×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Algi morskie

W kosmetyce wykorzystuje się ich właściwości nawilżające, regeneracyjne, odmładzające oraz antycellulitowe. Algi morskie to również doskonały sposób na poprawę kondycji organizmu od wewnątrz. Włączając je do dziennej diety pozbędziesz się toksyn, wzmocnisz odporność i schudniesz.

Algi morskie są niezwykle wartościowym pożywieniem, gdyż dostarczają organizmowi całą gamę drogocennych składników odżywczych, w tym wapń, potas, siarkę, witaminy z grupy B, witaminę C, E i K, a także beta-karoten.

Pozytywne działanie glonów na układ immunologiczny wynika z dużej zawartości bromu, potasu, a przede wszystkim jodu, który jest niezbędnym pierwiastkiem stosowanym w leczeniu chorób tarczycy, np. niedoczynności odpowiedzialnej za przybieranie na wadze. Glony są również cennym źródłem żelaza, dlatego jeśli zmagasz się z anemią lub chronicznym zmęczeniem i osłabieniem, koniecznie powinnaś zadbać o ich wprowadzenie do dziennego jadłospisu.

Spirulina na odchudzanie

W celach odchudzających wykorzystywana jest głównie spirulina nazywana mlekiem Matki Ziemi (zawiera kwas gammalinolenowy wchodzący w skład kobiecego mleka), która jest doskonałym źródłem białka (60-70 proc.) – zawiera go trzykrotnie więcej niż ryby, drób czy mleko i jego przetwory. Ten wodorost jest dla układu pokarmowego miotełką skutecznie pozbywającą się toksyn, która doskonale reguluje poziom cukru i cholesterolu we krwi. Dodatkowo, zjedzona około 30 minut przed planowanym posiłkiem wypełnia żołądek dając uczucie sytości i zmniejszając odczuwanie głodu.

W spirulinie znajdziesz także beta-karoten, kwas foliowy, niacynę , biotynę i witaminę E, zwaną witaminą młodości. Dostarcza również dużo makro i mikroelemetów, m.in. wapń, mnagnez, cynk, chrom i mangan, przez co skutecznie odkwasza organizm i pomaga zachować równowagę kwasowo-zasadową. Kontrolowanie wagi ciała z dietą wzbogaconą o spirulinę jest możliwe dzięki chrolofilowi.


Podziel się: