×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

5 pomysłów na prezent, które ucieszą Twoje dziecko

Jak wybrać prezent, by ucieszył obdarowaną osobę? Wybór nie jest łatwy, trudno przecież trafić w czyjś gust. Tym bardziej, jeśli obdarowaną osobą ma być dziecko. W tym przypadku, możemy być pewni, że otrzymamy szczerą informacje zwrotną o tym, czy prezent spodobał się, czy okazał się nie trafiony.

Większość rodziców zastanawia się, jaki prezent wybrać dla swojego dziecka? Co sprawi mu radość? Poniżej, podajemy 5 pomysłów na prezent, który może sprawić dziecku radość.

Gra typu memo

Wszelkie gry edukacyjne pozwalają rozwijać zdolności u dzieci. Jeżeli są dostosowane do wieku dziecka, mogą wspomagać jego rozwój i edukację. Do takich gier można zaliczyć grę typu memo. Dobieranie kart w pary, zapamiętywanie obrazków na karcie, a także miejsca konkretnej karty wśród innych odwróconych kart, to dobry trening pamięci. Gra wymaga koncentracji i skupienia uwagi. Budzi wiele emocji wśród graczy, a mogą nimi być zarówno dzieci jak i dorośli.

Prezent kształtujący zdrowe nawyki

Twoja pociecha niechętnie czyści zęby, być może nawet, choć ma dopiero kilka lat, już nie lubi mycia zębów? Możesz spróbować zaskoczyć dziecko nowym zestawem do mycia zębów. Elektryczna szczoteczka do mycia zębów dla dzieci dokładnie wyczyści zęby i dostarczy wiele radości i zabawy.

Dodatkowo, warto wybrać żel do mycia zębów w ciekawym kolorze, z zawartością ksylitolu lub fluoru dostosowaną do wieku dziecka. Jeśli nadal uważasz, że jest to mało zaskakujący prezent możesz dołączyć płyn barwiący osad nazębny. Przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 roku życia i może zamienić mycie zębów w dobrą zabawę.

Sport to zdrowie

Każda forma ruchu jest dobra dla rozwoju dzieci. Dlatego, jeśli zastanawiasz się czy wybrać rolki, rower, czy deskorolkę, nie wahaj się dłużej. Którąkolwiek opcję wybierzesz, dziecko prawdopodobnie będzie bardzo zadowolone z prezentu. Sport i przebywanie na świeżym powietrzu, dobrze wpływa na rozwój dziecka. Coraz cieplejsze i słoneczne dni, umożliwią naturalną skórną syntezę witaminy D3, tak ważnej dla rozwijającego się organizmu dziecka. Ruch i ćwiczenie nowych umiejętności, korzystnie wpływa na wzrastanie i zdrowy rozwój dzieci.

Wybierając sprzęt do uprawiania sportu, nie zapomnij o bezpieczeństwie. Kask i ochraniacze to podstawa.

Edukacyjna gra komputerowa

Dobrze dobrana gra komputerowa może wspierać szkolną, a nawet przedszkolną edukację dziecka.

Zadania wymagające koncentracji i zapamiętywania informacji lub obrazków, mogą być świetnym treningiem umysłowym dla Twojego dziecka.

Warto zaangażować w gry edukacyjne również rodzeństwo lub przyjaciół. Element rywalizacji może zapewnić niezapomnianą zabawę. Warto ustalić z dziećmi zasady korzystania z multimedialnych „prezentów”. Ustalmy na samym początku ile czasu mogą dzieci przeznaczyć na gry edukacyjne i koniecznie przestrzegajmy ustalonych zasad. W ten sposób unikniemy płaczu i kłótni przy próbie zakończenia tej zabawy.

Książka o szacunku, odwadze i innych wartościach

Czytanie dzieciom nie tylko pobudza ich wyobraźnię, pozwala także poznać wiele dobrych wzorców. Jeśli dobrze przejrzymy ofertę dla dzieci, znajdziemy w niej książki lub audiobooki, których autorzy w sposób przystępny dla dzieci poruszają ważne i wartościowe zagadnienia. Jak radzić sobie ze złością, gniewem, strachem, poczuciem winy czy zazdrością? Jak nauczyć dziecko szacunku i odwagi? Przeczytajmy im wieczorem jedną z książek o uczuciach. Być może skorzystają na tym nie tylko dzieci, ale i rodzice, którzy ułatwią sobie tak trudne wyzwanie jakim jest wychowywanie dziecka.


Podziel się: