Punkt G – gdzie się znajduje?
Enigmatyczny punkt G rozbudza wyobraźnię kochanków na całym świecie. Zdaniem wielu seksuologów jest to najwrażliwsza strefa erogenna w ludzkim ciele. Dla sceptyków jest jak mityczna Atlantyda, której istnienia nikt nigdy nie dowiódł. Czy istnieje naprawdę? Gdzie się znajduje i jak wygląda?
- Co to jest punkt G?
- Gdzie się znajduje punkt G? Jak znaleźć punkt G?
- Czy każdy posiada punkt G?
- Jak stymulować punkt G?
Rozważania na temat istnienia punktu G rozpoczęły się w 1950 roku za sprawą niemieckiego ginekologa Ernesta Gräfenberga. Naukowiec opisywał w swoich pracach problem oziębłości seksualnej i brak orgazmu u kobiet. Przytoczył on relacje swoich pacjentek, które pomimo niemożności osiągnięcia orgazmu poprzez stosunek płciowy czerpały satysfakcję ze stymulacji pewnego obszaru przedniej ściany pochwy. Miejsce to wykazywało rytmiczne pulsowania, które zanikały po zaspokojeniu potrzeby seksualnej. Punkt ten nazwano punktem G lub Gräfenberga. Dopiero w 1980 roku, za sprawą popularnej książki na temat seksualności człowieka, o punkcie G dowiedział się cały świat, a masowe media zaczęły traktować go jako enigmatyczną strukturę, która prowadzi do najwyższych szczytów przyjemności. Czy słusznie?
Co to jest punkt G?
Co na temat punktu G mówi nauka? Co to jest? Gdzie się znajduje? Niewielkie zgrubienie zwane punktem G zlokalizowane jest u kobiet na przedniej ścianie pochwy wzdłuż przebiegu cewki moczowej. Często opisywany jest jako „mały, nieco szorstki” guziczek o wielkości ok. 1 cm. Z anatomicznego punktu widzenia punkt G jest miejscem dużej koncentracji zakończeń nerwowych, naczyń krwionośnych, a także gruczołów. Pod wpływem podniecenia seksualnego objętość punktu G nieco się zwiększa. Seksuolodzy porównują go do gruczołu krokowego (prostaty) u mężczyzn.
Istnienie punktu G jest kwestionowane przez wielu naukowców. Najnowsze badania sugerują raczej, że cały obszar kobiecej pochwy jest strefą erogenną, dlatego jej penetracja pozwala na osiągnięcie satysfakcji seksualnej. Obalić mit dotyczący punktu G miała praca brytyjskich naukowców (King’s College), którzy przebadali pod tym kątem 900 par bliźniąt. Jak się okazało, bliźnięta jednojajowe, które z założenia powinny mieć dokładnie taką samą budowę ciała, w tym narządów rodnych, w rzeczywistości znacznie różniły się pod tym kątem. Rozbieżne były również odpowiedzi udzielane przez nie na pytanie: „Czy sądzisz, że masz punkt G?”. Wyniki tej pracy zdają się podawać w wątpliwość teorię Gräfenberga.
Gdzie się znajduje punkt G? Jak znaleźć punkt G?
Wiele kobiet szuka w Internecie odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć punkt G lub gdzie kobiety mają punkt G. Okazuje się, że nie jest to wcale takie proste. Niektórzy próbują znaleźć ten punkt za pomocą palca wprowadzonego w kierunku przedniej ściany pochwy. Miejsce to opisywane jest jako nieco szorstkie i lekko wybrzuszone. Jak się okazuje, możliwe jest wyczucie tego punktu podczas seksu oralnego, co związane jest z lokalizacją blisko wejścia pochwy. Według seksuologów partner podczas penetracji pochwy nie jest w stanie wyczuć punkt G penisem.
Czy każdy posiada punkt G?
Czy każda kobieta została wyposażona przez naturę w punkt G? Niestety nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Część naukowców uważa, że nie. Pozostali twierdzą, że każda kobieta jest posiadaczką punktu G, jednak jego lokalizacja może być różna.
Jak stymulować punkt G?
Jak masować punkt G, aby osiągnąć orgazm? Czy można go pobudzić? Według wielu opinii jest to możliwe. Istnieje kilka pozycji seksualnych, które ułatwiają pieszczenie tego punktu. Rekomendowana jest pozycja „od tyłu” oraz „na pieska”, w której penis najsilniej uderza w przednią ścianę pochwy. Silną stymulację punktu G może kontrolować również kobieta dzięki pozycji „na jeźdźca”.
Niektóre pary, które chcą połączyć doznania płynące ze współżycia z przyjemnością stymulacji za pomocą gadżetów erotycznych, wybierają lubrykanty i dilda. Wiele dostępnych na rynku wibratorów wyposażonych jest w specjalne końcówki przeznaczone do stymulacji punktu G. Dużym powodzeniem cieszą się także wibrujące jajka, pieszczące praktycznie całe wnętrze pochwy, co zwiększa szansę na stymulację punktu G.