×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Z menopauzą da się żyć

Choć klimakterium to naturalna kolej rzeczy, wiele z nas boi się go jak ognia. Zmiany hormonalne, jakie zachodzą wtedy w naszym ciele, faktycznie mogą prowadzić do różnych zaburzeń i skutkować poważnymi problemami – zarówno fizycznymi, jak i emocjonalnymi. Jak sobie radzić w tym trudnym czasie?

Menopauza zwykle dopada nas między 45. a 55. rokiem życia, choć u niektórych kobiet może zacząć się nieco wcześniej lub trwać dłużej. W tym czasie diametralnie zmienia się gospodarka hormonalna: jajniki produkują coraz mniej hormonów, więc przestają w nich dojrzewać jajeczka – zanika zatem owulacja i miesiączkowanie. Dochodzi także do zmniejszenia poziomu FSH (hormonu odpowiedzialnego za dojrzewanie pęcherzyków jajnikowych i produkcję estrogenów) oraz stężenia estradiolu, który poza funkcjami w układzie rozrodczym wpływa także na pracę układu krążenia i wygląd skóry.

Najczęstszymi dolegliwościami, z którymi musimy się zmierzyć podczas menopauzy, są: intensywne pocenie (uderzenia gorąca w dzień i zwiększona potliwość w nocy), zmęczenie, drażliwość i nierzadko stany depresyjne, problemy z koncentracją i ze snem, zmniejszone libido, suchość pochwy, a także nadmierne przesuszanie się skóry. Wiele z nas w tym czasie czuje się mało atrakcyjnie i ma ważenie, że to, co najlepsze, dawno już za nami. Wystarczy jednak menopauzę odpowiednio wcześnie zdiagnozować oraz wspomóc się naturalną terapią, a znów poczujemy się jak dawniej.

Jedną z najzdrowszych i najbezpieczniejszych metod walki z objawami menopauzy jest stosowanie preparatów ziołowych. Ponieważ zawierają one naturalne składniki, mogą być przyjmowane przez większość kobiet i – co najważniejsze – nie wywołują skutków ubocznych. Z klimakterium doskonale poradzi sobie czerwona koniczyna, już w medycynie ludowej znana z leczniczych właściwości. Zawarte w niej izoflawony budową przypominają strukturę estrogenów, działają więc podobnie do żeńskich hormonów płciowych.

Na bazie czerwonej koniczyny powstał Promensil, który w naturalny sposób wyrównuje niedobór hormonów w organizmie. Znacznie zmniejsza częstotliwość i uciążliwość uderzeń gorąca, a także ogranicza nadmierne pocenie się. Zapobiega także wahaniom nastroju, pomaga w utrzymaniu właściwego poziomu cholesterolu oraz korzystnie wpływa na pracę układu sercowo-naczyniowego.

Artykuł sponsorowany


Podziel się: