Nieprzespana noc? Jak wyglądać na wypoczętą i wyspaną
Joanna Jordańska

Nieprzespana noc? Jak wyglądać na wypoczętą i wyspaną

Nieprzespana noc może przydarzyć się każdemu. Powody bywają różne – impreza do białego rana (to najmilszy wariant) praca zmianowa, choroba dziecka, życiowe problemy które powodują trudności w zasypianiu. O ile w młodszym wieku skutki nieprzespanej nocy mogą pozostać niezauważalne, o tyle już po trzydziestce po jednej takiej nocy potrzeba co najmniej trzech spokojnych, by zregenerować siły. Co zatem zrobić by optymalnie ukryć skutki nieprzespanej nocy?

Po nieprzespanej nocy skóra może być szara, pozbawiona jędrności, ziemista. Często jest również odwodniona, szczególnie kiedy nieprzespanej nocy towarzyszyło spożywanie alkoholu.

Woda pomaga w harmonijny sposób powrócić do normalności. Dotlenia, umożliwia wypłukanie z organizmu toksyn i szkodliwych substancji. Dlatego już bezpośrednio po przebudzeniu warto dostarczyć około pół litra płynów, a w ciągu dnia nadal systematycznie nawadniać.

Oprócz wody warto sięgnąć po herbaty ziołowe, naturalne soki warzywne i owocowe (najlepiej świeżo wyciskane). Porcja soku pobudzi do aktywności znacznie skuteczniej niż filiżanka kawy. Warto również dostarczyć organizmowi dodatkową dawkę witaminy C i magnezu.

A zatem poranne SOS krok po kroku:
•    Weź chłodny prysznic. Chłodna woda „postawi na nogi”, pobudzi krążenie krwi, orzeźwi i doda energii. Do kąpieli warto użyć żelu lub olejku do aromaterapii, którego zapach pobudzi naszą aktywność.
•    Zjedz lekki posiłek; obfite śniadanie dodatkowo obciąży i tak zmęczony organizm.
•    Przemyj twarz przygotowanym przez siebie tonikiem – do wody mineralnej dodaj kilka kropli soku z cytryny. Zabieg przywróci właściwe pH skóry i zadziała orzeźwiająco. Można również wykonać delikatny peeling skóry twarzy.
•    Pod oczy nałóż żel łagodzący (można go wcześniej schłodzić w lodówce) a jeśli możesz wygospodarować dodatkowe 10 min. nałóż gotową maskę w formie okularów do zastosowania po schłodzeniu w lodówce. Chłód zmniejszy ewentualne opuchnięcia powiek i worki pod oczami. Poprawi krążenie, a tym samym zredukuje sińce.
•    Użyj kropli do oczu by zmniejszyć ich przekrwienie.
•    Na całą twarz nałóż krem rozświetlający (np. z witaminą C lub rozpraszającymi światło mikropigmentami). Krem nada skórze świeży wygląd, rozpromieni twarz i pomoże poprawić koloryt skóry.
•    Pod oczy nałóż korektor, dobrany odpowiednio do odcienia skóry (jeśli będzie ciemniejszy nie tylko nie zatuszuje zmęczenia, a może je wręcz pogłębić). Linię wodną rzęs pociągnij białą, lub cielistą kredką, a zewnętrzny kącik i łuk bezpośrednio pod brwiami jasnym, rozświetlającym cieniem (najlepiej cielistym, bladoróżowym lub brzoskwiniowym).
•    Podkręć i dokładnie wytuszuj rzęsy – zabieg ten otworzy oko i nada twarzy efektu świeżości.
•    Makijaż wykończ używając różu na policzki w delikatnym odcieniu, a kontur twarzy zaznacz lekko pudrem brązującym.
•    Użyj lekkiego błyszczyku o intensywnym połysku, który skupi wzrok.

Pobudzona wszystkimi odświeżającymi zabiegami dodaj do nich uśmiech i ruszaj chwytać dzień. Optymizm i pozytywne nastawienie rozświetli Cię jak nic innego. Z takim twoim nastawieniem nikt nawet nie zauważy że masz za sobą nieprzespaną noc.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Znieczulenie ogólne a miejscowe – różnice

    Jeszcze sto lat temu pacjenci byli poddawani wszystkim operacjom bez żadnego rodzaju znieczulenia i w złych warunkach sanitarnych. Nic więc dziwnego, że większość z nich nie przeżywała spotkania z chirurgiem. Na szczęście dzisiaj komfort pacjenta jest znacznie wyższy, a podczas drobnych zabiegów, jak i poważniejszych operacji można skorzystać ze znieczulenia – ogólnego i miejscowego. Czym się różnią i jak działają?

  • Rak żołądka – przyczyny, wczesne objawy, leczenie

    Podobnie jak większość nowotworów, rak żołądka rozwija się wiele lat, początkowo nie dając żadnych specyficznych objawów. Niestety, najczęściej rozpoznawany jest w stadium bardzo trudnym do wyleczenia, co w większości przypadków prowadzi do zgonu chorego. Kluczowa jest zatem szybka diagnostyka i wdrożenie skutecznej terapii. Jakie są wczesne objawy raka żołądka? Na co zwrócić uwagę?

  • Choroba popromienna – jak ją leczyć?

    Katastrofa w Czarnobylu uświadomiła nam, jak tragiczne w skutkach może być działanie promieniowania jonizującego. W ostatnim czasie, ze względu na trwającą wojnę na Ukrainie, temat zagrożenia promieniotwórczego powrócił. Czym zatem jest choroba popromienna? Kto jest na nią narażony i czy można się przed nią uchronić?

  • Aplazja szpiku kostnego – objawy, przyczyny, leczenie

    Aplazja szpiku kostnego, zwana również niedokrwistością aplastyczną lub anemią aplastyczną, to choroba, którą można podzielić na wrodzoną lub nabytą. Schorzenie może pojawić się nagle lub rozwijać się przez wiele miesięcy, nie dając przy tym żadnych specyficznych objawów.

  • Nocna napadowa hemoglobinuria – co to za choroba? Objawy, leczenie

    Nocna napadowa hemoglobinuria (NNH) zaliczana jest do rzadkich chorób. Diagnozę NNH słyszy od 1 do 2 osób na milion rocznie. Schorzenie rozwija się najczęściej między 25. a 45. rokiem życia. Niestety rokowanie nie jest korzystne, a główną przyczyną zgonów jest zakrzepica. Jakie są jej objawy? Jak wygląda leczenie?

  • Terapia dźwiękiem – na czym polega? Co leczy?

    Często mówi się o tym, że muzyka łagodzi obyczaje. Jest w tym wiele prawdy. Dźwięk od lat z powodzeniem wykorzystuje się w terapii osób dorosłych i dzieci. W Polsce terapia dźwiękiem zyskuje coraz większą popularność. Jak wpływa na organizm i psychikę? Co zrobić, aby zostać profesjonalnym terapeutą?

  • Felinoterapia, czyli… leczenie kotem

    Są puszyste, ciepłe i przyjemnie mruczą. Każdy, kto jest szczęśliwym posiadaczem kota, wie, że przebywanie w jego towarzystwie jest niczym balsam dla duszy – uspokaja zszargane nerwy, poprawia samopoczucie, a nawet pozytywnie wpływa na zdrowie. Nic w tym dziwnego, ponieważ zwierzęta te od lat wykorzystywane są w terapii wielu przypadłości.

  • Rak przełyku – przyczyny, objawy i leczenie

    Rak przełyku jest złośliwym nowotworem atakującym częściej mężczyzn niż kobiety. Lekarze są zgodni, że zdecydowana większość przypadków choroby wynika z prowadzenia niezdrowego stylu życia, w tym palenia papierosów i spożywania nadmiernej ilości alkoholu. Jakie są objawy raka przełyku i jak się go leczy?

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij