×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Homeopatia w leczeniu różnych grup wiekowych pacjentów

Leki homeopatyczne przepisywane są w bardzo wielu dolegliwościach i mają zastosowanie w każdej grupie wiekowej pacjentów. Mogą być stosowane po konsultacji z lekarzem nawet u noworodków i niemowląt, poprzez cały okres dzieciństwa, potem u młodzieży, ludzi młodych, dojrzałych oraz starszych.

Leki homeopatyczne przepisywane są w bardzo wielu dolegliwościach i mają zastosowanie w każdej grupie wiekowej pacjentów. Mogą być stosowane po konsultacji z lekarzem nawet u noworodków i niemowląt, poprzez cały okres dzieciństwa, potem u młodzieży, ludzi młodych, dojrzałych oraz starszych.

Jak ujawniają wyniki badań klinicznych skuteczność leczenia homeopatycznego niektórych infekcji dróg oddechowych (przeziębienia, zapalenia gardła, ucha) oraz przewodu pokarmowego (ostre biegunki) jest zbliżona do leczenia konwencjonalnego. Jednak stosując leki homeopatyczne unikamy możliwości wystąpienia działań ubocznych niektórych leków allopatycznych. Szczególnie jest to ważne u dzieci, matek karmiących i kobiet w ciąży.
 
Bywa, że u dzieci homeopatia przynosi rozwiązania w leczeniu pacjentów, u których allopatia okazała się bezradna np. w zaburzeniach snu, stanach niepokoju, alergiach, nawracających infekcjach. Wielu lekarzy w swojej konwencjonalnej praktyce stosuje leki homeopatyczne kompleksowe u dzieci, ponieważ są one skuteczne i bezpieczne.
 
Kobiety ciężarne zwłaszcza w pierwszym trymestrze nie mogą przyjmować wielu leków klasycznych i tu homeopatia może okazać się bardzo pomocna, nie tylko w stanach infekcyjnych. Lekarz homeopata bezpiecznie może złagodzić dolegliwości okresu ciąży takie jak: wymioty, nudności, bóle kręgosłupa, wzdęcia, zgagi, a stosując leki homeopatyczne pomóc kobietom w łagodniejszym przebyciu porodu.
 
Wesprzeć może także młode matki tuż po porodzie w początkowych trudnościach i problemach z laktacją ( niedobór, nawał, zastój pokarmu).
 
Leki homeopatyczne maja zastosowanie u niemowląt w łagodzeniu objawów kolki jelitowej, sapki, ząbkowania.
 
Wykorzystując leki homeopatyczne znajdujemy rozwiązania wielu problemów dermatologicznych, np. u małych dzieci (wyprysk alergiczny), u młodzieży (trądzik młodzieńczy), u starszych (trądzik różowaty).
 
Wspomnieć należy także liczną grupę pacjentów w starszym wieku. Wielu z nich leczonych jest  wieloma lekami z powodu różnych chorób. Przyjmują oni niejednokrotnie ogromne ilości leków, które przepisywane są z powodu schorzeń podstawowych, lub jako leczenie skutków ubocznych leków zasadniczych. Tak ogromną  ilość leków możemy ograniczyć podając środki homeopatyczne.
 
Szczególną grupą, która wymaga szczególnego leczenia są sportowcy. Leki homeopatyczne mogą być u  nich stosowane na etapie przygotowania psychicznego i fizycznego do zawodów, a także w przebiegu leczenia kontuzji i urazów. Stosując środki homeopatyczne nie ma mowy o dopingu, ponieważ te leki pomagają optymalnie i maksymalnie wykorzystać naturalne możliwości organizmu.

Warto podkreślić, że ta metoda leczenia ma zastosowanie w każdej grupie wiekowej i może leczyć, lub wspomagać bardzo wiele dolegliwości.


Podziel się: