Twarde skórki przy paznokciach - jak je nawilżyć i usunąć?
Urszula Krzesiak

Twarde skórki przy paznokciach - jak je nawilżyć i usunąć?

Niekwestionowaną zaletą idealnie wypielęgnowanych dłoni i paznokci są zdrowe i zadbane skórki. Aby osiągnąć taki efekt czasami wystarczy tylko dobrej jakości krem do rąk, w niektórych przypadkach musimy jednak sięgnąć po bardziej specjalistyczne produkty. Bo chociaż ważne jest, aby na co dzień nasze dłonie były zadbane i stanowiły piękną ozdobę nas samych, a elegancki manicure stanowił doskonałe uzupełnienie naszej stylizacji, nie zawsze mamy czas i wystarczającą wiedzę odnośnie dostępnych rozwiązań.

Jeżeli więc do tej pory nie poświęciłyśmy naszym dłoniom (w tym skórkom wokół paznokci) wystarczającej uwagi, to może nadchodzący okres karnawału będzie dobrą okazją na takie zabiegi? Pamiętajmy też, że w tym sezonie nadal na topie jest hybryda, natomiast hit kolorystyczny to z całą pewnością złoto i pastele.

Balsamy do pielęgnacji skórek i paznokci

Wzmacniają, odżywiają, przywracają blask i stymulują wzrost paznokci, a także zapobiegają ich rozdwajaniu się. Preparaty te zalecane są głównie przy paznokciach giętkich, łamliwych i rozdwajających się, a więc zniszczonych (np. w wyniku używania środków myjących zawierających drażniące detergenty lub inwazyjnych zmywaczy do paznokci (na bazie acetonu), czy też stosowania tipsów, żeli, lakierów do paznokci, również tych hybrydowych), oraz przy skórkach uszkodzonych cążkami podczas tradycyjnie wykonywanego manicure.

Balsam taki należy delikatnie wcierać w płytki paznokci (szczególnie u nasady) i otaczający je naskórek. Składniki aktywne zawarte w powyższych produktach to m.in. wosk pszczeli, keratyna, oliwa z oliwek, olej rycynowy, prowitamina B5, witamina C czy witamina E.

Balsamy te są jednocześnie najczęściej spotykanymi preparatami do tego typu pielęgnacji na rynku, można je stosować nieprzerwanie, gdyż zawierają naturalne, całkowicie bezpieczne składy i formuły.

Kapsułki żelatynowe do pielęgnacji skórek i paznokci

Głównym ich składnikiem jest kompozycja Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych i witamin. Dzięki regularnemu stosowaniu kapsułek żelatynowych płytka paznokciowa ulega wzmocnieniu i wygładzeniu, paznokcie stają się grubsze, bardziej twarde i elastyczne, a co najważniejsze, skórki wokół paznokci są delikatniejsze i wolniej narastają. Można więc pokusić się tu o stwierdzenie, że systematyczne stosowanie takiego preparatu zmniejsza konieczność wykonywania tradycyjnego zabiegu manicure. Co więcej, kapsułki typu twist-off to taka forma przechowywania kosmetyku, która pozwala na długo cieszyć się jego cennymi wartościami odżywczymi.

Powiązane produkty

Kuracje do skórek i paznokci

Są produktami bardziej wyspecjalizowanymi, działają regenerująco i wygładzająco na płytkę paznokcia oraz intensywnie nawilżają i pielęgnują skórki wokół niej. Efektem ich stosowania są nawilżone i wygładzone skórki, które nie pękają i nie zadzierają się, powodując ból. Wysoka jakość i skuteczność działania takich produktów jest wynikiem zastosowania w nich naturalnych ekstraktów, olejków i witamin. Stosowanie w/w kuracji jest bardzo proste - wystarczy wycisnąć kroplę produktu i rozprowadzić go, wmasowując w płytki paznokci i ich okolice (niektóre z nich zamknięte są w opakowania zawierające wbudowany pędzelek, który w znaczący sposób ułatwia nakładanie). Resztę wsmaruj w dłonie, po czym odczekaj do momentu jej wchłonięcia. Aplikację, przynajmniej na początku kuracji należy powtarzać kilka razy dziennie, następnie można ograniczyć jej stosowanie do dwóch razy (rano i wieczorem).

Odżywcze sera do skórek i paznokci

Specjalistyczne produkty pielęgnacyjne oparte na bogatym kompleksie naturalnych olejów: z pestek winogron, bawełnianego, migdałowego, arganowego, rycynowego, czy z kiełków pszenicy. Skład ten bywa również wzbogacony witaminowym kompleksem naprawczym (witaminą A, E, F i C). Wyjątkowa formuła takiego produktu zapewnia kompleksową pielęgnację i ochronę płytki paznokcia oraz otaczającego go naskórka (pielęgnuje i chroni paznokcie oraz naskórek dzięki zawartości np. masła shea czy wosku pszczelego).

Usuwanie skórek

Skórki możemy usuwać na kilka różnych sposobów, np. za pomocą cążków kosmetycznych lub specjalnej frezarki, natomiast najpopularniejszą obecnie metodą pozbycia się ich jest sięgnięcie po specjalny płyn lub żel do tego przeznaczony. Jest to jednocześnie najbezpieczniejszy i najmniej inwazyjny sposób na zaradzenie problemowi.

Paznokcie zanurz na kilka minut w ciepłej wodzie z odrobiną środka myjącego, np. mydła w płynie. Taka kąpiel zmiękcza twarde skórki, dzięki czemu są one łatwiejsze do usunięcia. Alternatywą dla w/w kąpieli jest jednak nałożenie specjalnego preparatu, który, oprócz ich zmiękczania, również delikatnie je rozpuszcza. Dzięki temu nie zawsze istnieje potrzeba sięgania dodatkowo po cążki lub nożyk.

Profesjonalny płyn (żel) do usuwania skórek to preparat, który dzięki swojej zaawansowanej formule natychmiastowo zmiękcza suche i przerośnięte skórki wokół paznokcia oraz pomaga skutecznie usunąć ich nadmiar - dzięki odpowiednio dobranym składnikom o działaniu nawilżającym i pielęgnującym. Regularne stosowanie płynu (żelu) zapobiega narastaniu skórek na płytkę i ich pękaniu.

Jak stosować taki środek?

Nałóż jego grubą warstwę na skórki. Odczekaj do wyschnięcia - jednak nie dłużej niż kilka minut. Przy pomocy drewnianego patyczka (szpatułki kosmetycznej) delikatnie odsuń skórki z okolicy paznokcia, staraj się przy tym przykładać go płasko szerszą częścią w kierunku macierzy paznokcia. Nadmiar preparatu zmyj na końcu ciepłą wodą z odrobiną mydła (preparaty te zawierają na ogół niebezpieczne dla zdrowia alkany, dlatego tak ważne jest, aby nie dostały się one np. do oka).

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Jak dbać o włosy przetłuszczające się? Poznaj sposoby na najlepszą pielęgnację

    Jeżeli Twoje włosy już kilka godzin po umyciu wyglądają na nieświeże i stają się przyklapnięte u nasady, prawdopodobnie mają tendencję do nadmiernego przetłuszczania się. Jak sobie z tym poradzić? Ponieważ przyczyn tłustych włosów może być wiele – od niewłaściwej pielęgnacji przez źle zbilansowaną dietę i stres aż do zaburzeń hormonalnych oraz chorób skóry – warto wdrożyć kompleksowe działania. Poznaj skuteczne sposoby na przetłuszczające się włosy i skórę głowy.

  • Jak dbać o skórę z tatuażem? Czym smarować?

    Popularność tatuaży jako trwałej ozdoby ciała człowieka nieprzerwanie rośnie. Tak jak kiedyś trudno było spotkać osobę wytatuowaną, tak obecnie coraz rzadziej poznajemy nowe osoby, które nie mają choćby jednej, małej „dziary”. Za tą powszechnością idą też jednak pewne obowiązki, a mianowicie odpowiednia higiena – jak zatem właściwie dbać o skórę pokrytą tatuażem?

  • Jak sie pozbyć przebarwień po rądziku? Domowe sposoby, kosmetyki

    Skóra to największy narząd naszego ciała. Każdego dnia jest narażona na wiele czynników, które mogą działać na nią bardzo intensywnie, a czasami wręcz szkodliwie. Częstym problemem skórnym są plamy oraz przebarwienia, które pozostają po trądziku. Jak poradzić sobie z tym uciążliwym kosmetycznym problemem?

  • Cera tłusta (łojotokowa) – przyczyny, charakterystyka, pielęgnacja skóry tłustej i mieszanej

    Tłusta, nadmiernie błyszcząca, z widocznymi porami i zaskórnikami – tak wygląda skóra łojotokowa. Często nie dotyczy tylko cery, czyli skóry na twarzy, ale także pleców, klatki piersiowej i głowy. Dowiedz się, jak należy pielęgnować skórę tłustą, aby wpłynąć na jej kondycję.

  • Tatuaż z henny dla dzieci i dorosłych – czy jest bezpieczny?

    Henna jest naturalnym barwnikiem pozyskiwanym z roślin, który wykorzystuje się w przemyśle kosmetycznym. Tatuaże z henny są popularną metodą tatuowania ciała, gdyż w przeciwieństwie do naturalnych tatuaży znikają po kilku tygodniach bez pozostawienia śladu. Należy jednak pamiętać, że henna jest dość częstym alergenem powodującym reakcje uczuleniowe na skórze.

  • HIFU – zabieg krok po kroku. Czy da się zmniejszyć drugi podbródek w pół godziny?

    Medycyna estetyczna jest bardzo szybko rozwijającą się, wyjątkowo nowoczesną i coraz bardziej dostępną branżą z pogranicza fizjologii i kosmetologii. Służy m.in. do dbania o siebie, a tym samym do poprawy samopoczucia. Z powodzeniem korzystają z niej zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Umożliwia szybsze osiągnięcie wyznaczonych celów sylwetkowych, poprawę wizerunku, pozbycie się kompleksów lub po prostu – poprawia jakość życia. W artykule podpowiemy, jak pozbyć się drugiego podbródka, jak ujędrnić skórę na piersiach po karmieniu i co zrobić, aby skóra na szyi lub brzuchu przestała być wiotka. Oznacza to, że przyjrzymy się jednej z bardziej popularnych metod wykorzystywanych w medycynie estetycznej – HIFU.

  • Mikrodermabrazja domowa – czy zabiegi w gabinecie kosmetycznym nadal są konieczne?

    Mikrodermabrazja w domu? To zdanie jeszcze kilka lat temu brzmiało nierealnie. W obecnych czasach wiele osób posiada już w swoim domowym spa cały arsenał sprzętów, które mogą pomóc zadbać o skórę, w tym także urządzenie do mikrodermabrazji, kupione już nawet za kilkadziesiąt złotych. Czy mikrodermabrazja wykonywana w domu daje takie same efekty jak ta wykonana w gabinecie? Jakie ryzyko niosą za sobą domowe zabiegi z wykorzystaniem urządzenia do mikrodermabrazji? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

  • Kolagen rybi do picia – kiedy po niego sięgnąć i jak stosować?

    Kolagen jest naturalnym polimerem białkowym budującym skórę, stawy włosy i paznokcie. Jest ważnym składnikiem budulcowym oraz wspomaga regenerację, gojenie i procesy naprawcze w organizmie. Kolagen jest naturalnie syntetyzowany w fibroblastach. Tworzą go wyłącznie aminokwasy endogenne. Wraz z wiekiem naturalna synteza kolagenu w organizmie ulega obniżeniu, dlatego po 30. roku życia warto włączyć jego suplementację do codziennej rutyny.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl