
Jak zadbać o nawilżenie skóry po opalaniu?
Składniki kojące
Preparaty o konsystencji mleczka, zapewniają uczucie ukojenia i efekt chłodzenia na skórze. Dodatek witaminy E i związki wapnia zapewniają działanie łagodzące. Preparaty z tymi składnikami, przyspieszają naturalne mechanizmy regeneracji skóry.
Pianka na ratunek
Wiele osób pamięta z dzieciństwa spray tworzący na skórze warstwę ochronną i przyspieszającą gojenie poparzonej skóry. Na rynku wciąż obecne są tego typu preparaty, których składnikiem najczęściej jest pantenol. Dobrze sprawdzi się także krem z alantoiną, która uelastyczni skórę i będzie wspomagać proces gojenia się oparzenia.
Powiązane produkty
Efekt chłodzący
Wśród szerokiej oferty kosmetyków, można znaleźć preparaty o żelowej konsystencji, które charakteryzują się dużą zawartością (aż do 75%) wody termalnej. Dzięki tym właściwościom, pozwalają uzyskać efekt chłodzenia i obniżenia temperatury podrażnionej słońcem skóry.
Preparaty te dodatkowo wzbogacone są w antyoksydanty wspomagające regenerację skóry. Z oferty produktów w aptece warto wybrać produkt przeznaczony do nakładania zarówno na twarz, jak i całe ciało. Kojące żele zawierają składniki uzupełniające poziom lipidów, co ułatwia odbudowę naskórka. Skóra staje się nawilżona i odżywiona. Kosmetyki w żelowej formie są łatwe w aplikacji, nie wymagają wcierania, mają delikatną formułę i wtapiają się w skórę. Skóra jest ukojona, a efekt nawilżający może utrzymywać się przez wiele godzin po aplikacji.
Aloesowe ukojenie
Skóra może być podrażniona nie tylko słońcem ale także wiatrem i piaskiem. Warto sięgnąć po preparaty wzbogacone naturalnymi składnikami łagodzącymi. Do takich należy m.in. aloes (Aloe Babrbedensis ), którego ekstrakt jest stosowany jako dodatek do preparatów przeznaczonych do pielęgnacji skóry po opalaniu.
Jak stosować preparaty łagodzące oparzenia słoneczne?
Warstwę żelu należy nałożyć możliwie szybko po tym jak skóra została oparzona lub nawet uwrażliwiona po nadmiernej ekspozycji na słońce. Grubość warstwy powinna wynosić 2-3 mm. Bardzo często w żelach na poparzenia spotkać można takie składniki jak karbomer, który stwarza dodatkową warstwę ochronną na skórze. Zapobiega to zainfekowaniu podrażnionej skóry i jednocześnie stwarza odpowiednie dla gojenia się środowisko.
O czym jeszcze warto pamiętać?
Przede wszystkim o tym, że nadmierna ekspozycja skóry na słońce wpływa niekorzystnie na jej wygląd i kondycję. Dodatkowo podrażnieniu mogą ulec wszelkie znamiona widoczne na skórze, a to może prowadzić do poważnych chorób skóry, nawet czerniaka. Zanim więc zdecydujemy się na opalanie, wybierzmy dobrej jakości preparaty z filtrem chroniącym skórę przed promieniami słonecznymi. Pamiętajmy o ponownym nałożeniu preparatu ochronnego po kąpieli w basenie czy morzu. Chrońmy skórę dzieci, które są szczególnie wrażliwe na poparzenia słoneczne.
Aby wakacje minęły spokojnie, warto zadbać wcześniej o środki ochronne oraz łagodzące ewentualne poparzenia. Jeśli nie zapomnimy o tych podstawowych zasadach, nasze wakacje na pewno będziemy mile wspominać przez cały rok.