Nieprzespana noc? Jak wyglądać na wypoczętą i wyspaną
Joanna Jordańska

Nieprzespana noc? Jak wyglądać na wypoczętą i wyspaną

Nieprzespana noc może przydarzyć się każdemu. Powody bywają różne – impreza do białego rana (to najmilszy wariant) praca zmianowa, choroba dziecka, życiowe problemy które powodują trudności w zasypianiu. O ile w młodszym wieku skutki nieprzespanej nocy mogą pozostać niezauważalne, o tyle już po trzydziestce po jednej takiej nocy potrzeba co najmniej trzech spokojnych, by zregenerować siły. Co zatem zrobić by optymalnie ukryć skutki nieprzespanej nocy?

Po nieprzespanej nocy skóra może być szara, pozbawiona jędrności, ziemista. Często jest również odwodniona, szczególnie kiedy nieprzespanej nocy towarzyszyło spożywanie alkoholu.

Woda pomaga w harmonijny sposób powrócić do normalności. Dotlenia, umożliwia wypłukanie z organizmu toksyn i szkodliwych substancji. Dlatego już bezpośrednio po przebudzeniu warto dostarczyć około pół litra płynów, a w ciągu dnia nadal systematycznie nawadniać.

Oprócz wody warto sięgnąć po herbaty ziołowe, naturalne soki warzywne i owocowe (najlepiej świeżo wyciskane). Porcja soku pobudzi do aktywności znacznie skuteczniej niż filiżanka kawy. Warto również dostarczyć organizmowi dodatkową dawkę witaminy C i magnezu.

A zatem poranne SOS krok po kroku:
•    Weź chłodny prysznic. Chłodna woda „postawi na nogi”, pobudzi krążenie krwi, orzeźwi i doda energii. Do kąpieli warto użyć żelu lub olejku do aromaterapii, którego zapach pobudzi naszą aktywność.
•    Zjedz lekki posiłek; obfite śniadanie dodatkowo obciąży i tak zmęczony organizm.
•    Przemyj twarz przygotowanym przez siebie tonikiem – do wody mineralnej dodaj kilka kropli soku z cytryny. Zabieg przywróci właściwe pH skóry i zadziała orzeźwiająco. Można również wykonać delikatny peeling skóry twarzy.
•    Pod oczy nałóż żel łagodzący (można go wcześniej schłodzić w lodówce) a jeśli możesz wygospodarować dodatkowe 10 min. nałóż gotową maskę w formie okularów do zastosowania po schłodzeniu w lodówce. Chłód zmniejszy ewentualne opuchnięcia powiek i worki pod oczami. Poprawi krążenie, a tym samym zredukuje sińce.
•    Użyj kropli do oczu by zmniejszyć ich przekrwienie.
•    Na całą twarz nałóż krem rozświetlający (np. z witaminą C lub rozpraszającymi światło mikropigmentami). Krem nada skórze świeży wygląd, rozpromieni twarz i pomoże poprawić koloryt skóry.
•    Pod oczy nałóż korektor, dobrany odpowiednio do odcienia skóry (jeśli będzie ciemniejszy nie tylko nie zatuszuje zmęczenia, a może je wręcz pogłębić). Linię wodną rzęs pociągnij białą, lub cielistą kredką, a zewnętrzny kącik i łuk bezpośrednio pod brwiami jasnym, rozświetlającym cieniem (najlepiej cielistym, bladoróżowym lub brzoskwiniowym).
•    Podkręć i dokładnie wytuszuj rzęsy – zabieg ten otworzy oko i nada twarzy efektu świeżości.
•    Makijaż wykończ używając różu na policzki w delikatnym odcieniu, a kontur twarzy zaznacz lekko pudrem brązującym.
•    Użyj lekkiego błyszczyku o intensywnym połysku, który skupi wzrok.

Pobudzona wszystkimi odświeżającymi zabiegami dodaj do nich uśmiech i ruszaj chwytać dzień. Optymizm i pozytywne nastawienie rozświetli Cię jak nic innego. Z takim twoim nastawieniem nikt nawet nie zauważy że masz za sobą nieprzespaną noc.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego) – jak sobie z nim radzić?

    Co miesiąc powtarza się niemal ten sam scenariusz – dopada Cię huśtawka nastrojów, nie możesz się skoncentrować, przybierasz na wadze nawet do 3 kg, czujesz się opuchnięta, piersi sprawiają Ci ból, nie możesz spać, masz migrenę, nudności, zaparcia lub biegunkę, a twarz i dekolt pokrywają się wypryskami? To tylko część z ponad 100 objawów, które  świadczą o zespole napięcia przedmiesiączkowego, czyli PMS. Jak złagodzić jego objawy?

  • Terapia celowana – nowa metoda leczenia nowotworów

    W dzisiejszych czasach do walki z nowotworami wykorzystywane są różne metody leczenia: zabiegi operacyjne, chemioterapia, radioterapia czy też hormonoterapia. Obecnie coraz większe nadzieje wiąże się z tzw. terapią celowaną.

  • Polio – przyczyny, objawy, leczenie choroby Heinego-Medina

    Polio jest wirusową chorobą zakaźną, która może prowadzić do śmierci lub ciężkiego kalectwa na skutek wiotkiego porażenia mięśni. Do zakażenia poliowirusem dochodzi drogą pokarmową lub w wyniku bezpośredniego kontaktu z chorym. Jak rozpoznać polio i w jaki sposób się przed nim uchronić? Jakie są objawy choroby Heinego-Medina?

  • Ból pęcherza – przyczyny, leczenie, domowe sposoby

    Ból pęcherza jest jedną z częstszych infekcji dróg moczowych, szczególnie u kobiet. Jeśli jej przebieg jest ostry, może mu towarzyszyć bardzo częste oddawanie niewielkich ilości moczu, gorączka oraz pieczenie w okolicach cewki moczowej. To jaka terapia będzie najlepsza na ból pęcherza, zależy od przyczyny tych dolegliwości. Czy ból pęcherza i zapalenie pęcherza to ta sama przypadłość i jak radzić sobie z infekcją w czasie ciąży?

  • Monakolina K – co to jest? Właściwości, zastosowanie, przeciwwskazania

    Choroby układu sercowo-naczyniowego stanowią główną przyczynę zachorowalności i śmiertelności nie tylko w Polsce, lecz również na całym świecie. U podłoża większości z nich leży miażdżyca naczyń krwionośnych, która jest bezpośrednio związana z zaburzeniami lipidowymi. Jednym z proponowanych sposobów radzenia sobie z tym problemem jest stosowanie suplementacji w oparciu o monakolinę K.

  • Co zrobić, kiedy dziecko kaszle, a osłuchowo jest czyste?

    Kaszel dziecka bez innych objawów może być związany z przebytym niedawno zakażeniem układu oddechowego albo sygnalizować rozwijającą się w organizmie infekcję dróg oddechowych. Istnieją jednak inne przyczyny kaszlu u dzieci, które wymagają bardziej zaawansowanych badań. Jakie to przyczyny i jak je zdiagnozować?

  • Sensor do pomiaru cukru (CGM) – czym jest? Ile kosztuje? Refundacja

    Koncepcja wszczepialnych czujników glukozy jest propagowana od ponad 40 lat. Obecnie przyjmuje się, że ciągły monitoring glikemii (CGM) zwiększa jakość życia, ponieważ umożliwia podejmowanie świadomych decyzji dotyczących leczenia cukrzycy w wyniku bardziej zoptymalizowanej kontroli glikemii. Cukrzyca jest jedną z najczęstszych chorób cywilizacyjnych, na którą w Polsce choruje ponad 3 mln osób, z czego około 25% nie jest tego świadomych.

  • Subkliniczna niedoczynność tarczycy – objawy, leczenie

    Tarczyca jako jeden z kluczowych gruczołów układu hormonalnego, pełni istotną rolę w regulacji metabolizmu, funkcji sercowo-naczyniowych, a także procesów rozwojowych organizmu. Niedoczynność tarczycy, czyli hipotyreoza, to schorzenie wynikające z niewystarczającej produkcji hormonów tarczycy. Jedną z mniej oczywistych form tej choroby jest subkliniczna niedoczynność tarczycy – stan, który często rozwija się w sposób utajony, przez co trudniej go zdiagnozować i leczyć. Czym dokładnie jest subkliniczna niedoczynność tarczycy? Jakie są jej objawy, przyczyny, sposoby diagnostyki oraz metody terapii?

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

logo Telemedi

Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest tutaj.