kręgosłupa, wzdęcia, zgagi, a stosując leki homeopatyczne pomóc kobietom w łagodniejszym przebyciu porodu.
 
Wesprzeć może także młode matki tuż po porodzie w początkowych trudnościach i problemach z laktacją ( niedobór, nawał, zastój pokarmu).
 
Leki homeopatyczne maja zastosowanie u niemowląt w łagodzeniu objawów kolki jelitowej, sapki, ząbkowania.
 
Wykorzystując leki homeopatyczne znajdujemy rozwiązania wielu problemów dermatologicznych, np. u małych dzieci (wyprysk alergiczny), u młodzieży (trądzik młodzieńczy), u starszych (trądzik różowaty).
 
Wspomnieć należy także liczną grupę pacjentów w starszym wieku. Wielu z nich leczonych jest  wieloma lekami z powodu różnych chorób. Przyjmują oni niejednokrotnie ogromne ilości leków, które przepisywane są z powodu schorzeń podstawowych, lub jako leczenie skutków ubocznych leków zasadniczych. Tak ogromną  ilość leków możemy ograniczyć podając środki homeopatyczne.
 
Szczególną grupą, która wymaga szczególnego leczenia są sportowcy. Leki homeopatyczne mogą być u  nich stosowane na etapie przygotowania psychicznego i fizycznego do zawodów, a także w przebiegu leczenia kontuzji i urazów. Stosując środki homeopatyczne nie ma mowy o dopingu, ponieważ te leki pomagają optymalnie i maksymalnie wykorzystać naturalne możliwości organizmu.

Warto podkreślić, że ta metoda leczenia ma zastosowanie w każdej grupie wiekowej i może leczyć, lub wspomagać bardzo wiele dolegliwości.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

 • Profilaktyka infekcji u dzieci

  Pojawienie się w rodzinie dziecka przynosi szczęście i radość, ale staje się jednocześnie dużym wyzwaniem dla rodziców. W procesie wychowania rodzice napotykają na rozmaite trudności i kłopoty.

 • Dla kobiet i nie tylko

  Może i dla mężczyzn… aby lepiej mogli rozumieć cykliczne dolegliwości u swoich matek, żon, córek i koleżanek.

 • Problem z grzybicą

  We współczesnym cywilizowanym świecie, kiedy w biegu do pracy, w pracy, a potem do domu zapominamy o wartościach spokojnego radosnego i zdrowego życia, ale pełni napięcia i niepokoju pędzimy właściwie nie wiadomo za czym.

 • Problemy reumatyczne

  Choroby reumatyczne są zaburzeniem naszej odporności, czyli układu immunologicznego i należą one do chorób z autoagresji. Z nieznanej przyczyny zostaje zaburzona równowaga i komórki obronne naszego organizmu mające zadanie rozpoznawania obcych białek i substancji źle funkcjonują i rozpoznają własne komórki jako obce.

 • Cud miód

  Miód jest doskonałym i łatwo przyswajalnym środkiem odżywczym, znanym człowiekowi od tysięcy lat. Już dzieci wiedzą co nieco na temat miodu, który jest wyśmienitym przysmakiem ich bajkowego ulubieńca - Kubusia Puchatka.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij