5 pomysłów na prezent, które ucieszą Twoje dziecko
Joanna Naczyńska

5 pomysłów na prezent, które ucieszą Twoje dziecko

Jak wybrać prezent, by ucieszył obdarowaną osobę? Wybór nie jest łatwy, trudno przecież trafić w czyjś gust. Tym bardziej, jeśli obdarowaną osobą ma być dziecko. W tym przypadku możemy być pewni, że otrzymamy szczerą informacje zwrotną o tym, czy prezent spodobał się, czy okazał się nie trafiony.

Większość rodziców zastanawia się, jaki prezent wybrać dla swojego dziecka? Co sprawi mu radość? Poniżej podajemy 5 pomysłów na prezent, który może sprawić dziecku radość.

Gra typu memo

Wszelkie gry edukacyjne pozwalają rozwijać zdolności u dzieci. Jeżeli są dostosowane do wieku dziecka, mogą wspomagać jego rozwój i edukację. Do takich gier można zaliczyć grę typu memo. Dobieranie kart w pary, zapamiętywanie obrazków na karcie, a także miejsca konkretnej karty wśród innych odwróconych kart to dobry trening pamięci. Gra wymaga koncentracji i skupienia uwagi. Budzi wiele emocji wśród graczy, a mogą nimi być zarówno dzieci, jak i dorośli.

Prezent kształtujący zdrowe nawyki

Twoja pociecha niechętnie czyści zęby, być może nawet, choć ma dopiero kilka lat, już nie lubi mycia zębów? Możesz spróbować zaskoczyć dziecko nowym zestawem do mycia zębów. Elektryczna szczoteczka do mycia zębów dla dzieci dokładnie wyczyści zęby i dostarczy wiele radości i zabawy.

Dodatkowo warto wybrać żel do mycia zębów w ciekawym kolorze, z zawartością ksylitolu lub fluoru dostosowaną do wieku dziecka. Jeśli nadal uważasz, że jest to mało zaskakujący prezent, możesz dołączyć płyn barwiący osad nazębny. Przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3. roku życia i może zamienić mycie zębów w dobrą zabawę.

Powiązane produkty

Witaminy to zdrowie

Na każdym etapie rozwoju dziecka warto zwrócić szczególną uwagę na jego dietę. Bogata w składniki odżywcze zapewni prawidłowe funkcjonowanie organizmu, wesprze odporność, a także wzmocni procesy poznawcze. Multiwitaminy dla dzieci, np. w formie smacznych żelek, mogą być smacznym i zdrowym dodatkiem do prezentu. 

Edukacyjna gra komputerowa

Dobrze dobrana gra komputerowa może wspierać szkolną, a nawet przedszkolną edukację dziecka.

Zadania wymagające koncentracji i zapamiętywania informacji lub obrazków mogą być świetnym treningiem umysłowym dla Twojego dziecka.

Warto zaangażować w gry edukacyjne również rodzeństwo lub przyjaciół. Element rywalizacji może zapewnić niezapomnianą zabawę. Warto ustalić z dziećmi zasady korzystania z multimedialnych „prezentów”. Ustalmy na samym początku, ile czasu mogą dzieci przeznaczyć na gry edukacyjne i koniecznie przestrzegajmy ustalonych zasad. W ten sposób unikniemy płaczu i kłótni przy próbie zakończenia tej zabawy.

Książka o szacunku, odwadze i innych wartościach

Czytanie dzieciom nie tylko pobudza ich wyobraźnię, pozwala także poznać wiele dobrych wzorców. Jeśli dobrze przejrzymy ofertę dla dzieci, znajdziemy w niej książki lub audiobooki, których autorzy w sposób przystępny dla dzieci poruszają ważne i wartościowe zagadnienia. Jak radzić sobie ze złością, gniewem, strachem, poczuciem winy czy zazdrością? Jak nauczyć dziecko szacunku i odwagi? Przeczytajmy im wieczorem jedną z książek o uczuciach. Być może skorzystają na tym nie tylko dzieci, ale i rodzice, którzy ułatwią sobie tak trudne wyzwanie, jakim jest wychowywanie dziecka.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Żółtaczka u noworodka – przyczyny, objawy, leczenie i hospitalizacja. Czy jest to groźna choroba?

    Żółtaczka u noworodka to stosunkowo często występujące zjawisko, gdyż dotyczy około 60% maluchów. Najbardziej charakterystycznym objawem żółtaczki noworodkowej jest zmiana koloru skóry i białek oczu na żółty lub pomarańczowy. Czy żółtaczka noworodkowa jest groźna dla zdrowia dziecka? Jak wygląda leczenie tego schorzenia w warunkach szpitalnych?

  • Rumień zakaźny – przyczyny, objawy i leczenie

    Rumień zakaźny to zakaźna choroba wirusowa, która dotyczy najczęściej dzieci w wieku od 2. do 12. roku życia. Może więc wystąpić zarówno u niemowląt, jak i starszych dzieci. Nie należy jednak do niebezpiecznych chorób, a jej objawy w większości przypadków ustępują samoistnie.

  • Ból gardła u dziecka – co go powoduje? Co stosować na bolące gardło u dzieci?

    Ból gardła u dziecka może pojawić się kilka razy do roku. Jego przyczyną są zazwyczaj wirusy, a wśród objawów towarzyszących najczęściej wymienia się katar, chrypkę, gorączkę oraz kaszel. Jak złagodzić ból gardła u dziecka? Kiedy infekcja gardła u dzieci wymaga niezwłocznej wizyty u lekarza?

  • Łuszczyca u niemowląt i dzieci – przyczyny, objawy i leczenie. Jak dbać o skórę łuszczycową u dziecka?

    Łuszczyca u niemowląt i dzieci to przewlekła choroba zapalna skóry, która nastręcza wielu trudności małym pacjentom. Na skórze dziecka pojawiają się zmiany (grudki) pokryte tzw. blaszką łuszczycową przypominającą łuskę. Łuszczyca nie jest chorobą zakaźną, ale duży wpływ na jej pojawienie się mają czynniki genetyczne. W jaki sposób się ją leczy? Jak wygląda profilaktyka łuszczycy u dzieci?

  • Bostonka – przyczyny, objawy, leczenie choroby bostońskiej

    Bostonka to choroba zakaźna wywoływana przez enterowirusy, głównie wirusa Coxsackie A16. Najczęściej chorują dzieci do 5. roku życia, choć mogą na nią zachorować także dorośli. Nazywana jest chorobą dłoni, stóp i jamy ustnej (HFMD), ponieważ jej najbardziej charakterystycznym objawem jest wysypka – wykwity skórne – bolesne, nieswędzące pęcherzyki występujące na podeszwach stóp, dłoniach oraz na błonie śluzowej jamy ustnej. Sprawdź, jak można się zarazić – czy konieczny jest bezpośredni kontakt? Jak leczy się chorobę bostońską?

  • Biały szum – czym jest i dlaczego uspokaja dzieci?

    Biały szum może być stosowany do maskowania innych dźwięków, takich jak hałas uliczny, co może pomóc chociażby w polepszeniu jakości snu. Może również pomóc w uspokojeniu niemowląt i dzieci, które mają trudności z zasypianiem, a także poprawić ich koncentrację. Jednak długotrwałe narażenie na głośny biały szum może prowadzić do uszkodzenia słuchu i pogorszenia zdolności postrzegania dźwięków. Ponadto nadmierna ekspozycja na biały szum może powodować zmęczenie, drażliwość i inne problemy zdrowotne związane z przemęczeniem, takie jak bóle głowy i bezsenność. Jak stosować biały szum, żeby przyniósł zmęczonym rodzicom chwilę wytchnienia i uspokoił dziecko, a jednocześnie nie pogorszył jakości słuchu domowników?

  • Dziecko ma gorączkę – jak podawać leki i obniżyć temperaturę?

    Gorączka u dziecka to powszechny objaw chorobowy, który zazwyczaj jest wynikiem infekcji wirusowej lub bakteryjnej. Może towarzyszyć wielu schorzeniom, takim jak grypa, zapalenie gardła, zapalenie ucha, zapalenie płuc, angina czy infekcje dróg moczowych. Gorączka u dziecka może wystąpić również w wyniku szczepienia lub innych czynników, także tych wynikających z autoimmunologii. Czy gorączkę trzeba zbijać od razu po tym, kiedy się pojawi? Jak obniżyć ją domowymi sposobami i czy nacieranie skóry dziecka alkoholem może okazać się pomocne?

  • Skala Brazeltona (NBAS) – co to jest? Do czego służy?

    Zrozumienie języka, w jakim komunikują się niemowlęta, jest dużą zagadką nie tylko dla rodziców, ale także dla pediatrów i badaczy. Skala Brazeltona (NBAS) powstała w 1973 roku i do dzisiaj stanowi przydatne narzędzie w ocenie indywidualnego charakteru niemowląt i dzieci aż do ukończenia 2 miesiąca życia.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij