Paulina Dąbrowska - Jest potrzeba – jest masaż

Masażystka KS Odra Brzeg wyjaśnia różnice pomiędzy masażem sportowym, a klasycznym.

Czym różni się masaż sportowy od klasycznego?

Przede wszystkim w masażu sportowym wykorzystujemy techniki masażu klasycznego.  Zasadniczą różnicą jest jednak tzw. omijanie strefy intymnej pacjenta, co ma miejsce w masażu klasycznym.

W masażu sportowym, który często jest wykonywany w trakcie meczu, celem jest przygotowanie organizmu do podjęcia natychmiastowego wysiłku.

Ważny również w czasie masażu sportowego jest fakt, iż często wykonujemy go w bólu. Istnieje taka zasada, że im bardziej boli, w trakcie masażu, tym szybciej wszystkie krwiaki i siniaki wyjdą na wierzch, czyli szybciej organizm sportowca się zregeneruje.

Jakie korzyści czerpią zawodniczki z masażu?

Przede wszystkim rozluźnienie i to w 100%. Dla przykładu, w okresie przygotowawczym mięśnie sportowca są bardzo napięte, są zakwasy. Trzeba je rozmasować, rozbić. Ponadto, masaż korzystnie wpływa na stan psychofizyczny zawodnika, przyspiesza regenerację organizmu oraz zapobiega i leczy kontuzje.

Kiedy wykonuje się masaże?

Zarówno przed jak i po treningach, ma to na celu rozgrzanie mięśnia i przygotowanie go do efektywnej, szybkiej pracy, do wysiłku beztlenowego. Ponad to, tak jak już wcześniej wspomniałam bardzo często podczas meczu.

Jak często zawodniczki korzystają z usług masażysty?

Przychodzą do mnie na kozetkę zawsze, gdy czują taką potrzebę.  Jest potrzeba – jest masaż.


Podziel się: