×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Czy płukanie ust olejem (ssanie oleju) to dobry sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn?

Obecnie można znaleźć coraz więcej informacji o tym, że płukanie ust olejem to do dobry sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn. Czynność ta ma pomagać w leczeniu miażdżycy oraz innych chorób układu krążenia, korzystnie wpływać na anemię, jak również na przewód pokarmowy (eliminując biegunki, zaparcia i wzdęcia).

Ssanie oleju odatkowo ma wspierać pacjentów w walce z migreną, alergią, reumatyzmem i wieloma nowotworami. Ma  także usuwać toksyny z organizmu. Czy jest to rzeczywiście prawda?

Niestety nie, gdyby tak było, naprawdę chorzy ludzie nie potrzebowaliby innego leczenia, bowiem "po oczyszczeniu organizmu" wracaliby do zdrowia. Płukanie ust olejem nie wyeliminuje komórek nowotworowych, nie cofnie zmian miażdżycowych, nie zapobiegnie alergii.

Aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował i abyśmy czuli się zdrowo, musimy zadbać o niego w inny sposób. Powinniśmy dostarczać mu wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które możemy znaleźć między innymi w oliwie z oliwek. Dzięki temu będzie zmniejszać się ryzyko rozwoju miażdżycy i innych chorób układu krążenia, będzie to też korzystnie wpływać na pracę mózgu, jednak oliwa z oliwek absolutnie nie wyeliminuje już istniejących chorób. Ponadto, powinniśmy zapewnić naszemu organizmowi codzienną porcję aktywności fizycznej oraz racjonalną dietę. To dzięki takiemu postępowaniu możemy bowiem zmniejszyć ryzyko rozwoju niektórych chorób.


Podziel się: