×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Pierwszy bieg o Puchar DOZ Maratonu Łódź – czyli kto nie dał się „złapać”

W minioną niedzielę, 16 listopada wystartowała kolejna edycja Pucharu DOZ Maratonu Łódź, w ramach którego odbędzie się łącznie 5 biegów. Na pierwszym z nich, zorganizowanym w łódzkim Lesie Łagiewnickim stawiło się ponad 270 uczestników, a także goście specjalni – najszybsza polska maratonka Karolina Jarzyńska i mistrz Polski w crossduathlonie Daniel Formela, którzy wzięli udział w akcji „Wygraj z mistrzami”.

Celem biegów jest przygotowanie zawodników do udziału w kwietniowym maratonie bądź towarzyszącym mu ALE 10k Run.
W trakcie kolejnych spotkań uczestnicy będą mieli do pokonania dystans o 5 km dłuższy niż w miesiącu poprzednim.  Zawody zakończy marcowy bieg na dystansie 25 km.

Zawodnikom przyznawane są  punkty w kategorii open, a także w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn,  przy czym aby zostać ujętym w klasyfikacji końcowej uczestnik musi ukończyć minimum trzy biegi. Na najlepszych czekają pamiątkowe puchary, które zostaną wręczone w dniu 18 kwietnia 2015 roku podczas Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie.

Po pierwszym biegu  na podium znaleźli się, wśród mężczyzn Paweł Matner, Maurycy Oleksiewicz  i Tomasz Kunikowski, z których najlepszy okazał się Paweł Matner pokonując dystans 5 km w czasie 17 min. 43 s. Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Downar  z wynikiem 22 min. 43 s. wyprzedzając  Annę Ketner i Justynę Grzelewską.

Kto nie dał się „złapać”?

Dodatkową motywację dla uczestników niedzielnego biegu stanowiła akcja „Wygraj z mistrzami”, którą przygotował sponsor zawodów – marka ALE.  Cztery minuty po starcie wszystkich zawodników do biegu dołączyli sportowcy wspierani przez markę ALE -  Karolina Jarzyńska i Daniel Formela, których zadaniem było „gonić” pozostałych uczestników. Uciec przed zawodowymi sportowcami udało się prawie 40 osobom. Zostali oni nagrodzeni na mecie produktami marki ALE.

Poniżej przedstawiamy terminy kolejnych biegów z cyklu Puchar DOZ Maraton Łódź:

 6 grudnia – 10 kilometrów
18 stycznia – 15 kilometrów
15 lutego – 20 kilometrów
15 marca – 25 kilometrów


Podziel się: